18.5.2020  Zrušení tábora 2020

Vážení rodiče,
na základě "Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020" vydaná dne 15.5.2020 ...pokračování...

Táborová kronika - Orient Express 2009

Přehled článků


17. července 2009 ‐ ORIENT EXPRESS odjíždí už zítra

ORIENT EXPRESS odjíždí už zítra Celý tábor se již od dnešního oběda připravuje na zítřejší příjezd dětí. Musím se připravit postýlky, sruby a jídelna.
Nádraží RUDOLFOVA PILA je připraveno na zítřejší odjezd ORIENT EXPRESSu.

^ Přehled článků ^

18. července 2009 ‐ Příjezd posádek ORIENT EXPRESSu

Příjezd posádek ORIENT EXPRESSu Je asi 10 minut do oběda a až na dvě děti, které přijíždí později to tábor plný. Nádraží Rudolfova Pila je připravena na příjezd legendárního vlaku ORIENT EXPRESS. Jako přípravu na odjezd budeme mít pouť a potom už hurá do Londýna, kde je naše první zastávka.

^ Přehled článků ^

18. července 2009 ‐ Zahájení tábora

Zahájení tábora Letos proběhlo zahájení tábora neobvykle v jídelně. Deštivé počasí nám neumožnilo celé odpoledne být venku. Řekli jsme si něco o táboře, kde je ošetřovna, kde koupelny a záchod.
Též jsem si představili celotáborovou hru ORIENT EXPRESS. Všech 56 dětí jsme rozdělili na čtyři rychlé expresy - Červený, Modrý, Žlutý a Zelený. Děti v těchto vlakových četách již nejsou rozděleny podle věku, ale jsou v nich všcihni od nejmladších až po nestarší tak, aby všechny hry byly spravedlivé.

^ Přehled článků ^

18. července 2009 ‐ HRA - Stavba kolejí

HRA - Stavba kolejí Stavíme koleje pro ORIENT EXPRESS. Nejdříve než vyjedeme ze zastávky Rudolfova Pila bylo nutné postavit poslední pár kilometrů kolejí. K tomu nám posloužilo stovky pražců a desítky kolejnic.
Ti nejlepší byli schopni postavit za necelou půlhodinku celých 55 polí (dvě kolejnice a děvět pražců). Práce s lepidlem nám dala opravdu zabrat, někteří se nemohli od stolu ani odlepit :-).

^ Přehled článků ^

18. července 2009 ‐ FILM na přání

FILM na přání Vzhledem k deštivému večeru jsme poprvé na letošním ORIENT EXPRESSu promítali film. Schválně jestli poznáte z obrázku o jaký film se jednalo?

^ Přehled článků ^

19. července 2009 ‐ Svítí sluničko

Svítí sluničko Po deštivých 24 hodinách včera a celou noc na dnešek začalo svítit sluníčko. Naše sportoviště lze využít naplno.
Letos máme nové branky na fotbal a sítě na floorball. Na betonovou plochu se nám během krátké chvíle podařilo nakreslit hrací plochu pro známé člověče nezlob se a nový twister.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2009 ‐ ORIENT EXPRESS start

ORIENT EXPRESS start Již včera jsme zahájili celotáborovou hru ORIENT EXPRESS. Děti jsou rozděleny do čtyřech vlakových čet - MODRÝ, ZELENÝ, ŽLUTÝ A ČERVENÝ express. V těchto týmech není věkových rozdílů a každý z nich má 14 členů.
První hrou byla stavba kolejí. Toto kolejiště jsme později použili pro výzdobu jídelny a vedoucí přes noc dále připravili koleje pro vláčky (u stropu jídelny). Tyto expressy se budou posouvat podle toho, jak která vlaková četa uspěje v soutěžích každý den. Za první místo se vláček posune o 8km, za druhé potom o 6km, třetí 5km a poslední čtvrté místo 4km.
Jedeme trasu Londýn, Paříž, Innsbruck, Benátky, Praha, Vídeň, Budapešť, Bělehrad, Bucurešť a poslední zastávkou našeho expressu bude Istambul

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2009 ‐ Táborová pouť - den s ABC

Táborová pouť - den s ABC Odpoledne do zastávky Rudolfova Pila přijela pouť. Jako každý odjezd vlaku králů se musí pořádně oslavit, a proto právě pouť je to pravé.
Díky sponzorům - České dráhy, T-Mobile, Fond T-Mobile a Abstrakt máme stále dostatek zboží v pouťovém obchodě. Divíte se jak si děti vydělaly na zboží v obchodě? Musely soutěžit a za každou soutěž dle složitosti dostaly vždy nějaké pouťové penízky. Za ty si potom v obchodě koupily pohledy, omalovánky, čepice, slony, bombóny a další.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

19. července 2009 ‐ Eifelovka

Eifelovka Stavba věží z papíru, že je to jednoduché? Tak úplně ne. Týmy se s tím ale popraly opravdu dobře. I ta nejmenší věž měřila více jak 70cm a ti první dokázali míč umístit do výšky celých 180cm. Tedy skutečně vysoko.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

20. července 2009 ‐ Turnaj FOTBAL

Turnaj FOTBAL Dnes jsme zahájili celotáborový turnaj ve fotbale. Kdo by si myslel, že máme jen chlapecké družstvo, tak je na omylu. Letos hrajou se stejným zápalem i dívky. Průběžně vás budeme informovat o výsledcích.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

20. července 2009 ‐ Člověče nezlob se

Člověče nezlob se Hrát Člověče nezlob se jen tak na stole to umí každý. Zkuste ale nakreslit velkou 5x5m hrací plochu a hrát s 5-ti člennými týmy dětí živé Člověče. Užijete si spousty legrace a napětí.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

21. července 2009 ‐ Snídáme

Snídáme Každý den ráno se všichni sejdeme u prvního jídla, kterým je snídaně. Teplý čaj, kakao a něco dobrého k tomu. Třeba v neděli jsme měli kakao a vánočku. Dnes výbornou sýrovou pomazánku.
V jídelně je ticho, všichni mají plné pusy a začíná opět nový den plný her, dobrodružství a úsměvů.

^ Přehled článků ^

21. července 2009 ‐ Táborové turnaje

Táborové turnaje Na zastávkách ORIENT EXPRESSu lze zažít i sportovní dobrodružství. Pro velkých zájem vzniklo hned 6 družstev na kopanou - 3 dívčí a 3 chlapecké. Je plánované velké finále. Červené a bílé drezy si všichni chválí.
Dále organizujeme turnal ve floorbale, stolním tenisu (ping-pong) a přehazované.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

21. července 2009 ‐ Dívčí kopaná

Dívčí kopaná I dívky mohou hrát fotbálek a s jakým nadšením. Tři družstva jsou součástí táborového turnaje. Nejdříve hrají způsobem každý s každým v rámci skupiny a vítěz si potom zahraje finále s kluky.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

21. července 2009 ‐ Stolní tenis

Stolní tenis Díky Grantu T-Mobile, který jsme získali loni, můžeme letošní léto hrát stolní tenis - nikdo tady neřekne jinak než ping-pong - celkem na třech stolech. Jeden je nový venkovní a může být třeba celé léto na dešti. Další dva musíme pravidelně přikrývat.
Během dnes jsou neustále obsazené. Klasická dvouhra či čtyřhra nebo obíhačka jsou velmi oblíbené.

^ Přehled článků ^

21. července 2009 ‐ Tunel pod La Manche

Tunel pod La Manche Dnes v noci ORIENT EXPRESS přejíždí z Anglie do Francie, a proto bylo nutné procvičit jízdu v tunelu. Vlak nahradil míček a tunel papírové trubky. Jízda tunelem se všem moc líbila.
Zítra už se probudíme ve Francii a pofrčíme do Paříže.

^ Přehled článků ^

21. července 2009 ‐ SCRABLE

SCRABLE Znáte tuto hru? My jsme ji trochu upravili pro táborové podmínky - mnoho písmenek, čtyři hrací pole a úkolem hráčů je sestavení co nejvíce slov, která mají vysokou bodovou hodnotu jednotlivých písmen.
No to, co posádky ORIENT EXPRESSu sestavili se můžete podívat ve fotogalerii.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

22. července 2009 ‐ Rehabilitace venku

Rehabilitace venku Od dnešního rána již bylo možné cvičit venku na sluníčku. Po dvou dnech v tělocvičně to byla příjemná změna. Děti využily i trampolínu.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

22. července 2009 ‐ Služba v táboře

Služba v táboře Každý den má v táboře službu jiný oddíl. Připravují pro nás jídelnu na snídani, hlídají přes den tábor na bráně a celkově uklízí tábor.
Dnes mají službu nejmenší kluci. I když jim není více jak 9 let, tak dokáží snad všechno. Dva vždy hlídali tábor na bráně a další se podíleli na uklidu papírků.

^ Přehled článků ^

22. července 2009 ‐ Koupaní v Mlýnečku

Koupaní v Mlýnečku Konečně je teplo na koupání. V noci přišel horký fén a ten nám alespoň trochu ohřál nejbližší rybník na koupání - Mlýneček. Tedy jen vrchních 20cm, pokud se někdo potopil hlouběji, voda byla pěkně studená.
Přesto nás to osvěžilo a připravilo na večerní turnaje a soutěže.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

22. července 2009 ‐ Průběžné výsledky soutěží

Průběžné výsledky soutěží V přiložení fotogalerii můžete vidět průběžné výsledky celotáborové soutěže. Naše expresy jsou opravdu vyrovnané, o čemž svědčí i tabulka výsledků.

Fotogalerie k článku:
   

^ Přehled článků ^

22. července 2009 ‐ Šneci

Šneci Jsme ve Francii, zítra se podíváme do Paříže, a proto nesmí chybět franzouzská pochoutka a to jsou šneci. V jídelně si toto dovolit nemůžeme, ale šnečí závod ano!
Děti sice běhaly o 106, ale přesto postupovaly přímo šnečím tempem.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

23. července 2009 ‐ Celodenní výlet

Celodenní výlet Dnes jsme úspěšně a bez deště zažili celodenní výlet. Všichni ráno dostali balíčky s paštikou, sýrem, ovocem, rohlíky či chlebem a nějakou to sladkostí a hned po snídani jsme vyrazili z tábora na celý den pryč.
Cíle byly různé. Někteří šli do Domažlic, někteří přes Kubici na Babylon. Ti nejmenší potom do Klenčí nebo přímo na Babylon.
Teď už jsme v táboře (je 18:30)a začíná pršet. Na večer je plánován film z Paříže!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

23. července 2009 ‐ Viklan

Viklan Cestou na Babylon jsme prošli také kolem obrovského kamenu, kterému se říká Čertův kámen - je to viklan, tedy obrovský kámen, který stojí na podstavě mnohokrát menší, než je on sám a viklá se.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

23. července 2009 ‐ Líbezná stezka

Líbezná stezka Cestě z České Kubice na Babylon kolem kanálu Bystřice neřekne zde na Rudolfově Pile jinak než "Líbezná". Cestá se kroutí celé 3km podél kanálu, který přivádí vodu z kopců okolí Čerchova do Domažlic a okolí již více jak 100let.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

23. července 2009 ‐ Babylon - koupání

Babylon - koupání Asi to nejlepší, co jsme mohli dnes odpoledne udělat, bylo koupání s dětmi na koupališti Babylon. Děti se vyřádily na skluzavce, na mělčině a na dětských atrakcích na břehu.
Bylo vedro a voda se stačila ohřát tak na 24C. Čistota byla jako vždy perfektní.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

24. července 2009 ‐ Kreslíme mašinky

Kreslíme mašinky V rámci odpočinku po dobrém obědě jsme kreslili náš EXPRESS. Každý Express u svého stolu. Děti mohly použít fixy, pastelky, vodovky či tempery. Fantasii se meze určitě nekladly. Kdo chtěl mohlo použít omalovánky, ale byli i tací, kteří se pustili do svého návrhu.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

24. července 2009 ‐ Orientáční běh

Orientáční běh V pátek odpoledne jsme pro všechny děti bez rozdílu věku organizovali Orientační běh - závod dvojic / trojic lesem podle předem známé trasy (fáborky) se spustou zastávek, kde děti plnily různé úkoly - střelba ze vzduchovky, poznávání rostlin, odhad vzdálenosti atd. Výsledky budou vyhodnoceny po oddílech, za celý tábor, ale i po jednotlivých expressech.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

24. července 2009 ‐ Šišky

Šišky Co se dá vše vytvořit z obyčejných šišek? Nevěřili by jste, ale celá parní lokomotiva včetně topiče, kouře a sluníčka, které nám teď svítí.
Děti měly za úkol pomocí šišek postavit lokomotivu svého expressu, která je veze do Istambulu.
Na malá umělecká dílka se určitě podívejte do galerie fotek.
Šišky poslužily následně jako palivo do táboráku.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

24. července 2009 ‐ Výsledky po týdnu

Výsledky po týdnu Po týdnu pobytu na táboře přinášíme rodičům informace o výsledcích celotáborové soutěže ORIENT EXPRESS.
Na předních i další pozicích je stav vyrovnám a ještě se může v dalším týdnu hodně změnit!

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

25. července 2009 ‐ Cvičení

Cvičení I dnes dopoledne namísto zahájení Olympiády proběhlo cvičení - rehabilitace. To proto, že od rána trochu pršelo a na Olympiádu je opravdu dobré mít pěkné počasí.
Pro zpestření rehabilitace jsme dnes přeskakovali dlouhý provaz, či skákali přes něj jako přes švihadlo.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2009 ‐ Zahájeni Olympiády

Zahájeni Olympiády Zahájení 10. jubilejní Olympiády již proběhlo za pěkného sluníčka a s úsměvy na tvářích všech, kteří se účastnili. 6 států: ČÍNA, KANADA, ČESKO, NĚMECKO, JAPONSKO A ITÁLIE budou spolu celé dva dny soupeřit.
Dnes jsme stihli tři soutěže: Štafetový běh, Překážkovou dráhu a Střelbu. Výsledky a fotografie můžete vidět v přiložené fotogalerii.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2009 ‐ Štafetový běh

Štafetový běh Úvodní disciplínou je vždy Štafetový běh. Vyznačíme dráhu na příjezdové cestě k táboru. Asi 100m. Všechny děti potom musí proběhnout tuto trasu se štafetovým kolíkem v ruce a úspěšně předat tento kolík dalšímu.
Jsou to vždy nervy až do konce. Letos se též povedlo velmi dobře losování družstev - států. Ve všech, až na jeden, je 9 dětí.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2009 ‐ Překážková dráha

Překážková dráha Druhou disciplínou táborové olympiády je překážková dráha. Není tábor, aby dráha byla stejná. Pokaždé je jiná a různé jsou i překážky.
Dnes byl největší pohromou pro jednotlivé státy slalom. Nešlo ani tak o rychlost, ale spíše o šikovnost jednotlivých soutěžících.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2009 ‐ Dřevěné věže

Dřevěné věže Mezi jednotlivými soutěžemi stihli nejmladší kluci ještě stavět dřevěné věže. Jejich úspěchy můžete vidět na fotkách. Některé výtvory byly opravdu vysoké.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

25. července 2009 ‐ Táborák

Táborák Je polovina tábora, ORIENT EXPRESS je v půlce cesty a my se těšíme všichni na druhý den Olympiády. K tomu všemu patří tradiční táborák s opékáním buřtů.
Na začátku byl sice dost velký, nedalo se u něj vydržet, ale potom to byl ten pravý oheň na pěkného vuřta.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

26. července 2009 ‐ Běh trojnožců

Běh trojnožců Druhý den Táborové olympiády začíná během trojnožců. Normálně mají každí dva lidé dvě nohy, ale když ji levou a pravou svážete švihadly, tak chůze, či běh není jednoduchý.
Přesto naše státy dosáhly velmi dobrých časů a nikdo neupadl.

Fotogalerie k článku:
 

^ Přehled článků ^

26. července 2009 ‐ Lyžování

Lyžování Že lyžovat nejde v létě, že se na jedny lyže nevejdou tři jezdci? Na Rudolfově Pile při olympiádě jde opravdu všechno.
Opravdové lyže nahradí dlouhá prkna, místo vázání a lyžáků máme provázky a normální boty. Na lyžích dále stojí většinou dvě starší děti a potom jeden menší uprostřed.
Trasu přes naše fotbalové hřiště ujedou celkem 4x.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

26. července 2009 ‐ Přetah lanem

Přetah lanem Královskou disciplínou olympiády na Rudolfce je přetah lanem. Všech šest států se systémem kola vítězů a kola poražených postupně propracovávají pavoukem až k vítězství, ke kterému vítězné Japonsko dotáhly 4 výhry.
Po dvou dnech zápolení je přetah poslední soutěží, která může při vyrovnaném skóre mnohé ještě rozhodnout.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

26. července 2009 ‐ Stavby domečků v lese

Stavby domečků v lese Nejmladší kluci si kousek od tábora postavili domečky z mechu, šišek, větviček a trávy. Některé jsou tak pěkné, že kdybychom byli trpaslíky, tak se můžeme hned naštěhovat.
Kluci tráví stavbou každou volnou chvilku před oběděm či mezi soutěžemi. Nejbližší domeček je necelé 2 minuty chůze od jejich chatky.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

26. července 2009 ‐ Olympiáda končí

Olympiáda končí Po dvoudenním klání Táborová olympiáda končí. Více jak 50 nadšených tváří očekává vyhlášení výsledků, které nakonec bylo velmi bouřlivé.
Síly jednotlivých států byly velmi vyrovnané, přesto zde bylo jednoznačných vítězů. Sami se můžete podívat, jak vše dopadlo.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

27. července 2009 ‐ Na výletě v Peci

Na výletě v Peci Pec pod Čerchovem je nejbližší a naše nejoblíbenější vesnička od tábora Rudolfova Pila. Je zde obchod, kaplička. Vozí nám do Pece také poštu. Dnes jsme výlet do Pece spojili s návštěvou dřevařského muzea.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

27. července 2009 ‐ Dřevařské muzeum

Dřevařské muzeum V muzeu jsme viděli staré dřevěné výrobky, ale i nástroje, kterými tyto výrobky byly zhotoveny. Různé druhy vrtáků na dřevěná potrubí.
Některé techniky výroby jsme si mohli na vlastní ruce zkusit. Letos poprvé na Peci vypalili místní nadšenci milíř. Dřevěné uhlí, které vzniklo jsme mohli vidět v muzeu.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

27. července 2009 ‐ Keramická dílna

Keramická dílna Asi po 5-ti letech, co jsme na Rudolfku přivezli keramickou hlínu, tak jsme ji znovu našli. To je příležitost pro vyzkoušení si modelování z hlíny. Místo vypalovací pece máme sluníčko. Některé výrobky můžete vidět v přiložené fotogalerii.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

27. července 2009 ‐ Mokré Majáky

Mokré Majáky Je soutěž, kterou lze hrát jen za dobrého počasí, které bylo právě dnes. Před večeří na fotbalovém hřišti byly pro děti připraveny čtyři majáky a zdroj vody. Jejich úkolem bylo majáky uhasit. Aby to nebylo tak jednoduché, měly všechny děti zavázané oči tak, aby nic neviděly. Každý maják vydával svůj specifický zvuk a tak bylo možné jej vyhledat a vodu na něj vylít. Když byl maják uhašený, přestal vysílát svůj zvuk. Jakmile byly všechny čtyři majáky uhašeny družstvu se započítal čas uhašení. Ten nejlepší vyhrál.
V horkém a parném dni však bylo důležitější, že byli všichni pěkně mokří :-).

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

27. července 2009 ‐ Přeprava lokomotivy

Přeprava lokomotivy Před ORIENT EXPRESSEM těsně za Vídní se vyskytla nečekaná překážka. Došly koleje a dále vedla kousek jen prašna cesta. Bylo potřeba celou lokomotivu i s vagóny přepravit na druhý konec a dál pokračovat.
K tomu nám posloužili dřevěné desky a válce. Lokomotivu a celý vlak jsme tak přepravili na druhý konec, kde již dále pokračují koleje.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

28. července 2009 ‐ Celodenní výlet

Celodenní výlet Začátek dnešního celodenního výletu byl deštivý. Ti, co si počkali s odchodem z tábora až na 10, tak už nezmokli.
Nejstarší oddíly kludů a holek vyrazily ráno vlakem do Domažlic a potom pěšky přes Trhanov a Babylon zpět do tábora.
Ti nejmeší hned pěšky z tábora do Capartic, dále přes Sádek, Tři křížky a Výhledy zpět do tábora. Dnešní reportáž bude právě odtud.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

28. července 2009 ‐ Capartice

Capartice Cestou během výletu jsme byli v malebné vesničce Capartice. Dnes už spíše chatová osada, přesto má od minulého roku krásnou novou kapličku. A každý rok je zde všude spoustu borůvek.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

28. července 2009 ‐ Borůvky a odpočinek

Borůvky a odpočinek Během výletu již za krásného sluníčka zbyl čas i na borůvky, kterých bylo všude kolem nás spousty. Někteří byli úplně celý modří.
Na poslední zastávce těšně na Výhledy bylo tak krásně, že někteří využili tuto zastávku k relaxaci.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

28. července 2009 ‐ Výhledy

Výhledy Ne nadarmo se Výhledů říká Výhledy. Je zde krásný rozhled do Chodského kraje a neuvěřitelné panorama uchvátí snad každého, kdo si zde chvilku sedne.
Výhledy jsou snad nejbližší zajímavostí u tábora Rudolfova Pila. Necelý kilometr je však vykoupen pěkným stoupáním, které jsme dnes naštěstí šli na konci výletu směrem dolů :-).

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

29. července 2009 ‐ Stavíme přehradu

Stavíme přehradu Největší kluci již druhým dnem při krásném letním počasí staví přehradu na místním potoce Čerchovka. A že se velmi snaží svědčí i velká hlouba jezera nad přehradou.
Všichni přiložili ruku k dílu. Tu řezání dřava, tu drny trávy, tu odnos klády či drodné "tesařské" práce. Bobří hráz by vypadala podobně.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

29. července 2009 ‐ Houby rostou

Houby rostou Všude kolem nás roste spousty hub. V lese, kolem cest a na mítinách jsou tady hřiby, babky, lišky a kozáci. Je tu i mraky hřibů hořčáků, který se pěkně pletou s ostatními hřiby.
Na houby z lesa se však jen koukáme a nesbíráme je ani na sušení.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

29. července 2009 ‐ Rýžování zlata

Rýžování zlata Ve zlatonosný potok se proměnil dnes po poledním klidu potok, který protéká táborem. Naše expressy se změnily ve zlatokopy a vypukla zlatá horečka.
Nejvíce opět nesbírali modří a to celkem 163 valounů. Ti 4-tí potom je 67, ale i to byl velký úspěch.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

29. července 2009 ‐ Rehabilitace - velké míče

Rehabilitace - velké míče Rehabilitační cvičení probíhá každý všední den a v sobotu po jednotlivých oddílech (věkových kategoriích) dopoledne cca 30 minut.
Cvičení a posilování na míči je prevencí bolesti zad, udržuje záda v dobré formě a skoro bez námahy. Zlepšuje svalové napětí a koordinační poruchy. Napravuje vybočení páteře a kulatá záda (při sezení se nelze hrbit). Při cvičení na míči odlehčujete nosným kloubům.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

29. července 2009 ‐ Rehabilitace - overball

Rehabilitace - overball Cvičení s overballem (malým míčkem) patří mezi tzv. měkké techniky cvičení, které je vhodné pro všechny kategorie cvičenců (od dětí až po seniory). Cvičit mohou děti různé výkonnostní úrovně, protože obtížnost cviků lze jednoduchým způsobem individuálně modifikovat.
Při cvičení s overballem (balanční cvičení na nestabilní podložce) dochází k vyšší aktivitě a zpevňování hlubokého stabilizačního systému (zejména svalstvo zádové, břišní, pánevní dno, bránice, šíjové svaly, hluboké ohýbače krku). Tím je možno korigovat svalové dysbalance vzniklé jednostranným zatěžováním některých svalů při sportovní i běžné každodenní činnosti, či v důsledku nesprávných pohybových stereotypů, zmírníme bolesti zad, podporujeme správné držení těla a zlepšujeme koordinaci pohybu.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

29. července 2009 ‐ Slepecký provázek

Slepecký provázek Všichni na jednom provázku hezky za sebou. Každý člen expressu má svůj kroužek a musí tento kroužek provleci provákem od začátku na konec.
Kdyby byl provázek jen mezi dvěma stromy, tak to bude hračka, ale jsme v lese. Provázek je natažen různě mezi stromy i vícekrát dokola a ještě se různě kříží.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

29. července 2009 ‐ Přepalování provázku

Přepalování provázku Další provázkovou soutěží bylo dnes přepalování provázku. Úkolem expressů bylo v co nejkrátším čase přinést na vyhrazené místo dřevo, zapálit oheň a plameny potom přepálit provázek ve výšce asi 180cm.
Některým to trvalo necelých 6 minut a těm nejpomalejším i 20 minut než provázek praskl.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

29. července 2009 ‐ Vaříme

Vaříme Zbytky ohňů po přepalování provázku jsme využili pro vaření. Nejstarší kluci se dali do přípravy výborné Gulášové polévky a čaje z místních bylin a pochutin.
Fotky z přípravy již mám, ale zatím jsem neochutnal. Ale voní to až sem k počítači, odkud píši tuto reportáž.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

30. července 2009 ‐ ORIENT EXPRESS - stav hry

ORIENT EXPRESS - stav hry Přinášíme vám aktuální průběžné výsledky celotáborové hry ORIENT EXPRESS. Zbývá nám do konce ještě něco málo her, ale myslím si, že o prvním je již rozhodnuto.
Zato boj o další místa mezi třemi týmy je téměř neúprosný a napětí vrcholí. Ani sami děti si nedokáží tipovat, kdo nakonec bude druhý, třetí či čtvrtý. Finále a slavnostní večeře ve vlaku králů ORIENT EXPRESSu v Istambulu může zítra večer začít.

Fotogalerie k článku:
     

^ Přehled článků ^

30. července 2009 ‐ Táborové nástěnky a kuriozity

Táborové nástěnky a kuriozity Ještě před odpolední sadou fotek a obrázků z aktuálního dění na ORIENT EXPRESSu vám nabízím několik pohledů na zajímavé táborové nástěnky.
Ty jednak informují děti a programu celého tábora, potom i o programu jednotlivých dnů. Jsou zde výsledky soutěží, táborové rekordy a další důležité informace. Většinou to ale nestačí, a proto každý den několikrát uvádíme děti do hry s trochou legendy a trochou záhady tak, aby vše bylo velmi zajímavé.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

30. července 2009 ‐ Golfový turnaj

Golfový turnaj Že se golf nedá hrát v lese a bez jamek? To vůbec není pravda. Na Rudolfově Pile si Expressy odskočily na 10-ti jamkové hřiště a sehrály velmi vyrovnaný turnaj.
Úkolem bylo zahrát všechny jamky v libovolném přadí a rozhodovala šikovnost a pořadí jednotlivých Expressů v jakém dosáhly určité jamky. Čím dříve, tí větší bodovou hodnotu si mohly připsat.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

30. července 2009 ‐ Káča

Káča Trochu netradiční káču jsme si zahráli v podvečer před táborákem. Nebylo však vůbec jednoduché ji roztočit a ještě řídit správným směrem.
A už následoval obrat a rychle zpět ke svému Expressu. Tam předat hůlku a vše začíná znova pro dalšího člena družstva.
Je to zvláštní, ale už druhou hru za sebou nevyhráli modří? Že by únava před finálem? Uvidíme zítra!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

30. července 2009 ‐ Druhý táborák

Druhý táborák V pořadí druhý táborák je již bez buřtů a nese se v duchu písniček, scének a smíchu.
Nejdříve jsme se trochu potýkali s jeho zapálením, ale nakonec jsme si trochu pomohli. Děkujeme "Pepo" :-)

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

31. července 2009 ‐ Uklízíme tábor

Uklízíme tábor Dnešní již poslední celý den na táboře před odjezdem je vždy zvláštní. Kromě pravidelné rehabilitace, výletů do okolí tábora se především uklízí. A to pořádně od podlahy. Všechny mikiny, zatoulané ponožky musí zpátky do svých kufrů.
Odpoledne nás čeká karneval, vyhlášení vítězů sportovních soutěží a před slavnostní večeří i příjezd ORIENT EXPRESSu do Istambulu a vyhlášení vítězů celotáborové soutěže.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

31. července 2009 ‐ Kopaná dívky

Kopaná dívky Poslední zápas dívčího fotbalu se konal dnes těšně před obědem. Letos poprvé se podařilo dát dohromady tři dívčí družstva, která sehrála spolu zápasy ve fotbalu.
4 na 4, bílé a červené dresy, to byl letošní fotbálek na Rudolfce!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

31. července 2009 ‐ Karneval

Karneval Karnevalový rej masek byl opravdu bohatý. Princové a princezny, bezdomovci, skřítkové a čarodejnice. Trampové, turisté a opraváři potrubí se předvedli ve své kráse.
Vítězové byli ale všichni, kdo si připravili masku a zúčastnili se.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

31. července 2009 ‐ Odpolední svačina

Odpolední svačina To se kuchyni opravdu povedlo. Odpoledne mělo být překvapení!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

31. července 2009 ‐ Sportovní ceny

Sportovní ceny Odpoledne před večeří jsme vyhlásili vítěze sportovních soutěží pořádaných během tábora. Jmenovitě: Stolní tenis, kopaná dívek a chlapců, přehazovaná, floorball.
Součástí večera bylo i vyhlášení vítěze internetové hry, která probíhala od září 2008 do června 2009. Stala se jím Žíža!

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

31. července 2009 ‐ Modří vítězí

Modří vítězí Vítězové celotáborové hry jsou s jasnými 116 body MODŘÍ. Na dalších místech jsou již síly vyrovnané ŽLUTÍ(98), ZELENÍ(97) a ČERVENÍ(94).
Předání cen a pamětních medailí bylo opravdu slavnostní.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

31. července 2009 ‐ Večeře ve vlaku

Večeře ve vlaku Slavnostní večeří jsme zakončili naše putování ORIENT EXPRESSu. Dojeli jsme do Istambulu a zde jsme náležitě pohostili naše výherce a děti.
Byl dobře připravený kuřecí řízek, brambor a okurka. Obsluha stylová a jako nápoj dobrá šťáva.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

31. července 2009 ‐ DISCO tance

DISCO tance Závěrečná oslava se nemůže na Rudolfce obejít bez DISCO. Přijel známý DJ a pouštěl nám ty největší pecky od roku 1920 do roku 2009.
Dětem se moc líbily neonové náramky, které dostaly jako vstupenku. Vydržely oproti očekávání některým svítit celou noc.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

1. srpena 2009 ‐ Balíme kufry

Balíme kufry Poslední den tábora. Probuzení, a potom hned snídaně a po snídani finální zabalení kufrů. Pro někoho to může být problém - pokud vyhrál spoustu cen a má diplomy, tak se vše nemusí do kufru vejít.
"No ono i bez těch výher ten kufr nezabalím jako maminka", říka malý Honza. Do batůžku se musí vejít ještě balíček na odjezd.

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^

1. srpena 2009 ‐ Odjíždíme

Odjíždíme Odjezdem končím i svoji reportáž z letošního ORIENT EXPRESSu. Zamáváme a řekneme si poslední AHOJ!.
S některými dětmi se opět setkáme až za rok, a proto loučení se neobejde bez slziček.
Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří mi letos pomohli celý ORIENT EXPRESS organizovat a i těm, kteří s námi na Rudolfovu Pilu nemohli jet.
Váš
Vokoun

Fotogalerie k článku:

^ Přehled článků ^