18.5.2020  Zrušení tábora 2020

Vážení rodiče,
na základě "Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020" vydaná dne 15.5.2020 ...pokračování...

Táborová kronika - Indiánské léto 2014

Přehled článků


5. července 2014 ‐ Zabaleno!

Zabaleno! Ahoj,
zdravím Vás všechny s první zprávou tohoto INDIÁNSKÉHO LÉTA 2014. Mám zabaleno! Říkáte si co? Podívejte se na obrázky. Všechno táborové věci. Míče, pálky, branky, sítě, míčky, hokejky, lana, všechny rehabilitační pomůcky, které vidíte během tábora. Potřeby pro všechny hry, pouť, diplomy!
A jak jste na tom vy a vaše děti? Už se taky jen těšíte?
Váš
Vokoun

^ Přehled článků ^

11. července 2014 ‐ Připravujeme Rudolfku

Připravujeme Rudolfku Hlásím se Vám všem poprvé letos z táborové Rudolfovy Pily. Sice nás trápil celý den déšť a i teď večer vytrvale prší, ale předpověď je na zítra již lepší.
A také jsme zvládli všechno připravit! Nejprve posekat trávu, přripravit stany a chatky pro děti. Potom jsme stavěli tý-pí pro indiány. Teď ještě Evča a Bárou zdobí jídelnu!
Zdraví
Vokoun

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

12. července 2014 ‐ Oběd

Oběd Dnes přesně ve 12:00 jsme měli první oběd. Byla "Čína", dalo by se říci, že nic indiánského, ale při bedlivém výzkumu se někteří indiáni opravdu až do Číny dostali!

^ Přehled článků ^

12. července 2014 ‐ Zahájení

Zahájení Slavnostní zahájení tábora s představení všech dětí, vedoucích, kuchyně a úklidu proběhlo o poledním klidu.
Ani to nevypadá na 68 dětí, že!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

12. července 2014 ‐ INDIÁNI 2014

 Etapová hra, kterou dnešní večer zahájíme, nás po celý tábor přenese do l8. století, do krajiny plné nebezpečí, doprostřed lesů a hor, tam, kde se zvlněné prérie poznenáhlu zvedají do ostrých vysokých skalnatých masívů, daleko na severu.

 Bylo krásné, teplé léto a právě v těch místech kdysi dávno stávala nemalá Indiánská vesnice, docela obyčejná osada. Muži každé ráno vyjížděli na výpravy do okolí nebo na lov, ženy a starší se věnovali stavbám tábora, vydělávali kůže nebo zušlechťovali týpý. Děti a mládež se bavily dole u řeky chytáním motýlů nebo jízdou na ponících. Byla to vesnice náčelníka As-kel-aha.
 
 Ovšem krásný a posvátný klid těchto vesnic porušilo dávné objevení Ameriky a ohromující příval osadníků, dobrodruhů i vojáků, ale taky banditů, podvodníků a zlodějů. Náčelník dlouho o ničem takovém nevěděl, protože sídlil daleko na severu, ale i tam po čase začala pronikat lidská chamtivost a nenávist. Pro ubohé Indiány tyto skutečnosti byly nepochopitelné a zrůdné. Byli odchováni přírodou, obohaceni duchem Pravdy a Lásky. A právě to byla bílá ruka, která narušila posvátný klid většiny vesnic a z radujících se hrstek vesničanů nadělala truchlící klany a ze vzkvétající osady, která zářila na dálku štěstím, místo popelu a dýmu.

 I proto začal mít As-kel-ah obavy o svůj lid, když do jejich lovišť začali pronikat první kolonizátoři. Chtěl zabránit a předejít nebezpečí, které hrozilo jeho vesnici. Náčelník měl rád svou vesnici a znal zvěsti o bílých lidech, nechtěl riskovat osudy nevinných lidí. Vzal tedy k sobě do vigvamu šest blízkých, krátce jim pověděl, co a jak a poté se se třemi vleky odebrali daleko do hor ukrýt to, co po staletí shromažďovali a uchovávali jeho prapředkové - pohádkové bohatství.

 Šest postav se pomalu ztrácelo v dálkách hor. Náčelník si vzal s sebou pergamen, aby mohl pečlivě značit cestu. Těchto šest zbylých náčelníků se svými kmeny založili nové vesnice. Při jejich stavbě budou zažívat mnoho dobrodružství a pro zábavu budou spolu i soutěžit, aby cvičili své kmeny.

 A tak začíná našich 14 dní INDIÁNSKÉHO LÉTA 2014 ...

^ Přehled článků ^

12. července 2014 ‐ HRA - Stopař

HRA - Stopař  Během přesunu jednotlivých indiánských kmenů na nová loviště došlo ke ztrátě indiánského pokladu. V každém kmeni však jejich přesun vždy jeden indián zapisoval a teď se tedy mohou vrátit po svých stopách a poklad najít

  Každý kmen dostane zápis stop na papíře a bude jeho úkolem poklad najít. Až poklad najdou, postupují dále dle návodu :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

12. července 2014 ‐ Korále

Korále Kmeny si poklad náležitě užily! Všichni indiáni a indiánky teď mají na krku indiánské korále!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

12. července 2014 ‐ Sportujeme

Sportujeme V jakékoliv mezeře mezi soutěžemi, či jen tak před večeří, nebo krátce po poledním klidu. Také večer a někdy i dopoledne - SPORTUJEME.

Už první den máme plně připraveno fotbalové hřiště, hřiště na přehazovanou či volejbal. Takě hřiště na floorbal a 3 venkovní stoly na ping-pong (také stolní tenis).

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

12. července 2014 ‐ Indiánské kmeny

Indiánské léto 2014 má těchto 6 indiánských kmenů:

Čipevajové
Mohykáni
Huroni
Apači
Siouxové
Irokézové

V každém kmenu je buď 11 nebo 12 dětí. Kmen je smíšený tak, aby děti mlhy mezi sebou rovnocenně soutěžit po celou dobu tábora.

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Vstáváme

 Vstáváme do krásného letního dne. V noci ani nebyla moc zima. Všechny děti spaly zachumlané ve spacácích až do 7:15, kdy byl budíček :-)

 Dnes dopoledne nás čeká indiánská pouť. Po vesnici budou rozmístěné jednotlivé atrakce pouti. Indiáni budou soutěžit a překonávat sami sebe. Za každou soutěž dostanou indiánské peníze, které potom vymění v krámku za různé zajímavé věci, jakou jsou omalovánky, plyšáci, pohledy a spoustu dalšího!

 Odpoledne nás čeká výlet do okolí tábora. Někteří už hlásili, že půjdou na Bahňák a potom na Výhledy. Jiní jen do lesa na domečky.

 V indiánské soutěži čeká na naše Indiány překvapení. Soutěž se jmenuje "ZPRÁVA"!

 Druhý den je před námi a mi se na něj těšíme!

Vokoun

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Vánočka

Vánočka Nedělní snídaně je vždy trošku slavnostní. Vánočka a kakao! Vyhlásil jsem soutěž, kdo najde rozinku! Nikdo nevyhrál - žádnou jsme nenašli :-)

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Pouť - přebíračka

Pouť - přebíračka Evča si vybrala krásnou indiánskou soutěž - přebíračku. Naše Popelka by mohla závidět!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Pouť - uzly

Pouť - uzly Uzlování bude i součástí plnění orlích per. Děti o tom ještě neví, ale vy už ano. Tak jsme o pouti trochu trénovali!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Pouť - obrázky

Pouť - obrázky Skládání obrázků patřilo mezi oblíbené soutěže. Některé z nich vám posíláme i domů jako pozdrav. Další obrázky se už tvoří v jídelně - kmeny už mají své vesnice a teď už e budou jen rozrůstat!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Pouť

Pouť Dalšími soutěžemi pouti byly:

- Zaječí tah
- Indiánské jamky
- Indiánská strkačka
- Slalom
- Kimovka
- Sport

A ještě tři další, ale ty jsem si nezapamatoval :-)

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Pouťový krám

Pouťový krám Za nasbírané indiánské peníze si může každý indián vybrat něco v pouťovém obchodě. Ceny nám věnovali rodiče dětí, naši kamarádi a vedoucí.

Letos by výběr opravdu bohatý a největší zájem byl o plyšáky!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ HRA - Zpráva

HRA - Zpráva  Velmi starý indiánský náčelník během stěhování kmenů sepsal všechny potřebné dovednosti, které bude potřeba naučit nové kmeny během stavby své indiánské vesnice. Protože uctívaným indiánským ptákem je orel, tak starý náčelník vybral orlí pera.
 Zpráva bude obsahovala názvy jednotlivých orlích per a jejich popis!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Film - Vinnetou

Film - Vinnetou Rozlehlou prérií amerického Západu duní výbuchy dynamitových náloží. Napříč územím indiánského kmene Apačů Mescallerů se staví dráha pro "železného oře". Porušením smlouvy s indiány chce dobrodruh Santer ušetřit peníze, které do stavby železnice vložila společnost Great Western. Neváhá se spojit s Kiowy, odvěkými nepřáteli Apačů. Cestu mu však zkříží mladý inženýr, přezdívaný Old Shatterhand, který byl vyslán, aby dohlédnul na dodržení původních plánů. Není však již příliš pozdě?

Tak začíná film VINETOU, který dnes děti večer zhlédly.

^ Přehled článků ^

13. července 2014 ‐ Bouřky

Včera během celého dne se na naším táborem přehnaly několikery bouřky a dešťové přeháňky. Přesto se nám podařilo uskutečnit indiánskou pouť bez kapky deště. Zahrát si hru v lese, kde bylo celkem sucho a ještě jsme shlédli krásný film o náčelníkovi Vinetou!

Dnes už nás čeká jen sluníčko. Ráno je jen 14C, ale všichni mají dostatek dek navíc tak, aby jim zima určitě nebyla!

Krásný sluníčkový den!
Vokoun

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Noční měsíc

Noční měsíc   I když zrovna před pěti minutami pršelo, tak takto se nám objevil nádharně měsíc (krátce po konci fotbálku - samozřejmě toho Brazilského :-))

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Orlí pero - uzly

Orlí pero - uzly Umím 5 uzlů, které ukážu svému oddílovému vedoucímu. Takový je úkol pro každého indiána v rámci splnění orlího pera UZLY!

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Základní uzly

Základní uzly 6 základní uzlů se každý indián naučí velmi rychle. Jak uvázat kanoj či zavázat si dobře mokasíny!

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Rehabilitační cvičení

Rehabilitační cvičení Dnes je pondělí, všední den. A proto začíná pravidelní rehabilityční cvičení s Pepou. Děti mají možnost cvičit v tělocvičně, pokud je dobré počasí, tak i na hřišti či na louce.
 
K dispozici mají nejen gymbally, ale i švihadla, ježky, kroužku. Cvičí na gymnastických podložkách v leže, v tureckém sedu.

 Občas Pepa zařadí přeskok lana

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ X-BOX

X-BOX Jako doprovodnou sportovní a zábavní činnost máme na táboře X-BOX. Sice to asi indiáni neměli, ale dokážeme si užít sjezd divoké řeky, fotbalový zápas, beach volejba či kuželky.
Asi úplně nejzajímavější pro děti je soutěž týmu, kdy proti sobě soutěží modří a červení v 6-ti boji.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Indiánské vesnice

Za každou soutěž a individuální úkoly indiáni i celé kmeny dostavají pomyslné body. Ty potom mohou vyměnit za vybavení vesnice.
Už mají první tý-pí a dnes získají další indiánské nářadí, náčiní!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Tajné písmo

Tajné písmo I když asi indiáni pane Morseho neznali, tak určitě znali kouřové signály, kde každý obláček kouře něco znamenal. Trochu jsme to zkombinovali a máme tady tajné písmo indiánů :-)

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Výlet - Pec

Výlet - Pec První delší táborový výlet většinou vede do Pece. Co tam ty děti tak táhne? Já už to asi vím...je tam obchod. Sice místní, malý, má jen dopoledne...

Ale je to příležitost, kdy děti si mohou utratit své penízky úplně bez rodičů a skoro za cokoliv! Výlet je to na 2 hodiny i pro nejmenší děti. Někteří to stihnou za dopoledne. Jiní si tento výlet nechají až na později, kdy bude teplo. Na zpáteční cestě to potom vezmou přes Mlýneček a vykoupou se!

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Tma v jeskyni

Tma v jeskyni Důležitou dovedností každého indiána je nepozorovaně se pohybovat v prérii, či v horách uprostřed skal. Někdy i za tmy. Každý kmen prokáže v této hře nejen obratnost, ale na konci získat oheň, který hoří v jeskyni smíření. Cesta za ohněm ale vede úplně potmě. Je vyznačena jen provázkem, který je napnutý od začátku jeskyně až k ohni.

Úkolem kmene je jít podle provázku a držet se vždy jednou rukou provázku (kroužku navléknutém na provázku) a druhou ramena svého kmenového indiána na rameni (prává kroužek a levá na rameni předchozího člena kmene. Jen první všechny vede. Každý druhý bude mít zavázané oči. Ti, co vidí, mohou radit a pomáhat těm, kteří jsou slepí!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Shromáždění kmenů

Shromáždění kmenů Každý den i několikrát pořádáme shromáždění indiánských kmenů. Většinou za účelem vysvětlení hry, sdělení výsledků orlích per a také informací k provozu tábora.

Většinou se letos scházíme u totemu. Je zde od rána až do pozdního večera sluníčko, které hřeje nejen na duši!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

14. července 2014 ‐ Indiánské čelenky

Indiánské čelenky V podvečer jsme se všichni indiáni sešli v naší jídelně a společnými silami jsme vyrobili indiánské čelenky. Různých tvarů, délek, s dlouhým či krátkým pírkem. Někdo volil klasické indiánské motivy, někdo si však vybral velmi netypické! Však se podívejte na fotky!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ Slunce vstává

Slunce vstává Každé ráno kolem 6:00 se začíná do Indiánské vesnice pomalu ale jistě nořit sluníčko. Dnes už od rána svítí a krásně hřeje.

Dnešní den nás čeká další indiánské dobrodružství

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ Orlí pero - síla

Orlí pero - síla Přitáhnu se minimálně 3x na hrazdě, možno v oddíle či speciálně při k tomu vypsaných aktivitách.

Zatím ne všichni indiáni a indiánky jsou schopni toto Orlí pero splnit. Doufáme, že do konce týbora budou všichni tak zdatní, že se jim to pevede!

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ SlackLine

SlackLine Chůze po lajně je pro každého naprosto novým, neznámým druhem pohybu, je proto potřeba se zezačátku především obrnit trpělivostí a vůlí nastupovat znovu a znovu. Stejně jako u mnoha jiných sportů, i zde jde především o trénink, tělo se potřebuje vyrovnat s novým pocitem, kdy jej drží v prostoru pouze tenoučký popruh, kývající se ze strany na stranu. :)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ Indiánské foto

Indiánské foto Dnešním dnem jsme se stali opravdovými Indiány. Všichni máme čelenky i svůj obleček. Ještě nevyzdobený, ale to už počká na vás jako překvapení!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ Náramky

Náramky Některé indiánky začaly vyrábět gumičkové náramky. Různé barvy a tvary jsou samozřejmostí!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ Vodní bludiště

Vodní bludiště Tuto hru jsme hráli letos úplně poprvé. Inspirací byla televizní série, kde hru opravdu hráli na vodě a ten, kdo prohrál souboj, tak musel skočit do vody.

Na INDIÁNSKÉM LÉTĚ 2014 jsme si pravidla trochu upravily, hráli jsme hru podobně jako šachy. Přesto bylo nutné po jednotlivých bodech projít celé bludiště a pokud indiáni potkali jiný kmen, byl to souboj kámen-nůžky-papír.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ Totemy

Totemy V podvěčer jsme jako správní indiáni vyráběli totemy. Vokoun připravil vlastní podklad pilou, ale všichni ostatní se podíleli na výzdobě!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ Orlí pero - trpělivost

Orlí pero - trpělivost Orlí pero - trpělivost se uděluje se za minimálně 3 hodiny mlčení! že to nění úplně jednoduché o tom se přesvědčilo už mnoho indiánů. Teď musí začínat znovu a znovu.

^ Přehled článků ^

15. července 2014 ‐ Soutěže

Soutěže Přinášíme vám průběžné výsledky indiánských soutěží. Sportovní a vědomostní jsou o body, které se počítají každému kmeni. Ty výtvarné a šikovnostní je velmi těžké hodnotit a proto všechny kmeny dostanou vždy plný počet bodů :-)!

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ Střelba

Střelba Na západě a prériích po příchodu bílé tváře se i indiáni naučili střílet z dlouhých palných zbraní. Indiánské léto používá jen vzduchovky a máme krásné terče!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ UNO

UNO Oblíbenou karetní hrou je UNO. Někdo to tu uměl a hned se to rozneslo. Za chvíli už hrálo skoro 8 indiánů. Nevím. nevím, jak je to s tou závislostí na hrách :-)?

Uno je americká karetní hra pro 2 - 10 hráčů, kterou vymyslel v roce 1971 holič Merle Robbins z Readingu v americkém Ohiu. Hra měla velký úspěch a rozšířila se do většiny světa. Nyní ji vydává firma Mattel. Hra je velmi podobná české hře Prší nebo německé Mau Mau, na rozdíl od nich se však hraje se speciálním balíčkem karet.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ Na zážitek...

Na zážitek... Na skvělý nezapomenutelný zážitek se čeká vždy až do středy. Znovu až další středu! Co to je? Nevíte?

Každou středu nám vyváží žumpu! A letos to byl zážiitek nejen pro kluky!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ HRY

HRY Během poledního klidu po jídle děti mohou hrát různé hry v jídelně. Ať už klasické karty, tak hry pro jednotlivce či dvojice a nebo celé kmeny.
Již pátým rokem využíváme nabídky formy MINDOK a s více než 50% slevou nakupujeme různé hry, hlavolamy či kostky.

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ Rajská

Rajská Rajská omáčka dnes k obědu byla opravdu hitem. Dlouhá fronta přídavků nekončila! Někteří si přidali i 2x!

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ Bahňák

Bahňák Oblíbeným výletem je nedaleký rybníček - říkáme mu Bahňák. není tam ani tolik bahna, ale je to taková malá nádrž na pitnou vodu pro krávy.
Při dnešním výletě na Výhledy jsme si ochladili nohy! Po cestě na Bahňák jje vidět pěkný kus Šumavy na německé straně...

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ Výhledy

Výhledy Výhledy jsou o krásném rozhledu po Chodsku. Je zde vidět Domažlice, Trhanov, Pilu a další chodské vesničky. Na Výhledech je také pomník J.Š.Baara.
A také menší obchůdek se zmrzlinou, která přišla velmi vhod :-)!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ Pomáhají stříhat

Pomáhají stříhat Každý den jednotlivým kmenům přidělujeme dle jejich úspěchů v soutěžích stavební prvky vesnic. Jednou dostanou tý-pí, podruhé totem nebo třeba indiána!

Vše je vytištěné, ale musí se vystříhat. Dnes mi pomohl oddíl "Nirvány"

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

16. července 2014 ‐ Přepalování provázku

Přepalování provázku Přepalování provázku je už naše tradiční soutěž. Letos po několika letech se podařilo úspěšně přepálit všech 6 provázků a tak kmeny uspěly v další indiánské zkoušce!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Indiánské inzeráty

Indiánské inzeráty Před celodenním výletem jsem vám připravil dávku indiánské dětské inzerce.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Celodenní výlet

Čtvrtek je dnem celodenního výletu. Všichni indiáni vyráží na lov bizonů do dalekých a vzdálených krajů!

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Balíček na výlet

Každý indián dostane na lov bizonů něco k snědku:
- pití na celý den
- jablka
- rohlíky
- sušenky disko čokoládové
- dále na výběr buď salám, sýr a nebo paštiku
Dětem můžeme po celý den dokoupit pití nebo nějakou zmrzku :-)

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Začínáme výlet

Začínáme výlet Začátek každého celodenního výletu bývá vždy mírně optimistický ... Babylon je jen 4km, už je to kousek, nebude vedro :-)
Dnes Zajdové a Fíšánci ušli celkem přes 15 km. Mnoho zastávek ...
... ale podívejte se sami!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Sokolova vyhlídka

Sokolova vyhlídka Sokolova vyhlídka sice dnes už díky přerostlým stromům mov vyhlídku nepřipomíná, ale díky velkému množství zubů, hlavně stoliček se zde dá pěkně posedět!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Líbezná

Líbezná Líbezná stezka to je naše oblíbená trasa na Babylon. Vede kolem kanálu Teplé Bystřice a je opravdu krásná. Nejlépe je začít v České Kubici a pokračovat směrem na Babylon. Projdete několika krásnými zákoutími!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Čertův kámen

Čertův kámen Čertův kámen, tak se jmenuje asi 40 tunový viklad v Babylonu u Domažlic. Je to takový malý drobeček. Dokáže ho však rozhýbat jen jediný člověk, pokud je jen trochu šikovný.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Koupaliště Babylon

Koupaliště Babylon Koupaliště Babylon je již čtvrtým rokem krásně čisté. Vody přiměřeně čistá, areál koupaliště upravený a čistý. Dnes bylo kolem 27C a tak byl idiální den na koupání. Vůbec nám nepršelo, i když kolem nějaké ty bouřky asi prošly - slyšeli jsem hrom!
Na koupališti je také velká skluzavka, kterou letos vyzkoušeli nejen velcí kluci, ale i Fíša a Vokoun. To byly vlny!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Pizza

Pizza Letos jsme poprvé vyzkoušeli model, kdy oddíloví vedoucí dostanou na celodenní výlet určitou částku peněz a tu mohou utratit za jídlo a pití pro děti.
Zkusili jsme pizzerii na Babyloně a pro 14 dětí jsme měli dostatek jídla (pizza) i pítí! Všem moc chutnalo, to mužete sami vidět na fotkách :-)

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

17. července 2014 ‐ Film - Ledové království

Film - Ledové království Ledové království je pohádkou o milé a nebojácné Anně, která za pomoci odvážného horala Kristoffa, jeho věrného soba Svena a legračního sněhuláka Olafa najde řešení pro problém své starší sestry - upřímnou lásku!

^ Přehled článků ^

18. července 2014 ‐ Šipky

Šipky Pod názvem DDR.cz se skrývá velice populární a akční svět ,,simulátorů tance“. DDR.cz je sport, tanec, ale především zábava, kterou lze provozovat v podstatě kdekoliv. Vstupenkou do tohoto světa Vám bude TANEČNÍ PODLOŽKA, někdy nazývána TANEČNÍ KOBEREC, neboli Dance pad. A co od toho všeho očekávat? Především zábavu v rytmu hudby, spoustu pohybu (klidně v domácím prostředí), nové výzvy, propocené triko a hlavně šipky, šipky, šipky....

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

18. července 2014 ‐ Dobré skutky

Dobré skutky Během konání tábora provedu dobrý skutek, který nebude nijak vynucený a bude rozpoznán kterýmkoliv vedoucím! Dnes nejstarší děvčata pomohla při úklidu listí kolem hrazdy a šplhu.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

18. července 2014 ‐ Lepíme Orlí pera

Lepíme Orlí pera V rámci oddílů budou moci jednotliví indiáni plnit různá dovednostní "Orlí pera". Na žačátku tábora každý indián dostane papír, kam si je může vystřihnout a následně nalepit.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

18. července 2014 ‐ Příprava na táborák

Příprava na táborák Kytaroví viruózové se připravují na zítřejší táborák. Budeme mít nejen buřty, ale i si trochu zazpíváme!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

18. července 2014 ‐ Rudolfovu Pilu obsadili indiáni

Rudolfovu Pilu obsadili indiáni Rudolfovu Pilu obsadili na dva týdny indiáni. Tak začíná dnešní článek v Domažlickém deníku na straně 10!

^ Přehled článků ^

18. července 2014 ‐ Indiánský závod

Indiánský závod Indiánský závod byl letošní variací na orienťák, labyrint a možná ještě něco více.

Víte jak jsem jmenuje kuň Vinnetoua? Nebo jak se jmenuje puška opakovačka Old Shetherhanda? Ne? Tak to jste měli být dnes s námi. Nejrycvhlejší čas závodu byl něco kolem 24 minut. Ti nejpomalejší ho uběhli za 45 minut!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

18. července 2014 ‐ Večerní volno

Večerní volno Před víkendovým sportovním kláním mají děti dnes po večeři volno. Každý si může vybrat různé probíhající aktivity, hrát fotbálek, zpívat písničky či si jen tak povídat nebo malovat.

Podívejte se také na naši sportovní nástěnku. Zde se zapisují všechny výsledky, všech sportovních zápasů!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

19. července 2014 ‐ Zahájení OLYMPIÁDY

Zahájení OLYMPIÁDY Slavnostní zahájení OLYMPIÁDY proběhlo letos tradičně, ale i trochu jinak! Neudělali jsme nové státy jako obvykle, ale děti zůstaly rozlosováné v indiánských kmenech a soutěží ve svých kmenech!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

19. července 2014 ‐ Štafetový běh

Štafetový běh První disciplínou indiánské olympiády byl dnes dopoledne Štafetový běh. Máme tady jen jednu krátkou rovinku směrem na cestě do Pece. Tu děti běžely tam a zpět asi 150m!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2014 ‐ Na Mlýnečku

Na Mlýnečku Rybník Mlýneček slouží především k koupání v parných dnech. Je tam krásná slunečná pláž s možností stínu. A voda? Tam je prvních 10cm teplá, dalších 40cm studená a pod 1m hloubky se bruslí :-)

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

19. července 2014 ‐ Táborák

Táborák Večerní táborák byl s buřtama a písněmi. Nekonečná řada se táhla nějdříve na buřtíky, potom zpět na chléb a další příměsi (kečup, hořčice a ještě kremžská).
Vše jsme společně v pohodě zvládli a teď kolem 22:00 už děti pomalu jdou spát. Noční klid je dnes trochu posunut, protože ráno vstáváme až 7:30!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

19. července 2014 ‐ Zpívaná

Zpívaná Opravdová zpívaná večer propukla u táboráku. 3 kytary, nespočet zpěváků a velmi dobrá nálada! Od klasiky až po známé POP hity, to byl repertoar našich kytaristů Báry, Vojty a Matěje!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

20. července 2014 ‐ Běh trojnožců

Běh trojnožců Jaká je šikovnost našich indiánů prověřil tradiční běh trojnožců. To si dva indiáni sváží levou a pravou nohu a potom společně proběhnou stanovenou trasu na hřišti. Ti nejlepší byli opravdu rychlíci!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

20. července 2014 ‐ Lov bizona

Lov bizona Úplně novou indiánskou olympijskou soutěží byl letos Lov bizona! Vyrobili jsme oštěpy, bizony nahradily nafukovací balonky. Úkolem každého indiána bylo zasáhnout alespoň jednoho bizona - propíchnout oštěpem balónek.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

20. července 2014 ‐ Přetah lanem

Přetah lanem Úplně poslední disciplínou Indiánské olympiády byl dnes dopoledne Přetah lanem. Je to vždy o nervech, taktice a vyhecování všech dětí! Až 4 přetahy trvaly skoro celou minutu!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

20. července 2014 ‐ Sluneční hodiny

Sluneční hodiny Indiánské kmeny měly za úkol za uplynulé 3 dny postavit, nastavit a vyzdobit sluneční hodiny. Protože už týden krásně svítí, tak to nebude tak velký problém. Indiány prověři hlavně v trpělivosti, protože někteří zvolili 1/4 hodinový interval ručiček!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

20. července 2014 ‐ Hráze

Hráze Při tak parném počasí se odpoledne nedá dělat nic jiného než stavět hráze na potoce. Ten je příjemně chladivý a dokáže osvěžit. Potom teče pod táborem, ta do večeře děti zůstávají hned z rohem!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

20. července 2014 ‐ Turnaj - stolní tenis

Turnaj - stolní tenis Každý sportovní tábor má své sportovní turnaje. Na Indiánském létě 2014 převažuje stolní tenis, přehazovaná, florbal a fotbal! Každý indián si vybral nějaký sport. Někdo i více najednou. Opravdu potom není lehké vše dát dohromady. Zatím se nám to daří a někdy hrajeme i tři turnaje najednou v jeden čas.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

20. července 2014 ‐ Vyhlášení vítězů

Vyhlášení vítězů Vyhlášení vítězů indiánské olympiády proběhlo slavnostně a díky počasí až po večeři - bylo trochu chladněji. Všichni indiáni jsou spokojeni! Každý si odnesl diplom alespoň z jedné soutěže, a každý dostal sladkou a věcnou odměnu. To vše v duchu - není důležité vyhrát, ale zůčastnit se!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

20. července 2014 ‐ A jak dopadla ...?

A jak dopadla ...? Jste zvědavý, jak dopadla Indiánská olympiáda? A nepoznali jste to z množství fotografií z vyhlášení výsledků? Tak tady a teď vám přinášíme kompletní výsledkový servis!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Kytarové buzení

Kytarové buzení Vždy, když mají službu (služební oddíl v táboře) Broky a Žába, tak nás překvapí ráno nějakým pěkným budíčkem. Samozřejmě kytarovým!

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Příjemný den

Příjemný den Dnes nás nebudí ostré sluníčko už od brzského rána, ale příjemný svěží vánek. Neprší. Už není takové vedro! Je pondělí, a tak nás čeká opět rehabilitační cvičení. Dnes Vokoun zařadil jako druhou dopolední "atrakci" Slack-Line. Tentokráte však je lajna cca 6cm široká, tak to určitě už někdo přejde bez držení. Půjčil nám ji na druhý týden tábora kamarád Mánek (Petr Toman). Děkujeme mu!

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Vesnice roste!

Vesnice roste! Indiánské vesnice jednotlivých kmenů postupně rostou do své krásy tak, jak indiáni získávají body v soutěžích kmenů. Soutěživý duch je stále mezi námi a to dokazují i velmi těsné výsledky soutěžení! Je to také tím, že střídáme soutěže pro rychlíky (kmeny, které mají rychlé nohy) a soutěže pro myslíky (kmeny, kterým to více myslí než běhá :-)).

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Cvičíme s tyčkami

Cvičíme s tyčkami Rehabilitační cvičení je součastí každého všedního dne tábora. Po oddílech Pepa cvičí s každým 30 minut. Tak se za dopoledne vystřídají úplně všichni! Dnes mladší děvčata cvičila s hůlkami a ježky. Cvičení bylo velmi zajímavé!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Zmrzlina

Zmrzlina Dopolední svačina byla dnes netradiční! Zmrzlina! Na výběr děti měly ze dvou chutí - vanilková nebo čokoládová. Skóre dopadlo celkem vyrovnaně...

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Jak indiáni zabloudili!

Tomu by jste nevěřili, jaký se nám tady udal příběh. Oddíly největších kluků a děvčat se dopoledne po svačině vydaly do Pece. Cesta tam proběhla úplně normálně - po silnici. To je tak na 30 minut. Cesta zpět se však stala učiněným dobrodružstvím. Cesta podél potoka - Máňa "já to tu znám", končila v malinách a křoví. Stěstí bylo, že maliny byly velmi velké a dobré. Vše dobře dopadlo, když indiáni našli cestu a na oběd už byli zpět v táboře.

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Lapač snů

Lapač snů Děvčata už třetí den vyrábějí indiánské lapače snů. I já (Vokoun) jsem jeden dostal. Můžete hádat o koho?

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Fotbálek na Bahňáku

Fotbálek na Bahňáku Při odpoledním koupání u rybníčku Bahňáku jsem sehráli utkání v kopané. Branky a míč jsme si přinesli z tábora!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Pec

Pec Toto je asi nejkrásnější pohled na obec Pec a to z cesty na Bahňák!

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Skoky do vody

Skoky do vody Skákat do vody je doménou hlavně oddílu nejstarších kluků, Dnes odpoledne na Bahňáku k tomu měli více než příležitost. Dokonale ji využili a skákali různé balíky, točky a sojky :-)!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Diamanty

Diamanty Indiáni většinou vyměňovali věci za jiné věci. Pokud už neměli něco na výměnu, tak měli možnost získat další za drahé kameny - diamanty a zlato. V další hře indiáni sbírali diamanty!
Na startovní čáře se připraví celá šestice (po jednom indiánovi z každého kmene). Současně vybíhají a hledají číslo 1. Jakmile ho kdokoliv najde, celá šestice se vrací na start a předává "štafetu" tlesknutí další šestici. Tak už hledá číslo 2. A tak dále. Jednotlivé kmeny si čísla nechávají - nalezený diamant.
Součástí byla i šifra o příšeře z jezera Ogopogo!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Prší

Kolem 18:30 nám začalo pršet. Bylo to přesně na konec hry a začátek večeře - byly lívance s marmeládou a skořicí! Tak nám ten déšť vůbec nevadil. Ještě teď trochu bouří, ale děti už tvrdě spí ve svých suchých chatkách nebo stanech. Ve stanech kapky hezky buší do celty!

^ Přehled článků ^

21. července 2014 ‐ Film - Rebelka

Film - Rebelka Ani další film nebyl indiánský. Vinnetou moc děti nebere, proto jsle pustili Rebelku. Celý déšť tak děti byly v suché jídelně a koukaly na neuvěřitelný příběh mále zrzavé holky pricezny Meridy!

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ Krásně prší

Krásně prší Proč si myslíte, že píši "Krásně prší". Ono totiž i déšť na Rudolfově Pile má své kouzlo. Jednotlivé kapky, kterých jsou milióny, buší do celt stanů, plechových střech chat, tečou okapy a nakonec bublají v každém potůčku tady v okolí!
Budíček jsem posunuli kousek na 7:30. Celé dopoledne budeme mít dešťový program. Rehabilitační cvičení v tělocvičně, šipky v jídelně. Zbytek oddílů budou hrát karty, BANG, hry a provádět další zajímavé aktivity v suchu pod střechou.
Odpoledne dle Aladina by už mělo být lepší počasí = bez deště. Přesto kdyby pršelo, máme připravené další hry v suchu!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ Šifra

Šifra Ještě se vracím ke včerejší šifře. Indiánské kmeny nasbírali své diamanty. Nejlepší HURONI jich měli 13. Ani to však nestačilo v vyluštění šifry, která se skrývala pod každým diamantem!
Tak jsme museli dát dohromady síly všech indiánských kmenů a těsně před bouřkou indiáni šifru vyluštili!

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ Šipky a šipky

Šipky a šipky Deštivé dopoledne nám ale vůbec nevadí! Vždy jeden oddíl má rehabilitační cvičení, další oddíl šipky a zbytek hraje hry v jídelně. Některé vám představím detailně!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ BANG!

BANG! Bang! je karetní hra na motivy Divokého západu. V roce 2004 ji navrhl Emiliano Sciarra. Hra vyhrála cenu Origins Award za nejlepší hru a nejlepší grafiku.

Hra končí vítězstvím šerifa a pomocníků, pokud jsou mrtvi všichni bandité a odpadlíci a šerif je naživu. Pokud je šerif zabit a posledním hráčem je odpadlík, vyhrává on, jinak vyhrávají bandité.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ HRY - Mindok

HRY - Mindok Každoročně využíváme nabídku firmy MINDOK a kupujeme hry, které potom po 14 dní slouží dětem na táboře pro zábavu a potěšení!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ Přestalo pršet

Přestalo pršet právě kolem 11. Tedy 11, rozhodla - dnes už bude bez deště :-)

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ Florbal

Florbal Turnaj ve florbalu právě vrcholí a hraje se už o první 4 místa v celotáborovém turnaji. Dnešní utkání bylo rozhodnuto až po samostatných nájezdech a tzv. náhlou "smrtí" - buď gól dáš a nebo ho dá soupeř. Kdo dá vyhrává!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ Indiánský charakter

Hra, kterou dnes večer budeme hrát se jmenuje "Indiánský charakter":

V Indiánské vesnici bylo rušno. Podívali-li bychom se blíž, viděli bychom několik jinochů a indiánek, jak jsou seřazeni před náčelníkovým stanem a čekají na další pokyny. Jsou to ti, kteří se chtějí stát bojovníky kmene. Již po více než týden dnů jsou zkoušeni v různých věcech. Jejich šrámy na těle a unavené oči hovoří o velkém úsilí, které je potřebné k poctě bojovníka. Právě vychází náčelník. Plamenný hovor ztichl. Náčelník suše oznámil, že se čekatelé vydají do hor k Písčitým skalám, kde bdí nad zákony a poklady kmene starý moudrý stařešina Toka-ahe-do. Starý Toka-ahe-do je již čekal. Ukázal na skalní sluj. Vešli. Hned po dopadu paprsků na skálu viděli na ní vytesány příkazy, jimiž se kmen řídil. Dále Toka-ahe-do řekl, aby si tyto příkazy opsali a vrátili se zpět do tábora. To nedůležitější na této zkoušce bojovníka je, aby se dle příkazů chovali. Jen ti nejlepší budou odměněni. Chce to mít pevnou a silnou vůli a jasný rozum. Popřál jim šťastný lov této zkoušky a zmizel někde ve skalách.

1. Nauč se vidět a cítit, hleď, abys nebyl spatřen, slyšen a cítěn, je-Ii to třeba.

2.Mlč, v pravou chvíli jednej a mluv.

3.Uchop stopu všemi smysly a drž se jí ze všech sil, až do cíle.

4.Buď jasné a radostné mysli, i když prohráváš. Nauč se začínat stále znovu, dokud nezvítězíš.

5.Ovládej se v každém okamžiku a ovládej každý okamžik.

6.Braň pravdu a spravedlnost a hledej ji ve všem a všude.

7.Soustřeďuj a rozmnožuj všechno, co je krásné, silné a moudré.

8.Chraň nevtíravě slabé a nenápadně jim pomáhej.

9.Slovo dělá muže.

10.Zvládni odpustit, zapomenout a mlčet vidíš-li, že je to hodné tebe.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

22. července 2014 ‐ Lečo

Lečo s chlebem bylo dnes k večeři. Všichni indiáni si moc pochutnali!

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ Opět krásné ráno!

Opět krásné ráno! Dnes nás opět vítá už od rána sluníčko. To bude krásný den plně indiánského dobrodružství, her, smíchu a dobré nálady. Už se nám to krátí, a proto si to užíváme plnými doušky!

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ Vaříme

Vaříme Dnešní dopoledne bylo ve znamení vaření. Oddíl vedoucího Fíši vařil polévku bramboračku. Byla tak dobrá, že nezbyla ani kávová lžička na ochutnání pro velkého náčelnika. Oddíl Marušky zase uvařil moc dobrý čaj!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ Na trampolíně

Na trampolíně Rehabilitační cvičení Pepa obohacuje i skoky na trampolíně. Máme sice jen velmi malou, ale pro základní výuku skoků to úplně stačí. Bylo jasně vidět, které děti už na trampolíně skákají a kdo byl poprvé!

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ V Peci

V Peci Dnešní výlet do Pece pro Bizony a Neymaery byl hlavně o nákupu - asi už posledním na tomto táboře. Přesto jsem si udělali chvilku pro svačinu, zážitek s nakladačem starého sběru, který byl opravdu obrovský!

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ BYL tu zas ...

BYL tu zas ... Určitě to nebyl Fantomas, ale náš středeční známý...? Poznáte velkého náčelníka, který ho vítá?

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ Průběžné výsledky

Průběžné výsledky Těsně před koncem našeho tábora a Indiánského léta 2014 vám přinášíme průběžné výsledky soutěžení kmenů. I z těchto výsledků je patrné velmi těsné rozložení sil mezi kmeny!

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ Indiánská studna

Indiánská studna Suchou a pustou savanu prorůstaly trsy trávy a keře. Touto krajinou projížděla karavana vozů. Vozy byly obtížené zavazadly a lidmi krčícími se pod plachtou vozů. Bylo úmorné vedro. Plachtami vozů se prodíral pláč dětí. Byla velká žízeň. Karavana se pomalu vlekla vpřed. Zpocené a zbídačené tváře mužů se zastřeným pohledem slídily po krajině. Okolí se měnilo v travnatou pahorkatinu. V tom okamžiku vzduch prořízl jekot a svištění šípů. Indiáni. Vozy se rázem zastavily. Všude kolem byli Indiáni s tvářemi pomalovanými válečnými barvami. Z jednoho vozu sestoupil muž. Náčelník k němu popojel. Po zběžné prohlídce vozů náčelník pokynul. Indiáni vyjeli a karavana za nimi. Nebylo třeba slov. Náčelník Schechok za čas odbočil k bahnité půdě. Zastavil u jednoho mokřiska. Vytáhl malou lopatku, rozhlédl se a nedaleko močálu vyhloubil jámu, do níž za chvíli začala natékat voda. Tuto vodu několikrát vybral dřevěným pohárkem. Zanedlouho byla v jámě voda čistá a průzračná. Schechok naskočil na koně a s Indiány odjel. Bylo to Schechokovo umění.”.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ Fíša!

Fíša! Kdo by neznal Fíšu? Jezdí s námi na tábor už spoustu let. Loni kvůli práci nejel, i když tu s námi byl skoro každý večer, tak se mu tak stýskalo pro Rudolfce, že letos s námi jede opět jako oddílový vedoucí.

Letos bych chtěl Fíšovi hlavně poděkovat za profesionální opravu střelnice - viděli jste při olympiádě. A dále za suprové pískání fotbálku!

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ Na Výsluní

Na Výsluní Naše Výsluní je právě pod touto cedulkou a to i když nesvítí sluníčko. I po více jak 10 dnech nás stále drží humor a dobrá nálada :-).
Zleva: Maruška (Máňa), Evča (ŽÁBA) - čerstvá řidička, Nina (Nirvana) a náš náčelník Jindra (Velký Voďous)!

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ KMČ

KMČ Že nevíte, co se skrývá pod zkratkou KMČ? Dnes v podvečer nás navštívila dvojce ze skupiny "Kdo má čas". Zahráli jsme si s nimi asi hodinu folk a country písničky. Všem se to moc líbili a slibili jsme si, že příští rok vezmeme ještě více hudebních nástrojů!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

23. července 2014 ‐ Ridičská zkouška!

Ridičská zkouška! Máme mezí sebou novopečenou řidičku. Po strastiplné cestě, nedlouhé noci dnes v dopoledních hodinách úspěšně složila ridičskou zkoušku naše vedoucí Žába! Už je tu zpět s námi!
GRATULUJEME a udělujeme diplom :-)

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Krásné ráno!

Probouzíme se opět do krásného dne. Sluníčko nás svými paprsky vytahuje ven z postýlek a spacáků. Finálně některé děti vzbudí až snídaně.
Dnes náš čeká den plný her, zábavy a výšlapů do okolí. Ti, co ještě nebyli v dřevařském muzeu, se vydají do Pece. Zbytek půjde na fotbálek či přehazovanou. Také dnes budou probíhat finálové zápasy sportovních turnajů!

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Cvičíme venku

Cvičíme venku Dnes díky krásnému počasí Pepa zařadil cvičení venku. S míči, hokejkami a slalom!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Orlí pero - síla 2

Orlí pero - síla 2 Vůbec nejtěžší indiánské orlí pero je síla, hned po trpělivosti či písmu. Nezáleží na to, zda jsi hubený, silný či pilný - síla tě prověří na hrazdě!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Kmeny - soutěž

Kmeny - soutěž Přinášíme Vám aktuální výsledky soutěže Indiánských vesnic - kmenů. Tyto výsledky ovlivní ještě poslední dnešní soutěž - Rýžování zlata a samozřejmě finální vyhodnocení plnění Orlích per!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Čerchov

Čerchov Odpoledne se naše indiánská vesnice rozdělila na dvě poloviny. Ta první už v 13:00 vyrazila směr vrchol Čerchov (1040 m n.m.) a ta druhý směr Ped Dřevorubecké muzeum. Na následujících obrázcích vám přináším obsáhlou reportáž z cesty na vrchol!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Dřevorubecké muzeum

Dřevorubecké muzeum Druhá polovina tábora dnes odpoledne navštívila Dřevorubecké muzeum v Peci. I když jej navštěvujeme každý rok, tak vždy si pro nás průvodce, nyní starosta Pece připraví něco nového, co děti ještě neviděly!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Karneval

Karneval Divili by jste se, ale většina indiánů šla vlastně sama za sebe - za Indiána :-). Jo byli tady i kovbojové z Prahy nebo další indiáni :-)!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Karaoke

Karaoke Karaoke je zvláštní druh zábavy. I ti, kdo neumí vůbec zpívat se zapojí a halekají do mikrofonu o 106!

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Indiánská večeře

Indiánská večeře Dnešní karneval se trochu protáhl. Tak indiáni dorazili v maskách i v "pracovním" na večeři. A to byly kuchařky překvapeny!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

24. července 2014 ‐ Lepíme Pera

Lepíme Pera Včerejší večer se indiáni dozvídali jak jsou na to s plněním Orlích per! Některým ještě nějaké chyběli, tal možná dnes?

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ Poslední den

Posledním celým dnem je dnes pátek. Čeká nás ještě spousta dobrodružství, ale hlavním úkolem bude uklidit tábor. Není tu žádný nepořádek, ale v sobotu dopoledne už nebude čas na hledání ponožek, bot a trička v nálezech :-).
Budeme také bourat postavené tý-pí - fotky budou!

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ ÚKLID

ÚKLID Ještě než odjedeme zítra ráno ke svým rodičům, babičkám a strýčkům, tak je nutné pořádně uklidit tábor. VYsušit všechny boty, vyklepat deky. A především najít všechny své věci, dát je do svého kufru a připravit si jen to nejnutnější pro dnešní den!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ Pepa odjíždí

Pepa odjíždí Jak už to tak předposlední den bývá, tak nám odjel Pepa. Celý tábor neúnavně s dětmi dopoledne cvičil, házel si míče, skákal na trampolíně, hrál hry. Též odpískal všechny zápasy v florbalu!
Na tábor přijel na kole z Plané u M.L. a zpět dnes opět odjel na kole. Na všech fotkách má šedivé vlasy!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ Zlato

Zlato Rýžování zlata je úplně posledním kláním indiánských kmenů na táboře INDIÁNSKÉ LÉTO 2014. Nyní už je o vítězi rozhodnuto, ale je nutné ještě předat odměny a diplomy. Jak jinak než indiánské!
Zlato jsou kameny zabalené v alobalu, které jsou v potoce. Úkolem kmene bylo jich nasbírat co nejvíce!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ Bouráme Tý-pí

Bouráme Tý-pí INDIÁNSKÉ LÉTO 2014 dnes svůj program končí a díky sluníčku nám velmi dobře uschlo i naše Tý-pí! S bouráním nám pomáhali kluci i holky. Velké tyče jsme uskladnili na další rok! Snad nám je někdo neukradne :-(. Jejich přeprava do Prahy či Plané je dražší než jejich výroba na místě. Chceme si je ale uchovat.
Tý-pí bylo opravdu využité:
- spaly v něm děti
- o poledním klidu zde hrály děti hry, karty i za velkého vedra, kdy bylo v Tý-pí velmi příjemně!
- sloužilo i při jedné z her
- za deště pro celý oddíl pro hru
- nebo jen tak...
Loučíme se s ním neradi. Měli jsme ho jen zapůjčené (plachtu). Pokud vydrží tyče, určitě vydrží, pokud se neztratí :-), tak se pokusím ho vzít s sebou i příští rok, i když indiáni určitě nebudeme!

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ Kmenová sešlost

Kmenová sešlost INDIÁNSKÉ LETO 2014 opravdu končí. Končí velkou sešlostí, kde každý kmen dostal svoji odměnu, ti vítězní i něco navíc. Ze všech indiánských tváří bylo vidět spokojenost, štěstí a radost. Zároveň však i očekávání toho, co je čeká doma nebo v dalším prázdninovém dobrodružství!
Takové bylo ...

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ Indiánská slavnostní večeře

Indiánská slavnostní večeře Zakončení, úspěch, radost se dá oslavit jídlem. Poslední táborová večeře byla slavnostní. U bíle prostřených stolů, uvařila věhlasná kuchařka Iva a roznášeli sami kmenový náčelníci!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ DISCO

DISCO Celodenní úklid slaví své vítězství. Indiáni si užívají výstřelku moderní doby - DISCO duní Rudolfkou a bude Indiánům zvučet ještě dlouho do noci. některé písničky si určitě budou broukat i zítra...

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

25. července 2014 ‐ Kmenové klání

Kmenové klání Klání kmenů dopadlo velmi dobře! Podělíme se s vámi o výsledky, ale nechte si vyprávět všechny ty zážitky raději osobně od dětí!

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

26. července 2014 ‐ Uklízíme tábor

Uklízíme tábor finální úklid tábora probíhá až po poslední noci, kdy se děti již převlečou do toho, v čem pojedou domů. zabalí si své zavazadlo a už už čekají na rodiče.
I když mají rodiče přijet až 9:30, první se objevuje už v 8:15?!?

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

26. července 2014 ‐ Ztráty a nálezy!

Ztráty a nálezy! Každý rok i přes veškerou naši snahu upozornit všechny děti a jejich rodiče při vezvedávání na ztraty a nálezy, tak se nám neshromáždilo docela dost nálezů.
Prosím prohlédněte si fotky a dohodněte se na telefonu: 379 722 514 jejich vyzvednutí!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

26. července 2014 ‐ Odjíždíme a děkujeme!

Odjíždíme a děkujeme! Letní tábor INDIÁNSKÉ LÉTO 2014 opravdu dnešním dnem končí. Zbývá ještě posledních pár minut do odjezdu! Někteří s námi jeli naposled a byly vidět slzičky :-). Další se těší na příští rok, jaká další dobrodružství opět společně pro děti připravíme.

A příprava vlastně začíná už nyní, jen pár minut po odjezdu z milované Rudolfky! Co se povedlo? Jaké hry byly úspěšné a jaké propadly? Bylo správné nelosovat nové družstva na olympiádu? Jaké téma bude příště? To jsou nejen otázky odjíždějících dětí, ale i nás vedoucích a lidiček, kteří nám pomáhají dát tábor dohromady.

Z letošního tábora jsou k dispozici nejen fotky v sekci on-line, které se objeví co nejdříve v kronice, ale cca v září bude k prodeji DVD s filmovými záběry! Děti se odvezli indiánská trička, fotky celého tábora a svého oddílu a mnoho diplomů a odměn za své první či opakované úspěchy!

To vše by nebylo bez 2.000 dobrovolých hodin příprav před táborem, několika osobních schůzek s vedoucími, tisíce minut telefonátů, více než 800 emailů a další komunikace!

Během tábora jsme Vám přinesli více jak 130 článku, což je skoro 10 denně. Více jak 2.000 fotografií ze všech možných i nemožných aktivit dětí.

Odměnou je nám jejich neutuchající úsměv, hlasité hurááá a i nějaká ta slzička při odjezdu a těšení se na příště!

Rád bych kromě všech vedoucí a personálu - Voďous, Pepa, Věrka, Fíša, Máňa, Nina, Zajda, Evča, Broky, Iva, Růženka, Růženka, Alžběta, Jarda, Kája a Jana poděkoval i téměř neviditelným kamarádům:

Radka (pomáhá mi se vším :-))
Kontrolka(tisk Orlí pera),
Lenka (návrh Indiánské vesnice a orlí pera)
Jirka(fotky),
Frigo(sladkosti),
Petr(Slack-Line),
Fazole(dřevěné ozdoby budou příští rok),
Honza(doprava na tábor),
Vašek(oprava florbalových branek),
Terezka(odměny pro děti),
Fíša(oprava střelnice a trojnožky na kotlíky)
a mnoho dalších ...

Hezký zbytek prázdnin a AHOJ v roce 2015!

..."Jen ten, kdo je předurčen, dokáže vládnout magickým mečem. Jen ten se může stát králem..."

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^