18.5.2020  Zrušení tábora 2020

Vážení rodiče,
na základě "Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020" vydaná dne 15.5.2020 ...pokračování...

Táborová kronika - Egypt 2016

Přehled článků


8. července 2016 ‐ Zabaleno a připraveno

Zabaleno a připraveno Už máme opět připraven "tábor" v bednách. Je pátek brzy ráno! Že děti přijedou až zítra? Ještě nás čeká spousta práce, kterou je nutné udělat, než zítra kolem 9 se začnou trousit první rodiče s dětma a přijedou do egyptských vykopávek!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

8. července 2016 ‐ Přepověď počasí

Přepověď počasí Zítra až pojedete na tábor, nezapomeňte se podívat, co mají děti v kufrech. Přestože je léto, tak na Rudolfce může přes noc být i pod 10C!!
A zde aktuální předpověď :-)
Polojasno až oblačno, zpočátku na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na jihu a jihovýchodě až 28 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s večer zeslábne.Předpokládané množství srážek po dnech (00-24 hod.):Sobota: 0 až 3 mm

^ Přehled článků ^

8. července 2016 ‐ Příprava tábora

Příprava tábora Dnes už od 13:00 hodin upravujeme pro letošní děti tábor tak, aby se jim hned po příjezdu líbilo! Sekáme trávu, že lepší nemají ani ve Francii na fotbálku, hrabeme listí a připravujeme pravé egyptské vykopávky. Co jsme našli? To uvidíte zítra!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

9. července 2016 ‐ Příjezd do Egypta

Příjezd do Egypta Dnes mezi 9:00 až 11:00 dorazila celá archeologická expedice do Egypta. Při příjezdu se jednotlivý členové nevyhnuli celním formalitám. Všem nakonec egyptský celník odebral otisky prstů.
K obědu byla výborná čína s rýží!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

9. července 2016 ‐ Zahájení

Zahájení Slavnostní zahájení tábora se účastnil celý personál a všechny děti, tedy ty, které přijely dnes :-)

^ Přehled článků ^

9. července 2016 ‐ Na 1.výletě

Na 1.výletě Zachytil jsem nejstarší oddíl kluků na výletě do okolí tábora. Vydali se na známou nádrž Bahňák - vidíte sami, proč se mu tak říká!
Cestou tak i zpět hráli různé hry od hodu šiškou na cíl, po vlajky. Je jich v oddíle celkem 14 a někteří jsou větší než jejich oddílám Fíša :-)

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

9. července 2016 ‐ Soutěžíme

Soutěžíme Už začala celotáborová hra! Děti jsou kromě oddílů rozděleny na jednotlivé archeologické skupiny a provádějí vykopávky v Egyptě.
Prvním úkolem bylo seznámit se s celým vykopávkovým polem po celém Egyptě. Děti navštívily pyramidy, sfingu, prošli se Luxorem, byly v Abu Sibu a další lokalitách vykopávek.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

9. července 2016 ‐ Představení týmů

Představení týmů Každý archeologický tým si ještě před večeří připravil své představení. Nejdříve odkud jsou, co budou v Egyptě hledat a následně jejich vítězný pokřik!
Už také víme, kde ve kterém týmu kdo je! Všichni dostali barevná rozlišovací trička!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

9. července 2016 ‐ 2016 př.n.l.

2016 př.n.l. A jsme zpět v roce 2016 př.n.l. Při večerním výzkumu  vykopávek postupně všechny týmy prošly branou času. A tak se dostaly o 4032 let zpět do starověkého Egypta, kde vládou faraonové!

^ Přehled článků ^

10. července 2016 ‐ El-Dahar Bazaar

El-Dahar Bazaar Po dlouhé noci nejistoty a dobré snídani přichází ta nejlepší doba na nákupy pro archeology důležitých věcí zvláště 2016 př.n.l. Obchody s dárky jsou rozesety po celém městě. Najdete zde šperky, parfémy, malovaný papyrus, koření, bavlnu, vodní dýmky, pohlednice, alabastrové sochy a další dárky pro radost. Vnořte se po východu slunce do davů v městské části El-Dahar, smlouvejte s trhovci o cenách a vychutnejte si pohled na práci místních řemeslníků.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

10. července 2016 ‐ Koupání

Koupání Dnešní parné odpoledné děti tráví u vody a podvečerní soutěž bude též o vodě, s vodou. Opět budou všichni mokří, ale to k tomu patří.
Tábor se rozdělil na dvě poloviny. 3 oddíly vyšláply na Bahňák (rybník nad táborem asi 1,4km) a druhá polovina došla na Mlýneček (směr Pec, asi 2km). Mlýneček je ten studenější i dnes v parném slunci.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

10. července 2016 ‐ Zavlažování

Zavlažování Egypťan AZIBO přijde za dětmi, že je velké sucho a jemu usychá úroda a potřeboval by získat vodu. Má ale jen děravý vodovod, proto napuštění nádrže na vodu nebude tak jednoduché...

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

10. července 2016 ‐ Všichni proti všem

Všichni proti všem Ve variantě všichni proti všem (maso) každý hraje sám za sebe. Hráči se mohou volně pohybovat po celé hrací ploše, snaží se zmocnit míče a zasáhnout s ním ostatní. Kdo je zasažen, vypadává. Když zůstane posledních několik hráčů, obvykle se zmenší hrací plocha, aby se zbývající hráči mohli snadněji vybít. Hraje se tak dlouho, dokud nezůstane poslední hráč - vítěz.

Je možné také hrát se dvěma či třemi míči. Hra má pak mnohem rychlejší spád. Také je možné v poli rozestavit překážky (nářadí), za které se hráči mohou schovávat. Existuje také vracečka, ve které se vybití hráči mohou vracet do hry. Hráč, který je vybit, si pamatuje, kdo ho vybil, a když je vybit jeho přemožitel, smí se vrátit do hry. Hra tak pokračuje, dokud jedna osoba nevybije všechny ostatní, tudíž nakonec zůstane sama. Této hře se také říká Brácha nezná bráchu!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

10. července 2016 ‐ Špagety

Špagety Po dni plném nových zážitků v Egyptě 2016 př.n.l. náš čeká velmi dobrá večeře - Milánské špagety se sýrem! Všichni budou mít boule za ušima :-). Dobrou chuť!

^ Přehled článků ^

10. července 2016 ‐ Film

Film Připravte se nejdivočejší a nejdobrodružnější Noc v muzeu všech dob. Jejím hlavním hrdinou je opět nejznámější noční hlídač na světě Larry (Ben Stiller), který pracuje v Americkém přírodovědném muzeu v New Yorku. A právě zde každou noc ožívají muzejní exponáty. Za tímhle neuvěřitelným kouzlem stojí mystická zlatá deska pocházející ze starověkého Egypta, která je tím pádem nejvzácnějším exponátem muzea, aniž o tom má kdokoliv kromě Larryho tušení. Larry se díky tomu při svých nočních službách rozhodně nenudí a navíc má mezi muzejními kousky řadu přátel nebo aspoň známých. Patří mezi ně faraón Ahkmenrah (Rami Malek), prezident Theodor Roosevelt (Robin Williams), nejmocnější vládce hunské říše Attila (Patrick Gallagher), římský centurion Octavius (Steve Coogan), parta neandertálců, kovboj Jedediah (Owen Wilson) a mnozí další. Občas si pro podrbání přijde i kostra Tyranosaura.

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ První výsledky

První výsledky Jednotlivé archeologické skupiny v Egyptě 2016 př.n.l. soutěží mezi sebou, ale zároveň společně získávají střípky Cheopsova obrazu tak, aby na konci tábora rozluštili kód brány času a mohli se dostat zpět do 21.století. Tak jim držte palce

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ Oddíl před službou

Oddíl před službou Každý den na našem táboře má jeden oddíl službu! To je nejen o hlídání tábora na bráně, ale i pomoc při přípravě jídelny na jídlo a hlavně po jídle utřít stoly a zvednout židle.
Celý den jsou v táboře a pomáhají při různých činnostech. Největší kluci většinou staví táborák!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ Snídáme

Snídáme Snídaně je nejklidnější jídlo dne. Všichni, děti, vědoucí, personál zasednou k pití a nějaké té snídani - dnes byl čerstvý chléb s výbornou sýrovou pomazánkou - a zavřou pusy nebo případně si potichu povídají! Jéééé! to je báječná klid :-)

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ Slackline

Slackline Slackline nebo také zkráceně slack je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy. Na rozdíl od chození po provazu není popruh na slackline natažený napevno, ale je více nebo méně pružný. Počátky této nové zábavy/sportu lze vystopovat do Yosemit, kde si lezci krátili volnou chvíli chozením po řetězech u místních parkovišť.

Existují různé druhy „lajn“. Lajny nízko nad zemí, na kterých se dělají zejména tzv. triky, highlajny natažené několik desítek až stovek metrů nad zemí, lajny nad vodou nebo extrémně dlouhé longlajny.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ Cvičení

Cvičení Letos po dlouhých 20ti letech se k nám vrátil na cvičení Karel a převzal štafetu po Pepovi. Karel je vlastně Karla Opatrná a pro děti si připravila opravdu zajímavá cvičení v tělocvičně i venku.

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ Turnaj - Fotbálek

Turnaj - Fotbálek Zahájili jsme dnes i táborové sportovní turnaje. Postupně budu prozrazovat i jména týmů a jejich výsledky. Dnes známe jen rozlosování. Máme turnaj ve malé kopané - fotbálek, florbal, přehazovaná a stolní tenis, kterému nikdo neřekne jinak než ping-pong :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ Vodní štafeta

Vodní štafeta I přes odpolední bouřku, která netrvala ani 20 minut, se stále teplota drží na krásných 27C. To nás opět inspirovalo k vodní hře!
Egyptský zemědělec Azibo nás opět požádal o pomoc při závlaze jeho pole. A děti mu samozřejmě pomohly. Tak zíslay další fragmenty Cheopsova obrazu, který skrývá tajný kód pro návrat do 21.století :-)

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ Turnaj - Ping-Pong

Turnaj - Ping-Pong Dalším z turnajů je stolní tenis. Hrajeme dvě velké skupiny, bude to dost zápásů, ale snad to dáme. Dvě proto, protože jsou děti rozděleny na starší a mladší.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ HRA - Obruč

HRA - Obruč Prolézt obruč se může zdát velmi jednoduché, ale prolézt celý tým a ještě se spojenýma rukama je opravdu zážitech. Menší ale prudká přeprška nás zahnala do jídelny, jinak bychom hráli určitě venku.
Teď už neprší, je hóóódně mokro. Začínáme se přípravou na spánek!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

11. července 2016 ‐ Kód - začátek

Kód - začátek Úkolem všech archeologických týmů je složit Cheopsův obraz, který je rozprášen po celém Egyptě. Zatím mají naše děti 12 kousků.

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Bouřky a déšť

Bouřky a déšť Včera v podvěčer a v noci nás jako celé území zasáhly bouřky a pršelo. Měli jsme asi štěstí, byl to jen menší déšť, který jen spláchl prach a zalil již tak vyprahlý les.
Teď ráno už opět začíná prosvítat sluníčko. Čeká na nás všechny den plný zážitku v Egyptě 2016 př.n.l.

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Střelba ze vzduchovky

Střelba ze vzduchovky V Egyptě jsou zejména v jeho jižní části lvy. Jsou tam v 21.století a jsou tam in teď na Rudolfce, kde jsme v Egyptě 2016 př.n.l.!
Všichni účastníci archeologické expedice se proto učí střílet ze vzduchovky. Nejlepší vystřelil 47 bodů z 50! Své terče si děti odvážení na konci tábora domů, jako památku na tutu střelbu!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Hrušky

Hrušky K dopolední svačině byly obrovské hrušky, krásně vyzrálé a dobré! Někteří ani nevěděli jak na to...

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Egypt 2016 př.n.l.

Egypt 2016 př.n.l. Přinášíme vám aktuální zprávy z průzkumu Egyptských nalezišť. Přesun v čase nám umožnil sledovat každodenní život ve starověkém Egyptě a tak nám ulehčit vykopávky!
Každá skupina sbírá jednotlivé artefakty a všichni dohromady skládáme rozpadlý Cheopsův obraz.

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Hry na louce pod Výhledy

Hry na louce pod Výhledy Dnešní odpoledne určitě není na koupání a slunění se u rybníka. Oddíly vyrazily na výlety do blízského okolí a hrají spousty her.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Svačinka - Výhledy

Svačinka - Výhledy TERMIX a Dalamánek, to je dobrá sváča! A když se sní na Výhledech, což je jedno s památných míst Chodska s pomníkem Jindřicha Šimona Baara, tak musí chutnat dvojnásobně :-).
Na cestě zpět do tábora si děti zahrají další hry. A v táboře je čeká úplně nově nalajnované hřiště na přehazovanou. Děkujeme Polici ČR za bílou pásku :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Přehazovaná

Přehazovaná Tak, a tady je to nově nalajnované hřiště. Hned se musí pořádně vyzkoušet. Komentáře? ANO. Třeba takový: "Alespoň něco, to tu bývá každý rok", říká Terezka Strupková, která už na Rudolfovu Pilu jezdí pravidělně několik let :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Boj o vlajku

Boj o vlajku Boj o vlajku je velmi oblíbená táborová hra. Proti sobě stojí dva týmy – Červený a Modrý – každý z nich dostane vlajku, kterou na svém území schová, musí být, ale viditelná a táborníci, kteří ji budou bránit od ní musí být vzdáleni aspoň 15 metrů. Cíl je jednoduchý, ukořistit soupeřovu vlajku a dostat ji na své území.

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Stavby

Stavby V Egyptě 2016 př.n.l. se stavělo o 106! Pyramidy, Sfiga, paláce v Luxoru a další stavby starověkého Egypta. Naši archeologové se samozřejmě nenechaly zahambit a chtěli egypťanům pomoci a takto to dopadlo...

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

12. července 2016 ‐ Úklidový řetěz

Úklidový řetěz Naše stavby bylo nutné po změření výšky rozebrat a ekologicky zlikvidovat - v kotelně na teplou vodu :-). Vytvořili jsme zatím nejdelší lidský řetěz na Rudolfce a ten odnesl i ty nejdrobnější papírky až do kotelny.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

13. července 2016 ‐ Celodenní výlet

Celodenní výlet Malá změna programu díky počasí! Na zítra čtvrtek byl plánován celoděnní výlet, možná i s koupáním. Ale tento plán nám zhatilo počasí, kdy předpověď slibuje na zítřek ještě větší déšť než dnes :-).
Tak jsem ho změnili a na celodenní výlet jdeme už dnes. Trasy plánujeme dle sil dětí, možnosti se na něco podívat a případně se vrátit dříve, pokud by nám počasí nepřálo vůbec. Na koupání to určitě nebude!

^ Přehled článků ^

13. července 2016 ‐ Výlet - starší

Výlet - starší Starší oddíly se na celodenní výlet vydaly na horskou skoro 17km trasu po hřebenu Českého lesa. Konkrétně z Rudolfovy Pily, přes Capartice, sjezdovku Sádek, Sádecké skály, Díly, Klenčí, Chodov a Mlýnek zpět do tábora.
Posledních 10 minut pršelo, jinak se přes den na nás usmívalo i sluníčko!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

13. července 2016 ‐ Výlet - mladší

Výlet - mladší Nejmladší dva oddíly - kluci a děvčata - vyrazily na Babylon. Ne se koupat, na to byla moc zima, ale jen tak na výlet.
Cestou přes Pec, Sokolovu vyhlídku, Líbeznou, Čertův kámen na Babylon. Na konci cesty nás čekalo nádherné hřiště a pizza!
Zmokli jsme až posledních 5 minut těsně před táborem!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

13. července 2016 ‐ Egyptský film

Egyptský film Jsme v roce 2016 před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas.

^ Přehled článků ^

14. července 2016 ‐ Prší

Prší Už prší nepřetržitě od 17:00 včerejšího dne. Večer jsme měli film, který zhlédly všechny děti v teple a suchu. Do stanů ani chatek neteče a na ven mají děti pláštěnky. Někteří je našli skoro 5 minut po 12 :-).
Ale bude pršet jen dnes a máme připraven i tzv. mokrý program, kdy většina programu se odehráhá pod střechou!

^ Přehled článků ^

14. července 2016 ‐ XBOX

XBOX Při deštivém počasí máme připraven program v jídelně. Jednotlivé oddíly se střídají na cvičení, xboxu, malování triček nebo hrách.
X-BOX je trochu o sportu, trochu o hře. Děti sjíždějí divokou řeku, nebo v kosmu chytají bublinky. Ti starší si troufnou na kolečkovou dráhu!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

14. července 2016 ‐ Trička

Trička V deštivém počasí, které nás celým dnem dnes provází, je nejlépe dělat něco pod střechou. Dětem jsme připravili malování na trička. Jednotlivé výpravy nebudou jen barevně označeny, ale každý jednotlivec bude mít své individuálně namalované tričko s egyptskými motivy!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

14. července 2016 ‐ Hry - MINDOK

Hry - MINDOK Každoročně nám firma MINDOK prodává s 60% slevou jejich zajímavé hry. To by jste neřekli, jak se v dešti, jaký je dnes hodí. Josu to hry pro 1, 2 i více hráčů. Jsou od těch nejlehčích úrovní až po těžší pro větší děti.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

14. července 2016 ‐ Turnaj - Florbal

Turnaj - Florbal Dnes jsme také začali turnaj ve florbalu. Už od 14:30 neprší, tak ještě na vlhkém hřišti začaly přípravy na velký zápas. Brankáři v helmách, hráči s novými holemi a rozhodčí s píšťalkou :-).
Za kolébku florbalu je všeobecně považována Skandinávie. Málokdo však ví, že původně florbal vznikl ve Spojených státech amerických v továrně na plasty Cosom, ve státě Minneapolis. Zdejší dělníci si vyrobili plastikové hokejky, kterými ovládali míček již v roce 1958. Tehdy nově zrozená hra dostala název floorhockey. Velkého rozkvětu, se ale dočkal až ve Švédsku, kam byly přivezeny plastové hole.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

14. července 2016 ‐ Elektrika

Elektrika V Egyptě 2016 př.n.l. samozřejmě neměli elektřinu. Nám ale moc chybí, tak jsme jim předvedli, jak to jde s tím proudem!
Červená kulička byl stisk a elektrika musela být přenesena na konec vedení. Zelená kulička byla chyba a vedení nesmělo za žádných okolností nic přenést! Přesto se několikrát stalo (a ne jednou), že i na zelenou kuličku byla přenesena zpráva :-)

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

14. července 2016 ‐ Kód už se objevuje

Kód už se objevuje Postupně s poznáváním nových a nových egyptských památek a lokalit se nám daří i nalézat jednotlivé střípky Cheopsova obrazu. Už jich máme 24ks, stále se nám nedaří složit ani jedno číslo, ale stále postupujeme tvrdošíjně vpřed!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

15. července 2016 ‐ Probouzíme se

Probouzíme se Dnes se probouzíme skoro do zimního počasí! Díky tomu, že nejmladší děti a všechny děvčata spí v chatkách a kluci ve stanech mají dobré spacáky a deky, tak nikomu nebyla zima.
Někteří také už před budíčkem čtou knížku ve spacáku venku před chatkou. Nechci jmenovat, ale určitě si maminka vzpomene, kdo brzy vstává!
Dopolednne nás čeká klasické rehabilitační cvičení pod vedením Karla, současně s XBOXem, dnes sportovním. Kdo zrovna necvičí, je na výletě v blízském okolí tábora. Odpoledne velký labyrint, který je nutné projít za účelem objevení dalších egyptský artefaktů!
Nejstarší kluci budou připravovat na zítra táborák s buřty a písněmi :-)

^ Přehled článků ^

15. července 2016 ‐ Shromáždění

Shromáždění Před každou hrou, ale vždy ráno hned po snídani máme malé shromáždění, kde se děti dozvídají pravidla, říkáme si program na dalších pár hodin

^ Přehled článků ^

15. července 2016 ‐ A opět Florbal

A opět Florbal Dnešnímu dni vévodí turnaj ve florbalu. Fotbálek už je dohrán, jsou známí vítězové i poražení. Máme nejlepšího brakáře i střelce.
Pokračujeme ve florbalu, kde máme dvě našlapané skupiny, následné čtvrtfinále a potom hra so zlato už bude soutěží vyřazovací.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

15. července 2016 ‐ Příprava na táborák

Příprava na táborák Zítra večer plánujeme táborový oheň. Už dnes nestaří kluci nosí dřevo a zítra postaví malou hranici na buřtíky a potom k písničkám!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

15. července 2016 ‐ Sporty - přehazovaná

Sporty - přehazovaná A pokračuje také turnaj v přehazované! Máme 8 družstev a budeme hrát celkem 18 zápasů ve dvou skupinách a následně opět vyřazovačku! Snad uvidíte i své ratolesti :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Zahájení olympiády

Zahájení olympiády Říkáte si, že je to nějaký nesmysl? NE, není. Trochu jsme si předělali dějiny a i v roce 2016 př.n.l. si společně zasportujeme. Olympiáda v Riu si blíží, tak jsme ji trochu předběhli naší 10.jubilejní na Rudolfce

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Běh 200m

Běh 200m První disciplínou naší olympiády je běh na cca 200m. Jediná rovinka je na silnici do Pece, i když rok od roku je stále více rozbitá :-(.
Na fotkách to vidět není, ale na videu bude určitě slyšet hlasitý zvuk vuvuzel, jak fandili naši diváci!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Stezka šikovnosti

Stezka šikovnosti Jinak také lze nazvat překážkovou dráhou :-). Už za plného sluníčka, které se ukázalo na náš sportovní den. Děti si vyzkoušely své dovednosti v podlézání, přeskakování, šoupání a prolézání obručí. Vše ve velkém tempu tak, že za necelé 3 minuty se vystřídala celá skupina :-)

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Střelba

Střelba Přes týden jsme 2x trénovali, teď se to při olympiádě vyplatilo! Hned 4 týmu museli po první sérii střel na tzv. rozstřel. Stává se to velmi často, kdy mají stejný počet bodů.
Nyní následuje tzv. "rychlá smrt" tedy kdo netrefí, tak je na to horším místě. Nejhůře šestém :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Olympiáda po 1.dni

Olympiáda po 1.dni A přinášíme vám aktuální výsledky po prvním dni soutěží ...

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Využíváme každé sluníčko

Využíváme každé sluníčko Hned jak dnes ráno vylezlo sluníčko, bylo nám o 100% veselejí :-). Nekteré děti se ptaly, kdy už to půjdeme na Babylon na velkou skluzavku. Další už byly zpět v kraťasech a tričku. Ale to jen na sluníčku. I vodu na Mlýnku zkoušení, jen po kolena! Večer nás zahřeje táborák!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Přijel PEPA!

Přijel PEPA! Pro znalé nění třeba nic psát ....

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Egypt - průběžné výsledky

Egypt - průběžné výsledky Každý den jsme blíže a blíže rozluštění záhady Cheopsova obrazu. Máme skoro 50 dílků a obraz dostává stále více a více cílovou podobu, kdy bude možné rozluštit kód od brány času a vrátit se zpět do 21.století!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Příprava na žranici!

Příprava na žranici! Buřtíky, chlebíček a dva druhy hořčice :-), vše na bílém tácku, jako v Alcronu :-). Přípravují Fíša a Vokoun!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

16. července 2016 ‐ Buřtíky

Buřtíky Každé dítko si opeklo svůj buřtík, či nakonec i chleba a bylo spokojené. PO dnešním výkonu v soutěžích olympiády úplně zaslouženě!
Od rána 7:00 na nohou, celý den soutěžit, být v Peci na nákupech. Dokonce pro nás otvírají odchod. Jen a jen pro nás v sobotu 14-15 :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

17. července 2016 ‐ Jízdní závod

Jízdní závod Již druhým rokem zařazujeme do naší olympiády jízdní závod. Je to opravdu napínavá podívaná, kdy děti zažívají atmosféru napínavého závodu na koleběžkách, mají svá depa a střídají se po dvou kolech.
Není nouze o předjížděcí manévry, ani o kolize v zatáčkách. Na filnových záběrech budou vidět i dvě menší nehody, které neměly vliv na jízdní vlastnosti strojů!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

17. července 2016 ‐ Lov lva

Lov lva I v Egyptě 2016 př.n.l. byl jedním nejobávanějším zvířetem lev. Zláště na jihu Egypta! Naši archeologové se je naučili lovit a tak jsme společně vyrazili na savanu lovit.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

17. července 2016 ‐ Přetah lanem

Přetah lanem Poslední a zároveň nejzajímavější disciplínou táborové egyptské olympiády byl i letos přetah lanem. Zde jsou fotky, jak děti urputně zapolily s protivníkem, až je bolely ruce :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

17. července 2016 ‐ Přidáváme řízky

Přidáváme řízky Dnešní oběd se skutečně podařil a svědčila o tom i velikost fronty na přidání. Dokonce nakonec došla bramborová kaše a na přidání byly jen řízky! Nedejte si!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

17. července 2016 ‐ Slavnostní zakončení olympiády

Slavnostní zakončení olympiády Je to vždy slavnostní. Zakončujeme 2 dny plné sportu, zajímavých soutěží, kdy proti sobě vždy 6 družstev soutěží. I letos jsme znovu děti nerozdělovali a zůstaly tak, jak soutěží v Egyptských archeologických týmech! I trička jim zůstaly, což má své barevní kouzlo :-)

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

17. července 2016 ‐ A zde jsou výsledky

A zde jsou výsledky Výsledky dvoudenního soutěžení jsou právě zde:

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

18. července 2016 ‐ Pohoda v lese

Pohoda v lese Jakmile je tu sluníčko, tak pohodička v lese může začít. není tam ani zima, ani vedro! Nejstarší oddíl mezi šipkami a cvičením vyrazil do lesa. Hráli vlajky, bang a i na kytary!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

18. července 2016 ‐ Cvičení II

Cvičení II Začínáme druhý týden cvičení s dětmi v tělocvičně. Karel zkušeně vede cvičení jógy, ale i relaxace pro všechny věkové skupiny. Nový JUBOX čti "džubox" nám zpestřil i tento prožitý čas na našem táboře :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

18. července 2016 ‐ Šipky

Šipky Pod názvem ŠIPKY se skrývá velice populární a akční svět , "simulátorů tance“. DDR.cz je sport, tanec, ale především zábava, kterou lze provozovat v podstatě kdekoliv. Vstupenkou do tohoto světa Vám bude TANEČNÍ PODLOŽKA, někdy nazývána TANEČNÍ KOBEREC, neboli Dance pad. A co od toho všeho očekávat? Především zábavu v rytmu hudby, spoustu pohybu (klidně v domácím prostředí), nové výzvy, propocené triko a hlavně šipky, šipky, šipky....

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

18. července 2016 ‐ Uklízíme chatky

Uklízíme chatky Takto chatku už nidky neuvidíte, je to zátrak! Kluci si uklidili!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

18. července 2016 ‐ Opět se koupeme

Opět se koupeme Velmi teplé počasí nás navedlo dnes odpoledne k rybníkům do okolí tábora. Velcí kluci zvládli jak Bahňák, tak i Mlýneček. Voda byla osvěžující.
Cestou zpět jsme objevili bobří hráze!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

18. července 2016 ‐ Luštíme tajnou zprávu

Luštíme tajnou zprávu Zkusíte to s námi?

Ěmez od tidasyv es uohom a íneřokaz ysurypap íbodbo méktárk V .uodov s ecinelks od emířonop ytsiL .utěvkdo op meknots es ůtsil cenovz emenzířdO .ykzíř imývolohcrv oben yniltsor mínelěd ,ynemes emížonm rohcአ.etevk a etsor ěnjub kenímdop hcýrbod aZ .tuonhcsyv ímsen ydkin tártsbus ohej a udov dár ám ,aniltsor ínnehab okaj rohcአ.ůktívk hcýnbord ysalk énečnokaz ůtsil hcývovárt mesrt s ylovts ám ýnrádorípap rohcአ.ykšýv évortemitěp ža átsůrod ýnrádorípap rohcአ.urípap ohéhcudondej a ůzavorp ,bodán ěborýv k ,íldybo hcínvitimirp yhceřts ítyrkop k ícížuols ,aniltsor ávoktižu okaj návížuyv ej surypaP .ůkotop a keř lédop ícuotsor aniltsor ínžeřbop ej rohcአ.ydov z okaj etsorop ,emejeřpod yknímdop otyt um dukoP .tsokhlv a udov an ýnčorán imlev ej rohcáŠ.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

18. července 2016 ‐ Kód je stále více vidět!

Kód je stále více vidět! Náš přístup do 21.století je nám stále blíže a blíže. Kód, který celý tábor skládá se stává stále více viditelný, ale ještě nevíme, jaký je. Máme jen jeden pokus, jinak se brána zavře navždy!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Vidí nás ...

Vidí nás ... Hned na začátku tábora nás navštívil náš dlouholetý a dlouhověký kamarád Pepa Staněk. A podívejte se, jaké to fotky udělal ...

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Na Výhledech

Na Výhledech I nejmenší děti se vypravily dnes dopoledne na Výhledy. Odtud je snad nejlepší výhled na celé Chodsko!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Stavíme domečky v lese

Stavíme domečky v lese Celý les okolo nás poskytuje ten nejlepší stavební materiál pro různé domečkové stavby u stromu, u pařezu či jen tak na paloučku. Některé s nich přinášíme i fotograficky!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Pohoda na Bahňáku

Pohoda na Bahňáku Sluníčko krásně svíti, je pěkné počasí, tak proč nevyrazit odpoledne na koupání. Oblíbeným místem je rybník, tedy spíše nádrž Bahňák. Je asi 1,3km daleko, takže blíže než Mlýneček) a celá cesta vede lesem či polní pěšinou ve stínu velkých stromů. Okolo je posekaná tráva, kde se dá hrát i fotbálek na přenosné branky nebo třeba házet frisbee :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Kuřátko bylo super!

Kuřátko bylo super! K dnešnímu obědu bylo kuřecí stehno a rýže. Všem se dělaly boule za ušima a přidávalo se!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Skládáme mapu

Skládáme mapu Při jedné z velkých pouštních bouří ulétla mapa Eygpta, podle které archeologové zkoumají jednotlivé jeho opblasti. Jejich úkolem bylo mapu najít a větrem roztrhané kousky mapy složit zpět dohromady!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Celníci na tržišti

Celníci na tržišti El-Dahar Bazaar byl zděšen. Na trh se dostavili celníci v plném počtu a trhovci se hromadně začali zbavovat zboží a přehazovali ho přes zeď konkurenci. Jak to všechno dopadlo? Podívejte se na fotky sami!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Někteří už kód znají, ale

Někteří už kód znají, ale Z obrazu Cheopse už je kód jasně vidět, někteří archeologové jsou si skoro 99% jisti, že kód znají, ale nemají jistotu 100%, tak čekají na další políčka obrazu. V pátek se i vy dozvíte, co se za obrazem skrývá!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2016 ‐ Uzavíráme dnešní výsledky

Uzavíráme dnešní výsledky Po dnešních dvouch soutěžích jsou výsledky velmi těsné a v celotáborové hře jednotlivé týmy bojují skoro až do vyčarpání sil. Mohutně finišuje AMON RA, který na začátku moc nevynikal, ale drží se i rivalové SUTECH a SACHMET!

^ Přehled článků ^

20. července 2016 ‐ Jdeme na výlet

Jdeme na výlet Dnes odpoledne máme v plánu jít na polodenní výlet. Část tábora jde na Babylon se koupat a užívat si "plážových" sportů a radovánek. Ti odvážnější se chystají na výstup na nejvyšší horu Českého lesa - Čerchov. Celých 1042m n.m. s krásnou rozhlednou a občerstvením, z tábora necelých 5km.

^ Přehled článků ^

20. července 2016 ‐ Stoupáme na Čerchov

Stoupáme na Čerchov Jen 7 odvážlivců a statečných se vydalo dnes odpoledne na nejvyšší vrchol Českého lesa - Čerchov (1042m). Celá cesta vede ve stínu lesem a odměnou je holý vrchol s kamennou rozhlednou a občerstvení s langoši a zmrzkou :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

20. července 2016 ‐ Vrchol

Vrchol Čerchov (něm. Schwarzkopf) je hora v jihozápadních Čechách, s nadmořskou výškou 1042 m je nejvyšším bodem Haltravské hornatiny, celého Českého lesa a okresu Domažlice. S prominencí 527 metrů jde o desátou nejprominentnější horu v Česku.[1] Vypíná se necelé 2 km od německých hranic přibližně 12 km jihozápadně od Domažlic, na trojmezí katastrů obcí Česká Kubice, Pec a Chodov.
Na vrcholu stojí vojenská betonová věž vysoká přes 30 metrů a kamenná Kurzova rozhledna z roku 1905, vysoká 24 metrů, s výborným výhledem (za ideálních podmínek až na Alpy). Její základní kámen byl slavnostně položen 23. 5. 1904. Věž byla financována ze sbírek, které byly prováděny již od roku 1902 za účelem nahrazení původní dřevěné věže novou věží kamennou. Předání věže veřejnosti se uskutečnilo 16. července 1905 a byla nazvána Kurzovou věží na počest svého příznivce profesora Dr. Viléma Kurze, který se však otevření již nedožil.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

20. července 2016 ‐ Na Babyloně

Na Babyloně Přírodní koupaliště se nachází v obci Babylon cca 5 km jihozápadně od u Domažlic. Z našeho tábora stejně daleko. Nabízí svým návštěvníkům travnatou pláž, kabinky, parkoviště, občerstvení, půjčovnu lodiček a šlapadel a volejbalové hřiště.
V dnešním horkém dni bylo spousta lidí a ty fronty na laskominy!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

20. července 2016 ‐ Finále florbal

Finále florbal Snad nejnapínavější finále florbalu, jaké jsme kdy zažili! Po druhém poločase vedly Brokolice 9:3 a vypadalo to na jednoduchá zápas a druhý poločas. To se však změnilo a 30s před koncem Škoda vyrovnala na konečných 9:9. Rozhodly tak samostatné nájezdy, které nakonec Brokolice vyhrály 2:1!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

20. července 2016 ‐ Dnešní pokrok

Dnešní pokrok Dnešní pokrok v celotáborové hře byl obrovský. Každý tým získal nejméně další tři desky a zároveň je čím dál tím jasnější kód pro návrat do 21.století!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

21. července 2016 ‐ BANG!

BANG! Dnešní dopolední proměnlivé počasí zahnalo velké kluky ke hře BANG!. V tak velkém počtu je to už pěkná hra, která může trvat i hodiny!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

21. července 2016 ‐ X-BOX

X-BOX A opět sjíždíme divokou řeku, či jezdíme na vozíku přes překážkovou dráhu. To jsou hry na XBOX Kinect, které ovládáte svým tělem a dokáží pěkně protáhnout :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

21. července 2016 ‐ Byl tu ...

Byl tu ... Vyjímečně ve čtvrtek! Ale přijel...

^ Přehled článků ^

21. července 2016 ‐ Diamanty

Diamanty Hra, kde hlavním úkolem se najít diamanty - zprávu složenou z 170 písmen. I když máte i více jak 50 písmen, tak samotné družstvo zprávu nesloží. Je tedy nutné se spojit celý tábor dohromady a nakonec zprávu vyluštit!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

21. července 2016 ‐ Karneval

Karneval Je zvláštní, že když se člověk převlékne, tak je to pěkná sranda! Karneval se povedl se vším všudy i s menším deštěm na konci :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

21. července 2016 ‐ Karaoke

Karaoke Karaoke (カラオケ, z japonského kara - prázdný a ōkesutora - orchestr) je forma zábavy, kde amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu. Skladby jsou většinou známé populární písně, ze kterých je částečně nebo úplně odstraněn hlas původního interpreta. Slova písně jsou zobrazována na obrazovce či plátně. Bývají často animovaná nebo mění svou barvu v závislosti na právě hrané části. Pomáhají tak zpěvákovi udržet správný rytmus.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

21. července 2016 ‐ Našli jsme semínka špaldy

Fotky tento mini příspěvek mít nebude, neb semínka špaldy našli naši archeologové úplně za tmy, jen za svitu svíček. JSou všichni moc stateční!
Teď už jim přejeme jen dobrou noc!

^ Přehled článků ^

22. července 2016 ‐ Uklízíme tábor

Uklízíme tábor Poslední den na táboře je tak trochu zvláštní - všichni se těší na vyvrcholení celotáborové hry, ale zároveň hned zítra ráno odjíždíme!
To nás zavazuje uklidit celý tábor. Vyklepat deky, vymést pavouky z rohů, najít ztracené ponožky nebo také vytřít si dočista svůj stan či chatku.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

22. července 2016 ‐ Poslední cvičení

Poslední cvičení Dnes dopoledne děti naposled cvičily s Karlem (tedy Kájou Opatrnou). Podle ohlasů je a bude hrdým nástupcem Pepy a určitě přinesla do cvičení nové nápady. S hudbou a tancem, či zábavnými cvičeními, relaxací a jógou. Je teď na dětech, s kterou aktivitou budou pokračovat i po návratu domů!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

22. července 2016 ‐ Brána času otevřena

Brána času otevřena A jsme zpět v 21.století, zpět v Egyptě dnešních dnů! Kód pro otevření brány byl vylušten pomocí sestavení Cheopsova obrazu. Tajné číslo bylo v těchto střípcích zakódováno a postupně během posledních 14 dnů vyluštěno!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2016 ‐ Sportovní diplomy

Sportovní diplomy Během našeho putování časem a Egyptem 2016 př.n.l. jsem nezadnedbali nic z sportovní činnosti našeho tábora. Skoro každou hodinu se hrál nějaký turnaj, či jen zápas ve stolním tenise.
Nebylo jednoduché vyhovět úplně všem. Někteří byli zapsáni hned na několik disciplín, tak to byl pěkný mazec, když hráli po sobě přehazovanou a potom hned fotbálek.
Ale tak už to běží a umíme to udělat!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

22. července 2016 ‐ Závěr EGYPT 2016

Závěr EGYPT 2016 Celotáborová hra je u konce. Soutěže vodní i tvořivé, některé i pěkně záludné :-). A je to tu, 6 týmů, 14 dnů, v každém 11-12 dětí, od těch nejmenších až po ty největší habány!
Diplomy předány, odměny se líbily! Huráááááá!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

22. července 2016 ‐ Večeře

Večeře S návratem do 21.století jsme se vrátili i k dobrému jídlu. HRANOLKY (bez kečupu), ale s dobrým masem!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

22. července 2016 ‐ Děkovačka

Děkovačka Na závěr i poděkování za organizaci, vedoucím a kuchyni! Vařili skvěle :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2016 ‐ DISCO

DISCO Pořádnou diskotékou končí pravidelně náš tábor. DJ Fiš, který přijel až z daleka pouštěl nejnovější slágry diskotékové scény!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

23. července 2016 ‐ Poslední probuzení ...

Poslední probuzení ... Je to naše společné poslední ráno! ANO, už teď některé děti jsou vzhůru, třeba si čtou nebo jen dojdou na WC a opět se vrátí do vyhrátého spacáku.
Sice nás dnes nebudí po stromech postupující sluníčko, ale ráno je dnes bez deště! A snad i zůstane! Reportáž, která se ihned po ukončení tábora stává kronikou bude brzy končit, ale už teď někteří přemýšlí, zda pojedou příští rok!
Teď však Rudolfka ještě tvrdě spí ...

^ Přehled článků ^

23. července 2016 ‐ Dobré ráno!

Dobré ráno! Zpívané dobré ráno nám dokáží připravit jen Evča s Broky! Vždy se o něco lépe vstává!

^ Přehled článků ^

23. července 2016 ‐ Odjíždíme :-(

Odjíždíme :-( Hodina odjezdu archeologické výpravy do Egypta se přiblížila. Po dobré snídani, posledním úplném úklidu všech chatek, stanů a tábora už děti čekají na rodiče.
Ti začali jezdit už hned 9:15 :-). Poslední dítko odjelo v 11:15 společně se všemi vedoucími a personálem...

^ Přehled článků ^

23. července 2016 ‐ Ztráty a nálezy

Ztráty a nálezy I přes veškerou snahu vrátit každý den dětem pozapomenuté budny, mikiny, trička, ručníky, kartáčky a sprchové gely ihned při každém shromáždění, nám na táboře zůstaly věci na fotkách.
Pokud jsou vašich dětí, zavolejte si do 14 dnů na ČČK Domažlice a dohodněte si způsob vyzvednutí. Poté budou věci předány na charitu či zlikvidovány.
Děkujeme :-)

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

23. července 2016 ‐ Tábor uložen

Tábor uložen Všechny sportovní a cvičební pomůcky, míče, hokejky, lana, ale i výtvarné potřeby, papíry, pouťové odměny, sportovní diplomy a dalších 1000 věcí je už uloženo a připraveno na příští tábor.
Uložení je o něco rychlejší než samotná příprava, ale dá to zabrat!

^ Přehled článků ^

23. července 2016 ‐ Loučíme se ...

Loučíme se ... Letošní tábor Rudolfova Pila pod názvem EGYPT 2016 (př.n.l.) dnešním dnem končí. Končí poslední snídaní, končí posledním shromážděním, vyklízením chatek a stanů, balením.

Pro 68 dětí z různých koutů Čech a 15 dospělích to bylo neuvěřitelných 14 dnů a nocí v nádherném lesním prostředí tábora Rudolfova Pila, jehož okolí se vykácením okolního vysokého lesa velmi změnilo. Co se ale nezměnilo je do nejmenších podrobností propracovaný program, který dětem umožňuje si užít nádherné prázdniny při všestranných aktivitách. Děti se naučily novou abecedu, zopakovaly si základní uzly, dobrým skutkem pomohly někomu jinému nebo při plavecné desce dovednosti si ověřily své dovednosti ve vodě.

Každá minuta programu by však nebyla dokonalá, pokud by při zaznění "kolejnice" k jídlu nezaznělo hlasité hurá! Celý tábor se tak po umytí rokou přesune do jídelny a okouší ty nejlepší dobroty od našich skvělých kuchařek!
Diplomy jsou napsány a předány dětem. Každý si vybojoval alespoň jeden a díky jejich obětavým rodičům dostaly děti i nějaké ty malé odměny a dárky, či vytištěné fotky oddílu, své archeologické skupiny a celého tábora!

V rámci El-Dahar Bazaaru si děti nakoupily zajímavé pletené dárky, které dostala naše zdravotnice od jedné starší paní, bylo jich na 30 :-). Někteří si domů odvezli velké medvědy! Jaké bylo ale překvapení pro maminky, když zjistitly, že toho samého medvěda daly táboru právě do bazaru :-). A jsou teď zpět!

Nejlepší poděkování přišlo od "našich" 68 dětí při předávání diplomů a odměn. Několikeré HURÁÁÁÁÁÁ je určitě ta nejlepší odměna pro všechny, kdo se už od listopadu 2015 podíleli na přípravě a hlavně těm, kdo s námi těch celých 14 dnů žili! I já děkuji všem!

Přišly i poděkování od rodičů, což je hlavně velký závazek pro nás do příštích let ...
"Dobrý večer,
chtěla bych Vám velice poděkovat za úžasné zážitky, které moje dcera Anetka s vámi poprvé mohla prožít, děkuji za každodenní nálož reportáží a fotek, užili jsme si to v rodině všichni i s vámi. Touto cestou si chceme rezervovat místo na příští rok, Anetka už se vyjádřila jasně a rozhodně, jiný tábor už hledat nechceme.
Hezký zbytek léta a naviděnou, naslyšenou nadále!
Martina Kokšteinová, maminka"

Tak tedy příště AHOJ!
Vokoun

^ Přehled článků ^

14. března 2017 ‐ Přihlášky pro tábor 2017

Již jsou k dispozici přihlášky pro tábor roku 2017 - Zlatá horečka na Klondike!
Neváhejte a zavolejte si na ČČK Domažlice - číslo v obrázku :-)
Máme Posledních 10 volných míst!

^ Přehled článků ^