18.5.2020  Zrušení tábora 2020

Vážení rodiče,
na základě "Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020" vydaná dne 15.5.2020 ...pokračování...

Táborová kronika - Kocourkov 2006

Přehled článků

6. července 2006 ‐ Vítejte v Kocourkově

Je to tady! Jsme na Rudolfově Pile! Všichni se opět po roce společně scházíme na místě, které mnohé učarovalo a někteří se sem vracejí proto každý rok. Více jak 60 dětí, 6 oddílových vedoucí, 2 praktikanti, zdravotnice, fyzioterapeut, hlavní vedoucí a spousta dalších lidiček personálu, který se o nás bude letos starat.
Letos ihned po příjezdu děti zjistily, že nevstupují do obyčejného tábora, ale přijely do města Kocourkova. Čeká je celotáborová hra na téma „Kocourkov“ dle knížky O.Sekory „Kronika města Kocourkova“. Každý den tábora prožijí různé kocourkovské patálie.
Přejem všech krásné prožití následujících 14 dnů a nezapoměňte se každý den podívat, co je u nás nového!

^ Přehled článků ^

7. července 2006 ‐ Nové stany

Nové stany Se začátkem léta jsou k dizpozici nové stany. Na naše táborníky nebude už vůbec kapat voda. Krásně se v nich spí.
Všechny jsou postavené a čekají na své velké obyvatele. Pro ty menší máme připravené ubytování v chatkách.
Na všechny děti se moc těšíme. Vaši vedoucí.

^ Přehled článků ^

8. července 2006 ‐ První oběd - GULÁŠ

První oběd - GULÁŠ Na uvítanou se naše kuchyně, kuchař Martin a jeho pomocníci, opravdu předvedli. Začalo to polévkou – hovězí vývar s kapáník. A dále oběd pokračoval gulášem s knedlíkem. Všichni si ho moc pochvalovali. Byl výborný. Mnohé děti si byly i dvakrát přidat.
Doufáme, že takto dobrá kuchyně nám vydrží po celý tábor. Přejem i Vám domů dobrou chuť.

^ Přehled článků ^

8. července 2006 ‐ Koupání - Mlýneček

Koupání - Mlýneček Voda 25°C, vzduch 29°C. Takové podmínky jsou ideální. Rybník Mlýneček necelých 20 minut pohodlné chůze od tábora je ideálním místem pro všechny naše táborníky ke koupání. Voda je čistá bez jakýchkoliv řas a zákalu. Trochu štípali hovada a komáři.
Začínají se trochu honit mraky, asi bude večer bouřka. Díky poloze tábora nám však nehrozí žádná velká voda ani povodeň.
Už se všichni těšíme na večerní hru v duchu Kocourkova. Budeme stavět Kocourkovskou železnici, známou jednokolejku kolem města.

^ Přehled článků ^

8. července 2006 ‐ HRA - stavba železnice

HRA - stavba železnice Jak se jede do Kocourkova? No přeci po železnici, známe jednokolejce, která končí okruhem kolem města.
Čtyři stavební čety pod vedení svých radních začaly budovat přesně v 18:00 železnici jednokolejku. Již první metry naznačovaly, že stavba bude rychle postupovat. Nepotvrdily se ani tvrzení o nedostatku stavebního materiálu.
V 18:45 již bylo rozhodnuto. Nejdelší železnici postavila stavební četa pod vedením radního Chňachňala a celková délka přesáhla 300m. Pro Vaši představu pro dosažení této délky bylo nutné slepit okolo 1000 tenkých kolejí (papírků) o délce necelých 30cm a šířce celých 5 mm.
Gratulujeme vítězům a držíme palce všem ostatním v další soutěži.

^ Přehled článků ^

9. července 2006 ‐ Táborová pouť

Táborová pouť Je neděle a nejen v Peci je sláva … do města Kocourkova přijela táborová pouť. Celkem až 48 atrakcí vítalo obyvatele Kocourkova. Každý si mohl vyzkoušet své dovednosti, umění a trochu potrénovat mozek při skládání obrázků.
Za získané body z každé soutěže si potom mohli Koucourkovští nakoupit v pouťovém obchodu. Letošním hitem a nejdříve vykoupené byly trička s Robie W. a maskoti MS ve fotbale lvíček Goleo.
Krátce o atrakcích: Vokounovy udice, Voďousova strkačna, Střelnice u kočků, Fíšův petang, Marťánci, Frigovo očko, Rehábky střelnice, Pálkovaná a mnoho dalších.

^ Přehled článků ^

9. července 2006 ‐ Kocourkovská RADNICE

Kocourkovská RADNICE Než si zítra Koucourkovští zvolí své radní, bylo nutné navrhnout a potom i postavit radnici.
Bylo nutné nasbírat si vlastní stavební materiál a během určeného času vytvořit model města Kocourkova včetně slavné radnice. Během půl hodiny vznikly uctihodná díla a plány měst.
Silnice, škola, letní sídlo, zřícenina staré radnice a další pamětihodnosti města vznikly téměř z ničeno. Jedno celé město je na přiložené fotografii.

^ Přehled článků ^

10. července 2006 ‐ Fotbal

Fotbal V duchu MS ve fotbale 2006 v Německu začali kluci ihned po příjezdu čutat s míčem.
Ať už jen dvojice nebo čtyřčlenné týmy hrají každou volnou chvilku a každý gól je oslavován jako ten vítězný.
Nemáme zelený trávník ani velké tribuny, ale dětské nadšení a úsměv je v tomto případě naším největším vítězstvím.

^ Přehled článků ^

10. července 2006 ‐ Sluníčko nám přeje

Sluníčko nám přeje Dnes i na Rudolfce je parno a všechny Koucorkovské obyvatele vyhnalo k vodě. Oblíbený Mlýneček byl v obležení dětí.
Dovádění ve vodě bylo slyšet až do nedaleké Pece a krásný den vydržel až do večera. Už se všichni těšíme na večeři, budou špagety.
Vyhodnocení včerejší stavby radnice (obyvatelé pod vedením)
1.Přeskočočka, 2.Chňachňala, 3.Myšišlápka, 4.Vymňouka

^ Přehled článků ^

12. července 2006 ‐ HRA - Golf

HRA - Golf Dokážete si představit golfový turnaj přímo v srdci České lesa.
Ano právě na Rudolfově Pile se konal vůbec první. Obyvatelé Kocourkova se rozhodli, že na 13 jamkách změří své síly s golfovými holemi a trochu "Kocourkovským" míčkem - kostkou.
Nechybělo vůbec nic z profesionálních hřišť, vodní bazén, pískový bungr, stromy, hluboká tráva i patovací green.
Výsledky: 1.Přeskočočka, 2.Myšislápkové, 3.Chňachňalové a konečně 4.Vymňoukové

^ Přehled článků ^

12. července 2006 ‐ HRA - Orientační běh

HRA - Orientační běh Ani tento rok nechybí v programu tábora orientační běh. Kudy? No přeci okolo města Kocourkova!
Úkoly jsou opravdu záludné, např. znát alespoň dvě jména Kocourkovských radních. "Já je znám", křičí už od brány kluk od ChňaChńalů, "je to Vymňouk přeci"!
Někteří z lesa přinesli i krásné houby (viz.foto). Výsledky díky počítačovému zpracování budou k dispozici hned dnes večer.

^ Přehled článků ^

13. července 2006 ‐ Celodenní výlet I.

Celodenní výlet I. Všichni Kocourkovští si poprvé vyšli dále za hradby svého městečka. Celý den na nohou, to už dá pořádně zabrat.
Když to ale spojíte s návštěvou Domažlic, muzea, šikmé Domažlické věže, nějakými nákupy a nakonec koupáním na Babyloně není nic lepšího a všichni si tento výšlap pochvalovali.
Do Kocourkova se všichni vrátili unaveni. Náladu jim ihned zvedla vůně pečeného kuřete, které bylo k večeři.Teď odpočíváme a nabíráme další síly na nedělní olympiádu.

^ Přehled článků ^

13. července 2006 ‐ Celodenní výlet  II.

Celodenní výlet  II. Oblíbeným místem návštěv Kocourkovských oyvatel ve městě Domažlice byla a stále je šikmá věž.
Věž je součástí arciděkanského kostela. Je 56 metrů vysoká. Odchyluje se o 59 cm od své osy. V malé světnici pod střechou věže bydlel kdysi pověžný (ponocný) se svojí rodinou. Jeho hlavní náplní bylo střežit město před požárem i nepřáteli.
Z ochozu věže bylo dnes díky krásnému počasí vidět daleko do kraje, skoro až do Kocourkova.

^ Přehled článků ^

14. července 2006 ‐ Přepalování provázků

Přepalování provázků Jak nejrychleji založit ohniště? Jak nejrychleji zapálit oheň pouze jedinou zápalkou? Jak nejrychleji přepálit provázek ve výšce skoro 2m?
Tak to je soutěž s názvem „přepalování provázku“. Je velmi oblíbená a vždy se na ní těšíme. Kocourkovští se s vervou pustili do čištění nejbližšího lesa a rostly velké vatry. První přapálený provázek byl skoro za půl minuty. Poslední potom za celých 5 minut.
Pořadí: 1. Myšislápkové, 2. Chňachňalové, 3. Přeskočokové, 4. Vymňoukové

^ Přehled článků ^

15. července 2006 ‐ HRA - Foukačka

HRA - Foukačka Po týdnu v krasné a čisté přírodě si chtěli obyvatele Kocourkova zkusit prověřit sílu svého dechu.
Hra „Foukačka“ k tomu byla jako stvořená. Dvě ležící družstva proti sobě, polystyrenové vřeténka a hlavně silný dech. To byly hlavní prerekvizity této soutěže.
Pořadí: 1.Vymňoukové, 2.Přeskočkové, 3.Myšišlápkové, 4.Chňachňalové

^ Přehled článků ^

15. července 2006 ‐ Olympiáda

Olympiáda Slavnostní zahájení.

^ Přehled článků ^

15. července 2006 ‐ Štafetový běh

Štafetový běh Olympijské klání bylo zahájeno litým a nervy drásajícím soubojem dvou štafetových kolíků. Bohužel náš ostříží zrak ostřílených reportérů nestačil zaznamenat nic víc, než žižnivou čáru ztrácející se za obzorem.

^ Přehled článků ^

15. července 2006 ‐ Překážková dráha

Překážková dráha Zeptali jsme se diváků, co je nejvíc zaujalo na druhé disciplíně nazvané překážkový běh. Krteček: „ Uprostřed pouště mne přejel kropicí vůz.“ Rákosníček: „Nejvíce se mi líbili fešné držačky ze Švédska.“
King-kong: Soutěž se mi líbila, ale ČR dělalo stále nějaké opičárny.“ Zábradlí: „Málem jsem neudrželo nápor rozvášněných diváků, kteří se bez zábran vrhali v ústrety svým sportovním idolům.

^ Přehled článků ^

16. července 2006 ‐ Buřťák

Buřťák A je to tady! Včera večer jsme měli velký oheň – buřťák. K normální večeři jsme v 18:30 měli krupicovou kaši a potom kolem 20:00 zapálili vedoucí oheň. Každý obyvatel Kocourkova dostal jeden i více vuřtů, které si ihned mohl sám upéci na táboráku.
Kečup, hořčice a chléb, to byly pochutiny ke každému opečenému vuřtu. Následovala zpívaná při kytaře. Díky umění některých dětí a vedoucí byla kolem táboráku velmi dobrá nálada až do konce.

^ Přehled článků ^

16. července 2006 ‐ Lyžování

Lyžování V létě lyžovat? To lze jedině na Kocourkovské olympiádě. Dvě lyže, tři lyžaři a krátká trasa na písečném hřišti. Nejlepší urazili tuto vzdálenost za necelou minutu.

^ Přehled článků ^

16. července 2006 ‐ Běh Trojnožců

Běh Trojnožců Běh Trojnožců

^ Přehled článků ^

16. července 2006 ‐ Přetah lanem

Přetah lanem Přetah je parádní disciplínou a vyvrcholením celé táborové olympiády. Síla dvou soupeřících družstev dokaže zvednout dospělého člověka. Nejvíce vypětí a křiku, fandění. Vydřené hřiště a strategie obouvání. Vzít si gumovky či kopačky ? Které z nich jsou nejlepší protiskluzové ? Nejlepší zvolili Španělové a vyhráli i celou olympiádu

^ Přehled článků ^

17. července 2006 ‐ Olympiáda - závěr

Olympiáda - závěr Je tu závěr táborové olympiády. Po dvou dnech, šesti soutěžích a nervy drásajícím zakončením, kdy přetah lanem opět nezklamal z pohledu sledovanosti se uskutečnil slavnostní nástup všech zúčastněných států.
Letošní soupeření bylo opravdu vyrovnané. Šest států získalo od 33 do 42 bodů. Síla jednotlivých týmů se projevila jak při běžeckých soutěžích jako byl štafetový běh a překážková dráha, tak i při dovednostních – lyžování, běh trojnožců a střelba. Opravdu silovou disciplínou je každoročně přetah lanem.
Celkové pořadí: 1.Španelsko, 2. Austrálie, 3.Japonsko, 4.Kanada, 5.Francie, 6.ČR

^ Přehled článků ^

17. července 2006 ‐ Rehabilitace

Rehabilitace Vlastní rehabilitační cvičení je prováděno zkušenými fyzioterapeuty dle následujícího schématu:
Denně: 20 minut dopoledne, 20 minut odpoledne, 20 minut večer pro zvlášť postižené děti (po operacích, děti zvyklé pravidelně cvičit).
Děti cvičí ve skupinách max. po 12, podle věku a jednotlivých indikovaných postiženích buď přímo v přírodě (les, louka) nebo v tělocvičně. Tělocvična je plně uzpůsobena pro rehabilitaci.

^ Přehled článků ^

18. července 2006 ‐ Celodenní výlet

Celodenní výlet Dnešní celodenní výlet je ve znamení koupání! Vždyť i na Rudolfově Pile, tedy v Kocourkově, je uctihodných 28C.
Foto posíláme z Babylonu.

^ Přehled článků ^

18. července 2006 ‐ Klenčí pod Čerchovem - Baarův dům

Klenčí pod Čerchovem - Baarův dům Cestou na koupání jsme se zastavili v Klenčí pod Čerchovem v Baarově domě.

^ Přehled článků ^

18. července 2006 ‐ Borůvky

Borůvky Cestou z Babylonu (koupání při celodenním výletu) jsme se v lese stavěli na borůvky. Byly moc dobré a spoustu jsme si jich přinesli do tábora. Mňam! Mame je všude!

^ Přehled článků ^

19. července 2006 ‐ Dobře vaří

Dobře vaří V Kocourkově nám všem moc chutná. Rajská, guláš, rizoto či dobré pomazánky k snídani jsou opravdu specialitou Kocourkovské kuchyně. Všem moc děkujeme.

^ Přehled článků ^

20. července 2006 ‐ Kocourkovští hasiči

Kocourkovští hasiči V těchto velkých letních vedrech bylo nutné nacvičit hašení města Kocourkova. Kocourkovští hasiči měli za úkol přenést vodu z potoka a naplnit celou Kocourkovskou stříkačku. Pro liský řetěz to nebyl lehký úkol. Každý z obyvatel něco ukápl a na konec stále nic nedoteklo. Až po úpravě stylu a strategie se podařilo první stříkačku naplnit.

^ Přehled článků ^

20. července 2006 ‐ Rýžování zlata

Rýžování zlata Již od nepaměti je známo, že u města Kocourkova se našlo v nedaleké říčce zlato. 1. a 2. zlatá horečka už je dávno pryč, přesto lze v okolí stále nalézt zlato. Pro zlepšení všech obyvatel Kocourkova bylo rozhodnuto začít s rýžováním v nedalekém potůčku.
Pořadí: 1.Chňachňalové, 2. Přeskočokové, 3. Vymňoukové, 4.Myšišlápkové

^ Přehled článků ^

20. července 2006 ‐ Kouzelník

Kouzelník Přijel k nám kouzelník. Všichni očekávali jeho světoznámé číslo. Ne nadarmo se mu přezdívá „Pila“! I letos nezklamal a předvedl v reálném čase přeříznutí a změnu totožnosti v jednom jediném čísle.

^ Přehled článků ^

20. července 2006 ‐ Modní přehlídka

Modní přehlídka V Kocourkově byla módní přehlídka pod názvem: „Expedice Čerchov – Ghana“. Obyvatelé měli přesně 15 minut na převlek a potom se už konala promenáda za doprovodu známého břinkala-frkala. Závěrečně foto ukazuje různorodost jednotlivých modelů.

^ Přehled článků ^

21. července 2006 ‐ Slavnostní oběd

Slavnostní oběd Všichni obyvatelé Kocourkova byli pozváni na slavnostní oběd ku příležitosti ročního výročí otevření Nové radnice. Polévka se podávala zeleninová, jako druhý chod byl kuřecí řízek s bramborem a vše korunoval výborný rajčato-okurkový salát. K pití se podávala citronová šťáva. Celý oběd byl situován do doby starého říma, takže i obsluha byla dobově oblečena.

^ Přehled článků ^

21. července 2006 ‐ Slova

Slova Vítěž a čtvrté místo je jasné, ale boj o druhé a třetí místo ještě nekončí! Chňachňalové a Myšišlápkové se utkají v poslední soutěži obyvatel města Kocourkova. Mají za úkol napsat během dvou minut co nejvíce slov začínající písmemen „P“.
Je rozhodnuto. Myšišlápkové vítěží a vybojovali tak druhé místo. Chňachňalové jsou tedy třetí.

^ Přehled článků ^

21. července 2006 ‐ Výsledky celotáborové hry

 Výsledky celotáborové hry Výsledky celotáborové hry

^ Přehled článků ^

21. července 2006 ‐ Karneval

Karneval Rej masek. Čarodejnice, opraváři aut, ovečky se svým pastýřem a nakonec i Kocourkovští radní ve svém civilním oděvu. To byl dnešní karneval v Kocourkově.

^ Přehled článků ^

21. července 2006 ‐ Taneční rej

Taneční rej Je tu! Přijel! Slavný DJ Fish a jeho  mezinárodní a české tance dorazily i do Kocourkova. V kombinaci s vrchním osvětlovačem a vyzdobovačem Vokounem připravili pro všechny obyvatele Kocourkova tu skutečnou světovou zábavu.

^ Přehled článků ^

22. července 2006 ‐ Balíme kufry - Kocourkov 2006 končí

Balíme kufry - Kocourkov 2006 končí Vážení Kocourkovští obyvatelé a radní. Letošní tábor - Kocourkov 2006 končí. 14 dní plných her, dobrodružství, nových kamarádů a zážitků, výletů do přírody, dobrého jídla a hlavně rodinné pohody je za námi.
Celotáborovou hru vyhráli Přeskočočkové, 2.Myšišlápkové, 3.Chňachňalové a konečně 4.Vymňoukové. Přestože vždy šlo o hodně, bylo důležité se zúčastnit!
Už se všichni těšíme na dobrodružství roku 2007. AHOJ!

^ Přehled článků ^

24. července 2006 ‐ FOTKY - Tábor 2006

Ahoj bývalí obyvatelé a radní města Kocourkova. Fotky z letošního tábora jsou v menu "Fotogalerie / Tábor 2006".

^ Přehled článků ^