18.5.2020  Zrušení tábora 2020

Vážení rodiče,
na základě "Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020" vydaná dne 15.5.2020 ...pokračování...

Táborová kronika - Cirkus 2013

Přehled článků


8. července 2013 ‐ Vokoun balí!

Vokoun balí! Ahoj všem,
letos začínám kroniku už trochu dříve než je začátek vlastního tábora. To proto, abych vám ukázal i trochu zákulisí z příprav.
Tak takto balí Vokoun ... a to ještě nemá svůj kufr. na obrázku vidíte je věci, které jsou pro tábor nezbytné: sportovní potřeby, míče, pálky, trampolínka, gymnastické míče, odměny pro děti, sportovní dresy, promítací plátno, pálky na stolní tenis až po poštovní známky na pohledy!
Už se těším na tábor!
Zdraví
Vokoun

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

10. července 2013 ‐ Kolotoč

Kolotoč Tak tento kolotoč určitě na Rudolfovu Pilu nevezu. Ale moc by se mi líbil...
Vokoun

^ Přehled článků ^

12. července 2013 ‐ Pomáháme z T-Mobile

Pomáháme z T-Mobile Již poněkolikáté nám den před táborem přijeli pomoci zaměstnanci firmy T-Mobile v rámci akce "DEN PRO VÁŠ DOBRÝ SKUTEK"!
To se tak ráno seberou v Praze u kanceláře, přijedou na Rudolfovu Pilu a celý den nám pomáhají. Letos se podařilo pokosit a posekat trávu v celém táboře, vyhrabat listí v těžko přístupných místech, upravit okolí táborového ohně a upravit jednotlivá hřiště v táboře. Zároveň už připravili některé sportovní pomůcky, tak může zítra hned od 9 začít hrát pinčes nebo fotbálek!
Jedním z nich byl i Vokoun :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

13. července 2013 ‐ Příjezd

Příjezd Vážení,
tak dnes už do letos opravdu začalo. Dnešní příjezd dětí mezi 9-11 hodinou se uskutečnil bez problémů. Všcihni našli své postýlky, mají své oddílové vedoucí a během poledního klidu došlo i k rozlosování do cirkusových rodin - CIRKUSů!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

13. července 2013 ‐ První oběd

První oběd Hned k prvnímu obědu jsme měli zeleninovou polévku, čínu s rýží a okurkový salát. Všem moc chutnalo!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

13. července 2013 ‐ Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení Slavnostní zahájení tábora se konalo o polední klidu. Děti se dozvěděly nejen něco o táboře, ale "nahlédly" trochu po pokličku táborových pravidel, které je nutné dodržovat v takto velkém kolektivu!
Odpoledne již každý ví, ve kterém CIRKUSe je a od 17 nás čeká první CIRKUSOVá hra. Budu Vám každý den přinášet i průběžné výsledky!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

13. července 2013 ‐ Cirkusy

Cirkusy První hrou bylo nalezení všech 10ti známých CIRKUSů v lese kolem Rudolfky. Aby to bylo trochu zábavnější, tak každý hledal ten svůj a v trochu jiném pořadí

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

13. července 2013 ‐ Sport v táboře

Sport v táboře Už první den začínáme sportovat. Asi nejvíce je využíván floorball a stolní tenis hned na třech venkovních stolech. Pro dívky je zajímavá přehazovaná, kdy Pepa s Fíšou již natáhli lajny.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

13. července 2013 ‐ Názvy cirkusů

Kromě oddílů jsou děti rozděleny do 6-ti CIRKUSů, cirkusových rodin, které spolu budou celou dobu soutěžit. Aby soutěže byly spravedlivé, tak jsou dětí vylosovány tak, aby jednotlivé CIRKUSY byly stejně silné. Jsou v nich zastoupeny všechny věkové kategorie a mix holek a kluků!
A teď k názvům:
ASTRA
BERNES
BEROUSEK
HUMBERTO
JO-JOO
SULTÁN
Určitě dostanete detailní informace poštou :-), kde kdo je!!
Dnes se už všichni chystají na kutě, tak končím i já dnešní reportáž.
Vokoun

^ Přehled článků ^

13. července 2013 ‐ Vaří nám v sobotu!

Vaří nám v sobotu! Na příjezdovou sobotu jsme k obědu měli zeleninovou polévku, kuřecí čínu a okurkový salát. K svačině potom jablečnou přesnídávku a k večeři bramborový guláš s chlebem. Ten byl obzvláště dobrý!

^ Přehled článků ^

14. července 2013 ‐ Kde jsou děti?

Kde jsou děti? Toto není název hry či opravdové hledání, ale i podle obrázků poznáte, proč jsem tento dnešní úvodník takto nazval.
Tábor Rudolfova Pila je opravdu nejkrásnější, když ráno vychází slunce, je všude ještě klid. Dnes je neděle, tudíž vstáváme až v 7:30. Není překvapení, že skoro všechny děti ještě spí!
Čeká je opravdu zajímavý den. Přijede cirkusová pouť se spoustou atrakcí. Dozvěděli jsme se, že v ciskusovém obchodě dostali nové zboží! Bude to zajímavá motivace jít na některé atrakce i 2x!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

14. července 2013 ‐ Cirkusová pouť

Cirkusová pouť Dnes dopoledne přijela na náš tábor Cirkusová pouť! Více jak 13 atrakcí mezi nimi provazochodci, žongléři, cvičení paměti, cvičení na hrazdě, chůze po vysokém laně, košíková či žonglování nohama nebo také strkačka!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

14. července 2013 ‐ Snídaně

Snídaně První snídaně v táboře byla zároveň nedělní. To byl podmět k tomu mít něco jiného néž chléb s máslem. Kuchyně připravila pro nás výbornou vánočku a kakao!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

14. července 2013 ‐ Mlýneček

Mlýneček Odpoledne protože bylo velké vedro se většina oddílů vydala k rybníku Mlýneček. Za krásného sluníčka se stačili i vykoupat!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

14. července 2013 ‐ HRA - Náčiní

HRA - Náčiní Další táborovou hrou bylo posbírání cirkusového náčiní. Bylo rozházeno po celém táboře a úkolem cirkusových rodin bylo ho co nejvíce sebrat a potom zpočítat!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

14. července 2013 ‐ Cirkusový film

Cirkusový film Jaký jiný než cirkusový film bychom měli dnes promítat. Asi ten nejnovější je o zebře, hrošici, žirafě a ...? Dokážete uhodnout název?
Jo, ještě je tam strašně moc opic a 4 všeznalý tučnáci!

^ Přehled článků ^

15. července 2013 ‐ Tělocvična připravena

Tělocvična připravena Dnes je pondělí! Začínáme "normální" táborový den, kdy dopoledne máme rehabilitační cvičení. Každý oddíl pod vedením Pepy Staňka cviči 30 minut.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

15. července 2013 ‐ Rehabilitační cvičení

Rehabilitační cvičení Děti po dobu tábora denně využívají všechny sportovní potřeby a rehabilitační pomůcky pro rehabilitační cvičení se zkušenými fyzioterapeuty. Vlastní rehabilitační cvičení je prováděno denně (kromě neděle a celodenního výletu).

Děti cvičí ve skupinách max. po 10 - 12, podle věku po oddílech v táborové tělocvičně, v přírodě, v lese, na louce či u rybníka během odpoledního koupání.

Pohybová cvičení jsou 30minutová a obsahují cviky:

- uvolňující svalové napětí
- rozšiřující kloubní pohyblivost
- protahující svalové úpony
- posilující hlavně svaly břišní a zádové pro správné postavení páteře
- podporující správné držení těla a kulturu pohybu
- učící ekonomickému dýchání
- vyvolávající zdravou soutěživost a motivující ke sportovním soutěžím
- dávající návod k pohybovým aktivitám dětí v jejich volném čase

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

15. července 2013 ‐ Žonglování

Žonglování Dnes ještě vedle rehabilitačního cvičení se prvně Cirkusáci setkali s taji žonglování. Vyzkoušeli si roury s míčky - rekord prohození míčku rourou za sebou je teď 18x!!
Dále měly děti k dispozici diabola, jo-ja, bola, talíře, létací talíře a další žonglovací pomůcky. Každý si mohl vyzkoušet cokoliv. Zítra v podobné době nás čeká lano!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

15. července 2013 ‐ HRA - Lapkové

Dnes před večeří jsme hráli hru - Lapkové. To si včera Cirkusy posbíraly jednotlivé náčiní a teď zjistily, že jim některé nepatří a je nutné si jej vyměnit s jiným Cirkusem.
To by nebyl ani takový problém, kdyby na cestě nečíhali Lapkové a ti jim náčiní vzali!

^ Přehled článků ^

15. července 2013 ‐ HRA - Bažina

HRA - Bažina Cirkusové maringotky se dostaly na kraj bažiny. Jediná spása jsou kusy papíru, po kterých lze přejít na druhou stranu. Není ho však tolik a musí se přendavat ze zadu do předu!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

15. července 2013 ‐ Dnes k jídlu?

Dnes k jídlu? Dnes jsme měli výborné:
Oběd: KNEDLO-VEPŘO-ZELO
Večeře: bramborové škubánky s mákem
Už se těšíme na zítra :-)

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Výlet - Pec

Výlet - Pec Všechny oddíly svůj první výlet plánují do nedaleké vesničky Pec. Nevím, co je tam tak táhne? Jo, už jsem se zeptal, je to místní obchod a všechny možné i nemožné věcičky, které si děti mohou SAMI koupit!
V obci je však velmi známá dřevorubecká kaple. Dřevorubci z Pece v čele se spisovatelem J.F. Hruškou zahájili v roce 1898 sbírku na výstavbu místní kaple. Deset let trvalo, než byl získán patřičný obnos. Stavba kaple byla zahájena 16. července 1908. O rok později byla stavba dokončena a 4. července 1909 posvěcena památce sv. Prokopa – patrona dřevorubců. Na výzdobě kaple se podílela řada umělců. Dnes je kaple dominantou obce a je zapsána v soupisu uměleckých památek.

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Výlet - Výhledy

Výlet - Výhledy Z výhledů je krásně vidět do chodského kraje. Z tábora je to pěkný kopeček, ale stojí to za to!
Je zde i pomník J.Š.Baara. Nedaleko od Klenčí, v malé vsi Výhledy, mu byl zřízen památník se sochou v nadživotní velikosti. Na jeho zbudování se podílely okolní obce a některé další spolky, každý z nich je na památníku zmíněn.

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Sport - přehazovaná

Sport - přehazovaná Na turnaj v přehazované se přihlásilo celkem 40 dětí. Budeme mít 5 družstev po 8 sportovcích a budeme hrát každý s každým v tabulce. Na konci na vítěze čeká odměna!
Dnes už začal trénink.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Slackline

Slackline Slackline nebo také zkráceně slack je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy. Na rozdíl od chození po provazu není popruh na slackline natažený napevno, ale je více nebo méně pružný. Počátky této nové zábavy/sportu lze vystopovat do Yosemit, kde si lezci krátili volnou chvíli chozením po řetězech u místních parkovišť.
Na Rudolfce máme lajnu mezi dvěma pevnými stromy a jen asi 50cm nad zemí!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Táborová trička

Táborová trička Letos jsme opět připravili pro děti malý dárek a památku na náš CIRKUS 2013!
Tričko s logem tábora a klaunem se líbilo úplně všem. Jen jsem zvědav, zda ho domů děti přivezou tak bílé, jako bylo na začátku :-)

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Cvičení s míči

Cvičení s míči Při rehabilitačním cvičení používáme i gymbally, takové velké nafukovací míče. Jsou velmi lehké, ale házet si s nimi vůbec není jednoduché!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Koupání-Mlýneček

Koupání-Mlýneček Za dnešního krásného počasí se vydal skoro celý tábor k nedalekému rybníku Mlýneček. Voda je si studená asi 23C, ale zato krásně čistá.
Nejstarší oddíl kluků stavěl hráze na potoce - také všude voda

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Náprstník

Náprstník V lese v okolí Rudolfovy Pily roste chráněný Náprstník. Je ho tu všude kolem, jak fialový, tak i bílý! Nejvíce ho roste na pasekách a holinách po vykáceném lese.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

16. července 2013 ‐ Dnes jíme!

Dnes jíme! Dnes jsme se skutečně měli dobře. K obědu pečené kuřecí stehnou s bramborem a k večeři výborné Dukátové buchtičky s krémem. Skoro 20 dětí si bylo přidat. Někdo i 2x :-)

^ Přehled článků ^

17. července 2013 ‐ XBOX

XBOX Kromě žonglování a chůze po lajně střídáme ještě XBOX. Máme základní hru, kde jsou čluny na řece a kolejová dráha. Dále potom sporty jako je stolní tenis, fotbálek, hod oštěpem, překžkový běh a další.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

17. července 2013 ‐ Příprava zlata

Příprava zlata Ve velkém vedru jako panuje teď na našem cirkusovém táboře máme oblíbenou hru v potoce. Je to rýžování zlata. Proběhne dnes po poledním klidu a bylo nutné udělat přípravy.
Každý oddíl připravil zlatěnky, které budou následně rozházeny v potoce. Úkolem cirkusových rodin bude je opět vylovit!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

17. července 2013 ‐ Zážitek!

Zážitek! Tento úkaz se objevuje každou středu před obědem. Pro mnoho kluků je to poprvé, co tento úkon vidí. Jiní se na něj už těší.
Co to je?
Nic světoborného - na táboře máme žumpu a každou středu v 11 přijíždí fekální vůz - "hovnocuc" a žumpu nám vyčerpá :-). Kluci říkali, že už se opět těší na příští středu :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

17. července 2013 ‐ Zlato

Zlato Po poledním klidu jsme se příjemně všichni osvěžili v potoce protékajícím táborem při hře Rýžování zlata!
V úseku asi 300m se v potoce nacházelo zlato, které cirkusové rodiny musely najít. Ti nejlepší našli 131 valounů zlata.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

17. července 2013 ‐ Hráze na potoce

Hráze na potoce Nejstarší kluci dnes ani nešli k rybníku, ale rozhodli se, že dokončí stavbu hrází na zdejším potoce. Ono je to vlastně také voda a pěkně osvěžující!
Postavili celkem 3 hráze a všechny tři přináším níže i obrazem!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

17. července 2013 ‐ Střelba ze vzduchovky

Střelba ze vzduchovky Jednou z cirkusových atrakcí byla vždy střelba. A aby při představení nedocházelo k nehodám, všichni cirkusáci musí střelbu trénovat.
U nás máme terče a zároveň diplomy. Terč má standardní rozměr a 10 bodovou stupnici a hned níže lze napsat jméno a počet bodů. Tak vzniká velmi pěkný diplom. I s dírama po střelách jako důkaz :-)

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

17. července 2013 ‐ Přepalování

Přepalování Přepalování provázků je v podvečer ta nejlepší atrakce. Už není tak vedro a všichni Cirkusáci musí umět s ohněm pracovat.
I letos se potvrdilo, že to není nejlehčí. Jen 3 cirkusovým rodinám se to povedlo. Ostatní provázek nepřepálili, i když se opravdu hodně snažili a patří jim obdiv. Zůstali tak na 4.místě!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

17. července 2013 ‐ Kopaná

Kopaná Mezi sportovní turnaje v táboře patří i malá kopaná. Proč malá? Hrajeme ji jen na malém hřišti a v týmu jsou jen 4 hráči, tak proto malá!
O výslecích všech turnajů vás budu průběžně informovat.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

18. července 2013 ‐ Celodenní výlet

Celodenní výlet Dnes ve čtvrtek 18.7.2013 jde celý tábor na celodenní výlet. Hned po snídani dostaneme balíček s jídlem a pitím na celý den, vezmeme si naše batůžky, plavky a pláštěnky a vyrazíme do okolí tábora.
Našim cílem vzhledem k počasí budou okolní koupaliště na Babyloně a v Klenčí. Každý oddíl si však vybral svoji cestu tak, abychom nešli všichni najednou.

^ Přehled článků ^

18. července 2013 ‐ Koupaliště Klenčí

Koupaliště Klenčí A takto vypadá dnes koupaliště v Klenčí pod Čerchovem. Tam chce vyrazit oddíl Zajdy! Je tam o něco studenější voda než na Babyloně, ale zato krásně průzračně čistá!

^ Přehled článků ^

18. července 2013 ‐ Výlet - u Pece

Výlet - u Pece Jak již jsem ráno psal, tak skoro všichni vyrazili na Babylon. Někteří přímo, někdo oklikou po krásné nové stezce a s Viklanem!
Začátek této cesty je v táboře a pokračujeme přes obec Pec a fotky jsou i trochu nad ní, kde je v dálce vidět vrchol Čerchova a obec Pec pod ním.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

18. července 2013 ‐ Sokolovova vyhlídka

Sokolovova vyhlídka Dnes už bohužel stromy vyrostly natolik, že není z tohoto místa moc vidět, ale zato se zde dá pěkně svačit. Vyhlídka má tvar pusy s zuby!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

18. července 2013 ‐ Líbezná

Líbezná Cestě kolem Bystřice říkáme Líbezná! Už víte proč? Je to krásná cesta lesem asi 3km a stále jdete kolem Bystřice, která je uměle - n áhonem - vytvořena jako potůček.
Je velmi čistá a i v parném letě studená a osvěžující!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

18. července 2013 ‐ Babylon

Babylon Koupaliště Bybylon přišlo dnes opravdu jako na zavolanou. Voda necelých 24C, vzduch dnes 27C.
Někteří vyzkoušeli i velkou klouzačku! není to žádný tobogán, ale rozjede se to pěkně.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

18. července 2013 ‐ A zpět

A zpět Cesta tam byla o něco delší a zpět z Babylonu jsme šli tou nejkratší cestou. I tak byla i s odpočinkem!
Vede krátce lesem a dále už známou cestou přes Pec.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

18. července 2013 ‐ Film

Film Po celodenním výletu jsme naplánovali odpočinkový film. Po častých dotazech během dne zvítězil "Hotel Transylvania", krásný kreslený film.
Trochu o upírech, mumiích a dalších příšerkách, ale moc pěkně udělaný. Teď (21:00) se už všichni těší do postýlek. Zítra nás čeká další cirkusový den a odpoledne orientační závod v lese kolem Rudolfovy Pily.

^ Přehled článků ^

19. července 2013 ‐ Orientační závod

Orientační závod Zdraví všechny příznivce tábora Rudolfova Pila - CIRKUS 2013. Dnes je pátek a čeká nás celkem obyčejný den.
Dopoledne oddíly cvičí v tělocvičně a potom hned mají žonglování na trávě v táboře. Máme už i rekord v prohození tenisáku rourou - 19x. To už je opravdu umění a chce to trochu trénink!
Během dnes budeme také připravovat táborák a odpoledne děti poběží orientační závod - cirkusový labyrint. Na trase budou různé otázky a úkoly a podle odpovědi si vyberou svoji trasu. Když bude odpověď špatná, tak na konci trasy špatné otázky bude STOP a děti se budou muset vrátit zpět a vyřešit úkol či otázku znovu!

^ Přehled článků ^

19. července 2013 ‐ HRA - Minové pole

HRA - Minové pole Oddíl Zajdy dnes hrál hru, která je podobná hře "lodě", kdy určitá políčka znamenají miny a určitá volnou cesti vpřed.
Takto si to děti hrály sami na sobě. Musely si pamatovat správnou cestu. Pokud šláply na minu, tak se musely vrátit na start a začít zbovu a zkoušet!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2013 ‐ Cvičení s lanem

Cvičení s lanem Dnes Pepa při rehabilitačním cvičení využil lano a kluci od Zajdy přeskakovali všem možnými i nemožnými způsoby!
Nejdříve lano bez pohybu po jednom, dále ve dvojicích a trojicích. Následně potom Pepa lano roztočil a kluci ho měli podbíhat. Opět 1, 2 nebo i 3 najednou!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

19. července 2013 ‐ A opět žonglování

A opět žonglování Již podruhé jsme do dopoledního programu zařadili žonglování. Stává se stále oblíbenější. Teď i nově Hula-Hoop, které jsem minule opomenul vyndat :-).
Čím dál tím více dětí se stává zručnými s žonglovací rourou a prohození tenisáku jedinkrát je pro ně hračka. Dnešní rekord je 32 prohození!!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2013 ‐ Turnaj - ping-pong

Turnaj - ping-pong Turnaj ve stolní tenise nebo též lidově ping-pongu se rozběhl na plné obrátky. A to i díky rozhodčímu - Tomášovi, který se činí při rozhodcování velmi pilně!
I krásné počasí až do večera je pro nás úplně ideální :-)

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2013 ‐ Hráze podruhé

Hráze podruhé V tomto parném létě je nejlepší být u vody! A protože nám táborem protékají hned dva potoky, tedy jeden větší a druhý maličký, tak kluky lákají ke stavbě hrází a menších rybníčků.
Potom je pouštění a dělají těm níže velké potíže - záplavy :-).

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

20. července 2013 ‐ Losování Olympiáda

Losování Olympiáda Aby jednotlivá družstva byla výkonostně vyrovnaná, tak opět losujeme...

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

20. července 2013 ‐ Olympiáda - zahájení

Olympiáda - zahájení Dnes v 10:00 dopoledne jsme zahájili jubilejní 10. táborovou olmypiádu. Máme tradičně 6 států jako jsou: Německo, Kanada, USA, Japonsko, Česko, Francie.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

20. července 2013 ‐ Štafetový běh

Štafetový běh První disciplínou táborové olympiády je štafetový běh. Dětí běží asi 100m tam a potom zpět. Štafetu představuje dřevěný kolík, který pro tyto účely máme už spustu let!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

20. července 2013 ‐ Překážková dráha

Překážková dráha Letos byla opravdu náročná. I když všem předem říkám, že se musí pod tyč náležitě ohnout, tak zvláště větší děti svůj hřbet ohnout nedokáží. Tyč padá a družstvo dostává penalizaci. Není velká, ale vyplatí se ohnout!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

20. července 2013 ‐ Střelba

Třetí a poslední dnešní disciplínou byla střelba ze vzduchovky. Každý stát měl 15 střel a mohl střílet na malé (1bod) či velké(2body) panáčky naší střelnice.
Maximum bylo 18 a minimum 10 bodů. Dokonce muselo dojít k rozstřelu, když dvě družstva / státy měly stejný počet bodů. To potom střílíme tak dlouho, dokud se někdo netrefí. Nesmí střílet stále stejní, ale většinou jdou nejdříve ti nejlepší a potom ti méně zkušení. Nakonec se vždy někdo netrefí. Nervozita je při takové soutěži velmi velká. Až tak, že i dobrý střelec, který střelí malého panáčka jako nic, tak netrefí. To je ale HRA!

^ Přehled článků ^

20. července 2013 ‐ Táborák

Táborák Polovina tábora -  sobota večer a tradičně máme táborák - buřťák. Je to možnost nejenom si opéct každý svého buřta, či pomoci kamarádovi a nebo ji krátce zazpívat u ohně při kytaře!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

21. července 2013 ‐ Trojnožci

Trojnožci Dnešní první olympijskou disciplínou byl běh trojnožců. To si dvě děti svážou vždy levou a pravou nohu k sobě švihadlem a potom musí proběhnout určenou dráhu na hrišti. Počítá se čas. Všechny státy měly 6 dvojic, někteří tak běželi 2x

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

21. července 2013 ‐ Lyžování

Lyžování V létě a lyžování? Na Rudolfově Pile a při Olympiádě jde i to! Sníh sice nemáme umělý, ale lyže prvotřídní pro 3 závodníky.
Střídat pravou a levou nohu není až tak jednoduché!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

21. července 2013 ‐ Přetah lanem

Přetah lanem Přetah lane je naší olympijskou a zároveň královskou disciplínou. Může všechno rozhodnout a nebo také všechny prohrát... zas tak ne, protože nemá navrh proti ostatním disciplínám.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

21. července 2013 ‐ Olympiáda - zakončení

Olympiáda - zakončení Dnešní Jubilejní 10. táborová olympiáda je u konce. V 17:00 slavnostním nástupem, udělením ceny Fair-Play jsme ukončili dvoudenní klání 6-ti týmů - států z celého světa!
I když mohl vyhrát jen jeden tým, i na Rudolfově Pile platí více než vyhrát, je důležité se zúčastnit a podat čestný výkon.
Již dnes večer však poběží další sportovní utkání a turnaje mezi jednotlivci, ale i sportovními tými.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

21. července 2013 ‐ Turnaj - Floorball

Turnaj - Floorball Pokračujeme také v turnaji ve Floorballe! Dnešní předvečerní utkání zkončilo 12:0 a jasné vítězství bylo potvrzením kvalit družstva.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

21. července 2013 ‐ Olympiáda - výsledky

Olympiáda - výsledky Doporučuji se podívat na výsledky 10. táborové olympiády! Opět se potvrdilo, že úplně každý účastník dostal alespoň jeden jediný diplom. Někteří více, protože vyhrávali častěji, ale skladba soutěží nám umožňuje odměnit každého!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

22. července 2013 ‐ Před budíčkem

Před budíčkem Každé ráno nám takto krásně postupuje do tábora slunce! Krásné sluníčko, které nám přináší teplíčko, ale i trochu starosti ... měli jsme v plánu vařit v kotlíkách, ale v celém plzeňském kraji a zvláště v lese je zakázáno rozdělávat oheň - sucho!
Nám to ale nevadí, zařadíme na program vodní HRY!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

22. července 2013 ‐ Snídáme

Snídáme Každé ráno cca v 7:45 máme snídani. Je to takový malý rituál po ránu. Děti ještě nejsou tak rozjeté, klidně sedí a snídají.
K pití máme pravidelně buď čaj a nebo mléko. Občas i kakao či bílou kávu, pokud je třeba vánočka a nebo šáteček!
Zajda se hlásil o 2 rohlíky :-)!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

22. července 2013 ‐ XBOX_sporty

XBOX_sporty Na sportovní disciplíny, které nemůžeme jednoduše realizovat zde na táboře, jsme si pozvali odborníky z Microsoft s hrou XBOX - sporty, která nám umožnuje hrát například:
Beach Volejbal
Hod oštěpem
Hod diskem
Překážnovou dráhu
Box
Skok do dálky
a mnoho dalších sportů!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2013 ‐ Rehabilitace - míče

Rehabilitace - míče Cviky s míči jsou mezi dětmi hodně oblíbené. Dá se s nimi trochu posilovat, cvičit motorické dovednosti, ale si na nich zaskákat či hodit s kamarádem!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2013 ‐ Cirkusový 5ti boj

Dnešním dnem také odstartovala akce - Cirkusový pětiboj! Všechny děti mají na kartičce napsáno 5 úkolů, které musí během následujících 3 dnů splnit. Jsou to:
- Roury - prohodit tenisák alespoň 1x rourou
- Bobřík mlčení - každý, kdo začne dostane na ruku provázek a má za úkol 4 hodiny mlčet. Takto může začít až 5x. Pokud promluví dříve než za 4 hodiny, tak ztrácí provázek. Dnes dopoledne byl ale v táboře klid, který však všem dlouho nevydržel :-)
- Cirkusový slovníček - zapamatovat si nějaké cirkusové výrazy
- Kvíz ze zdravovědy
- Morseova abeceda - šifra
Ve středu bude vyhodnocení a každý přispěje do bodování svého ciskusu!
-

^ Přehled článků ^

22. července 2013 ‐ Dřevorubecké muzeum

Dřevorubecké muzeum Dnes odpoledne jsme navštívili Dřevorubecké muzeum v Peci. Někteří z nás už tam jsou více než podruhé, ale vždy tam mají nějaké nové exponáty či nám pan Reiderrer vypráví nový příběh.
Cestou jsme po dlouhých 2 dnech nemožnosti navštívit obchod nakoupili i pár zbytečností :-).
Některé oddíly se ještě cestou zpět vykoupaly na Mlýnečku!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2013 ‐ Potrubi

Potrubi Cirkusové potrubi se rozbilo! Aby zvěrinec a celý cirkus netrpěl nedostatkem vody bylo zapotřebí přečerpat ručně celých 5 litrů vody.
Bylo ale jen rozbité potrubí a tak cikusové rodiny zvládly svoji práci jen z vypětím všech sil! A vody bylo všude dost!!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2013 ‐ Pavoučí síť

Cirkusáci musí být velmi obraťní, pružní a velmi opatrní pokud se pohybují mezi lany šapito. Toto jsme nasimulovali důmyslnou pavoučí sítí v naší tělocvičně a nasvítili potmě UV světlem!
Pod tímto světlem veškeré bílé barvy či nějaké hezké oranžové výrazně svítí, naopak černá a tmavé barvy nejsou vůbec vidět! Dětem se tato soutěž moc líbila!
(fotky z soutěže nejsou - vše je potmě)

^ Přehled článků ^

23. července 2013 ‐ CIRKUSY - HRA

CIRKUSY - HRA Před finálem celotáborové hry vám přináýším výsledky klání cirkusových rodin. Ještě nás čeká spousta soutěží. Vyhodnocení je až ve čtvrtek!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

23. července 2013 ‐ Cvičení s kroužky

Cvičení s kroužky Rehabilitační cvičení provádíme i za pomoci kroužků, válečků a dalších šikovných pomůcek, které slouží ke zlepšení koordinace dětských pohybů!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

23. července 2013 ‐ Opět na lajně

Opět na lajně Tedy opět provazochodci. V lese mezi dvěma stromy hned na hranici tábora máme nataženou lajnu. Jen 50cm nad zemí tak, aby bylo bezpečné spadnout. Přesto většina cirkusáků zatím sama lajnu nepřejde!
Je tam celé dopoledne příjemný chládek!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

23. července 2013 ‐ HRA - Vodojem

HRA - Vodojem Velká suchá postihly náš cirkus. Každý večer se ve vodojemu nedostává pitné vody pro zvěřinec a cirkusové rodiny.
Všichni se zapojili a vodojem naplnili až po okraj!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2013 ‐ Už jen 3 dny!

Už nám zbývají jen poslední tři dny tábora! Je to málo? Určitě není!
Ještě nás čekají soutěže cirkusových rodin. Dnes například Stonožka a stavba papírových věží z novin. Zítra ve čtvrtek máme KARNEVAL. Určitě bude hodně klaunů, ale i slonů či žiraf!
Stále až do pátku každý den probíhá rehabilitační cvičení a doplňková aktivita dopoledne - žonglování, xbox nebo lajna. Snažíme se vše dělat venku, protože počasí je excelentní!
V pátek nás čeká úklid tábora tak, aby ti, co přijedou po nás měli tábor uklizený!
A samozřejmě i slavnostní zakončení, udílení diplomů a cen a hodokvas!

^ Přehled článků ^

24. července 2013 ‐ Drobně prší

Drobně prší HURÁ!!!
Dnes po dlouhých skoro dvou týdnech krátce na Rudolfově Pile sprchlo ... jen to obtisklo kapičky v prachu! Už je opět bez deště.
Ale trochu se ochladilo, což vyprovokovalo úvahy o výletě na nejvyšší vrchol Českého lesa - Čerchov 1042 m n.m.

^ Přehled článků ^

24. července 2013 ‐ Sportovní nástěnka

Sportovní nástěnka Představuji již skoro finální sportovní nástěnku. Finální myslím proto, protože většina utkání a sportů je již dohrána a začínáme psát diplomy! Přesto některé - ping-pong a fotbálek ještě neznají vítěze...

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

24. července 2013 ‐ Tvoříme

Tvoříme Nejstarší oddíl dívek dnes tvořil. Různé vystřihovánky, kreslení a vyšívání!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2013 ‐ Čerchov - přípravy

Čerchov - přípravy Protože dnes bylo podmračené počasí a trochu chladněji, tak jsme se celý tábor vydali na nejvyšší vrchol Českého lesa - Čerchov - 1024 m n.m.
Přípravy nastaly hned po obědě, plnily se batůžky a láhve vodou. Kuchařky nám na 13:00 připravily svačinu a už stačilo jen vyrazit!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2013 ‐ Horizontálka

Horizontálka Tak ve 2/3 cesty na Čerchov je malé odpočívadlo, kde jsme se všichni posilnili svačinou - banán + velký makovec!
Menší děti si také odpočaly před závěrečným výstupem. Vrchol Čerchova potom hlídá velký drak. Okolo něho museli všichni projít!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2013 ‐ Čerchov

Čerchov Poslední metry jak délkové, tak i výškový zbývaly k vrcholu! Je to skoro po 4.
Vrchol byl ale dobyt! Odměnou mohl být výstup na rozhlednu po 127 schodech, či langoš s kečupem či nějaká ta zmrzlina. Každopádně i vidina toho, že zpáteční cesta je jen z kopce dolů :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2013 ‐ Film - RIO

Film - RIO Odpolední výlet a přicházející bouřka nás donutila trochu změnit program. Skoro nikdo, ani děti neprotestovaly a celý tábor se sešel na filmové předtavení RIO.
Papoušek BLUE, který nelétá se po úvodním příběhu dostává zpět do RIA a vrhne se hned do dějě pašeráků vzácných papoušků.

^ Přehled článků ^

25. července 2013 ‐ Ještěrka

Ještěrka Rudolfova Pila je plná takových malých ještěrek. Jsou všude v trávě a vyhřívají se na sluníčku!

^ Přehled článků ^

25. července 2013 ‐ Shromáždění

Shromáždění Každé ráno, ale i před cirkusovou hrou se scházíme na shromáždění před naší "marodkou". Ráno zde krásně hřejě sluníčko a probudí i toho největšího spáče. Odpoledne je zde potom stín a chrání nás před horkým sluníčkem.
Dnes dostali malou odměnu dva Jakubové, kteří mají dnes svátek. Také jsme probrali dnešní program, který je opravdu pestrý!
Dopoledne probíhá cvičení a zoveň střelba ze vzduchovky - už je tu i rekord 42b z 50ti možných nastřílel Honza.
odpoledne dohrajeme finálové zápasy v kopané a stolním tenisu. Karneval začíná po 16 hodině. Před večeří čeká děti další překvapení!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

25. července 2013 ‐ Karneval

Karneval Karneval byl přehlídků cirkusových postaviček, zvírat, šašků všeho druhu. Personál včetně uklízeček. Z dalekých krajin přijeli i piráti, zloději a detektivové!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

25. července 2013 ‐ Karaoke

Karaoke Karaoke, to jest zpěv na hudbu tak, že čteme text z obrazovky je velmi polupární ve všech východo-asijských státech jako je Čína, Japonsko.
U nás na Rudolfově Pile věnujeme této zálibě jeden podvečer!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

25. července 2013 ‐ Věže

Věže Stavba věží z novin a lepenky byla dnes opravdu zajímavá. Všichni začali bez omezení času rozumovat a vymýšlet, co by se dalo postavit.
A protože se ani po 10 minutách nic moc nedělo, musel jsem omezit čas stavby na 30 minut. To jste měli vidět to stavební úsilí!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2013 ‐ Zpívaná

Zpívaná Dnes náš navštívil muzikant - hráč na foukací harmoniku. A protože foukací harmonika nehraje nikdy moc sólově, tak jsme ho doprovodili na kytary!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

26. července 2013 ‐ Poslední cvičení

Poslední cvičení Dnes naposledy děti cvičí s Pepou v tělocvičně. Vzpomínají, co se zde za těch 14 dnů naučily a předcvičují ostatním. Některým se to i vede!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

26. července 2013 ‐ Poslední X-BOX

Poslední X-BOX Přáním snad všech dětí byly šipky. Vzhledem k tomu, že letos nám nadmíru přálo počasí, tak jsem šipky ani nevybalil z beden. Nahradili jsme to X-Boxem dnes!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

26. července 2013 ‐ Uklízíme

Uklízíme Dnešní den se má i ve znamení úklidu tábora tak, aby ti, co přijedou po nás našli tábor takový jamo my! Vyklízíme chaty a stany a náše "Uklízečka" Karel nám vytře!

^ Přehled článků ^

26. července 2013 ‐ Vyhlášení vítězů

Vyhlášení vítězů Dnes od 17:00 probíhalo slavnostní vyhlášení vítězů sportovních soutěží, celotáborové hry CIRKUS 2013 a internetové soutěže roku 2012/2013.
Fotky hovoří za vše!!!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

26. července 2013 ‐ Slavnostní večeře

Slavnostní večeře Poslední večeře na letošní táboře byla trochu slavnostní! Principálové a jejich cirkusové rodiny se sešly, aby spolu hodovaly!
Měli jsme výbornou bramborovou kaši, kuřecí řízek s sýrem a broskví! Prostě super večeře. Skoro polovina ciskusáků si byla přidat ... i masíčko :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

26. července 2013 ‐ Malování

Malování Správný taneční se musí na disco i náležitě připravit! Nejen se umít a obléci něco čistého, ale i namalovat ty správné barvičky, které potom po UV světlem pěkně svítí :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

26. července 2013 ‐ DISCO

DISCO Poslední večer je nutné zakončit tancem a veselicí! Přijel i DJ FIŠ a zahrál nám to nejlepší!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

27. července 2013 ‐ Balíme a odjíždíme

Balíme a odjíždíme  Všechno musí jednou zkončit! I náš letošní CIRKUS 2013, včetně všech her a radovánek. Prožili jsme s 64 dětmi krásných 14 dnů na Rudolfově Pile, za velmi vydařeného počasí, bez vážných úrazů a nehod! Rok 2013 se obzvláště povedl.

 Všech 6 cirkusových rodin soupeřilo mezi sebou až do úplného konce. Dokonce o 3.-4.místě rozhodla až poslední hra. Odměnou byl pro všechny diplom a dřevěné jo-jo, které může být začátkem dalších zážitků v cirkusových dovednostech jako je žonglování, či právě jo-jo!

 Každé malé i větší dítko si odvezlo z tábora mnoho žážitků a bude mít krásné vzpomínky. I při čtení sportovních či oddílových diplomů!

 Letos jsme i díky počasí vůbec neoganizovali žádné dešťové atrakce, či společnou výtvarku v jídelně. Program jsme přizpůsobili co nejvíce možnostem a využili toho, že jsme mohli být skoro celých 14 dní venku v lese!

 Děkuji všem, kteří mi letos pamáhali s přípravou a na táboře s realizací programu!

 Přeji krásný zbytek prázdnin

Vokoun

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^