18.5.2020  Zrušení tábora 2020

Vážení rodiče,
na základě "Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020" vydaná dne 15.5.2020 ...pokračování...

Táborová kronika - Pilawood 2008

Přehled článků


18. července 2008 ‐ PILAWOOD připraven

PILAWOOD připraven Ahoj děti a vážení rodiče,
letošní tábor je pro vás připraven! Už se na vás zítra moc těšíme a věříme, že budete překvapení. Čeká na vás opravdové filmové dobrodružství, udílení Oskarů a mnoho dalších soutěží a her.

^ Přehled článků ^

19. července 2008 ‐ První oběd!

První oběd! V PILAWOOD jsme již všichni a po prvním obědě. Na  uvítanou byl výborný guláš s knedlíkem. Všem chutnal a někteří, i když na to nevypadali, snědli i sedm knedlíků.
Po krátkém poledním klidu nás čekají první výlety do okolí tábora a večer potom vysvětlení hry PILAWOOD, rozdělení do filmových týmů.

^ Přehled článků ^

19. července 2008 ‐ Nový stůl PING-PONG

Nový stůl PING-PONG Nový ping-pongový stůl, který jsme mohli letos koupit díky grantu Fond T-Mobile, je hned od začátku v obležení. Celkem máme tři a všechny jsou během volných chvil, kdy neprobíhá žádná společná soutěž, v obležení.

^ Přehled článků ^

19. července 2008 ‐ Slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení Dnes po obědě proběhlo i slavnostní zahájení LRT Rudolfova Pila - PILAWOOD 2008.
Tábor se koná od 19.7. do 2.8.2008 a máme přes 40 dětí. Zítra se těšíme na příjezd pouti a již také začíná rehabilitační cvičení.

^ Přehled článků ^

19. července 2008 ‐ HRA  - 10x10 Večerníčků v lese

HRA  - 10x10 Večerníčků v lese První hrou byla honička v lese. Děti měly za úkol dle předem určeného pořadí názvů večerníčků je v lese najít, oběhnout a získat jejich podpis.
Aby to nebylo tak jednoduché musely děti najít večerníčky pouze v pořadí, které měly na své kartičce.

^ Přehled článků ^

19. července 2008 ‐ HRA  - Jak vypadal Krteček?

HRA  - Jak vypadal Krteček? Takové kartičky děti hledaly v lese. A nejen Krtečka, ale i Rákosníčka, vílu Amálku nebo Pata a Mata.

^ Přehled článků ^

20. července 2008 ‐ Filmová POUŤ (1)

Filmová POUŤ (1) Připravili jsme si pro děti Filmovou POUŤ. Každý z vedoucích si připravil nějakou pěknou atrakci v duchu filmových hvězd či rekvizit.
K vidění i vyzkoušení byly atrakce jako PANDA, Fotbálek, Penízkem do kyblíčku, Slepecký provázek či skládání rybiček.

^ Přehled článků ^

20. července 2008 ‐ Filmová POUŤ (2)

Filmová POUŤ (2) Mohli jste se setkat s brankářem a jeho všudypřítomnými obrannými technikami.

^ Přehled článků ^

20. července 2008 ‐ Filmový obchod

Filmový obchod A nakonec pouti si mohly všechny děti nakoupit za vyhrané penízky upomínkové předměty na PILAWOOD.

^ Přehled článků ^

20. července 2008 ‐ Mlýneček - zatím bez koupání

Mlýneček - zatím bez koupání Voda v rybníku mlýneček je čistá, ale zatím jen 18st. O koupání si můžeme nechat jen zdát, i když sluníčko pěkně svítilo.

^ Přehled článků ^

20. července 2008 ‐ HRA - filmový pás

HRA - filmový pás Dnes před večeří již filmové štáby lepily svůj filmový pás. Připravili jsme si předem ze skartovačky pásy délky 30cm, z těch potom děti slepily neuvěřitelně dlouhý film - nejlepší 83m.

^ Přehled článků ^

20. července 2008 ‐ Filmový večer

Filmový večer Na Pilawoodu nesmí chybět ani filmové představení. Po dlouhém hlasovacím boji vyhrála jednoznačně auta.

^ Přehled článků ^

21. července 2008 ‐ Výlet na Bahňák

Výlet na Bahňák Krásný výlet na celé Chodsko je od malého rybníčku Bahňák. Svou přezdívku získal podle bahnitého dna. V současné době se v něm již nedá koupat a používá se jako nádrž na pitnou vodu pro dobytek.

^ Přehled článků ^

21. července 2008 ‐ Rehabilitační cvičení - poprvé

Rehabilitační cvičení - poprvé Hned od začátku tábora každý den dopoledne i odpoledne probíhá rehabilitační cvičení. Dnes dopoledne bylo na sluníčku tak pěkně, že jsme tělocvičnu vyměnili za venkovní plac na cvičení.
S novými gymnastickými míči (pořízenými letos z Fondu T-Mobile) to šlo velmi dobře.

^ Přehled článků ^

21. července 2008 ‐ Rehabilitační cvičení - podruhé

Rehabilitační cvičení - podruhé Cvičíme ráno 30 minut vždy po oddílech tak, aby mohly být dodrženy všechny nároky dle diagnóz. Kromě dopoledního cvičení, pro vybrané jedince i odpoledne.

^ Přehled článků ^

21. července 2008 ‐ Na třešních

Na třešních Nestarší oddíl kluků při vycházce do okolí tábora narazil na stromy planých třešní tzv. ptáčnic. Byly úplně černé a krásně sladké.

^ Přehled článků ^

22. července 2008 ‐ PILAWOOD - Jak se točí film?

PILAWOOD - Jak se točí film? Chtěl bych vám dnes trochu představit letošní program tábora a celotáborovou hru.
Základem je rozdělení dětí do skupin bez rozdílu věku - filmové štáby tak, aby mezi sebou mohli soutěžit bez jakékoliv diskriminace a zároveň rozvíjet veskrze dobré vlastnosti jako je pomoc slabšímu, týmové práce atd.
Jednotlivé filmové štáby (studia) budou mezi sebou soutěžit a to hned ve dvou rovinách:
1) Soutěže filmových štábů (různé „běhačky“, „poznávačky“ a zábavné soutěže)
2) Příprava filmu (rozdělení rolí, ukázka filmování, kulisy atd., 20 minutová ukázka filmování a děje filmu, který si filmové štáby nacvičí).
A co odměny?
Filmoví „Oskaři“ pro tým: tým, který získá nejvíce bodů ze soutěží 1) a zároveň bude jeho film vyhodnocen jako NEJLEPŠÍ 2) s tím, že hodnocení 2) bude honorováno prémií bodů tak, aby to pro vítěze bylo velmi lákavé a zajímavé (hodnotit bude porota)
Filmoví „Oskaři“ pro jednotlivce: tedy Oskaři, které získá jednotlivec nezávisle na příslušnosti k filmovému štábu na základě vyhodnocení poroty tj. např. nejlepší filmová hudba, režie či nejlepší ženská role atd.
Ukázku odměn máte na obrázku. Ve finále si každé dítě odveze z tábora svého OSKARA - kočku!

^ Přehled článků ^

22. července 2008 ‐ Hrajeme Floorball

Hrajeme Floorball Díky Fondu T-Mobile, z kterého jsme letos zakoupili úplně nové floorballové hokejky a dostatek míčků, můžeme začít hrát floorball skoro na profesionální úrovni (betonová plocha, branky se sítí, dřevěné mantinely) - v pozadí.
Na této ploše se osvědčilo hrát maximálně 4+1 v každém družstvu. O výsledku táborového turnaje vás budeme dále informovat.

^ Přehled článků ^

22. července 2008 ‐ Floorball - trénink zahájen

Floorball - trénink zahájen Aby se mohlo hrát, tak je nutné trénovat. Přihrávky, slalom, to byly i pouťové disciplíny.

^ Přehled článků ^

22. července 2008 ‐ Hrajeme fotbálek

Hrajeme fotbálek Jestli to jsou dozvuky Eura 2008 nebo to kluky prostě jen baví ,to není jisté, ale je jisté, že se sešla bezva parta kluků a fotbálek je opravdu baví a jde jim to.
Menší fotbalový turnaj je naplánován na druhou polovinu tábora.

^ Přehled článků ^

22. července 2008 ‐ HRA - Přefukovaná

HRA - Přefukovaná Úkolem filmových štábů bylo přefouknout co nejvíce lehkých polystyrénových konfetů na stranu soupeře. To by ještě bylo jednoduché, ale dokázali byste to brčkem?
Byla to opravdu sranda a mnozí se pěkně zadýchali.

^ Přehled článků ^

22. července 2008 ‐ Déšť na Mlýnečku

Déšť na Mlýnečku I přes dnešní trochu deštivé počasí jsme se dostali na výlet. Děti to táhne stále k vodě, chtěly by se koupat a skotačit ve vodě. Bohužel stále se můžeme jen koukat na rybník, kde voda je studená a sluníčko je za mraky.

^ Přehled článků ^

22. července 2008 ‐ Hra - Papírové stavby

Hra - Papírové stavby Filmové štáby dostaly za úkol postavit dekorace pro film o světových věžích. Jako pomůcky měly novinový papír a lepenku.
Výška postavených věží byla docela veliká. Některé z nich udržely na vrcholu fotbalový míč. Všem za výkon gratulujeme a všichni si připsali další body do celotáborové hry filmových štábů.

^ Přehled článků ^

23. července 2008 ‐ Navrhujeme kostýmy k filmu

Navrhujeme kostýmy k filmu Součástí přípravy filmových štábů na předvedení filmu jsou i originální návrhy kostýmů. Zastihl jsem jeden štáb při přípravě návrhu jednoho z nich.
Kostýmy jsou opravdu odvážné.Že by to byl Kašpárek ... zatím to tak nevypadá, ale za chvíli už mají všichni radost. Návrh se jim povedl a  budou moci začít s jeho přípravou a realizací.
K ušití či realizaci kostýmu poslouží, co je po ruce. Přírodní materiály z lesa, ale i různé oblečení či prostý papír či kartón.
Brzy uvidíte sami, jak se jim to povedlo.

^ Přehled článků ^

23. července 2008 ‐ Soutěž - PANDA

Soutěž - PANDA Už jste si zkusili někdy vylézt na strom a držet se tam jako známá Panda?
Tak právě tzv. pandí úchop na stromě jsme si vyzkoušeli v praxi. Nejlepší přeborníci vydrželi na stromě celé tři minuty.
Zkuste si to také a uvidíte, že to až tak jednoduché není.

^ Přehled článků ^

23. července 2008 ‐ Tělocvična a sport na Rudolfce

Tělocvična a sport na Rudolfce Rehabilitační cvičení probíhá převážně v naší tělocvičně. Díky přidělenému Grantu T-Mobile je letos moderněji vybavená. K dispozici máme nové velké cvičební míče (53cm), ale i malé (22cm), s kterými to dětem moc jde a pomáhá to při motivaci ke cvičení. Užije se s nimi i mnoho legrace.
Dále máme úplně nové podložky, na kterých se cvičí jedna radost. K tělocvičně patří i další pomůcky jako je trampolína, švédská bedna, lavička, žebřiny atd.
Pro pestré sportovní vyžití na LRT Rudolfova Pila je možné využít fotbalové a volejbalové míče, máme postavené 3 ping-pongové stoly, které jsou stále v obležení. Dále líný tenis, badminton. V neposlední řadě se mohou děti naučit střílet ze vzduchovky nebo se naučit sestavu na hrazdě.

^ Přehled článků ^

23. července 2008 ‐ HRA - Herec, režisér a scénárista

HRA - Herec, režisér a scénárista Hra vždy dva týmy a mnoho rolí. No zas tak mnoho ne. Celý štáb se rozdělí na herce, režiséry a scénáristy a potom již může začít vyvolávání a přesuny.

^ Přehled článků ^

24. července 2008 ‐ Celodenní výlet

Celodenní výlet Ve čtvrtek všechny děti vyrazily na celodenní výlet do okolí PILAWOODU. Nejbližší velké město jsou Domažlice. Již skoro tradiční je výstup na šikmou domažlickou věž. Vypadá jako v italské Pise, ale je jiná...
Do Domažlic lze dojet vláčkem z Trhanova nebo jít tam pěšky a zpátky přes Babylon autobusem. Přesto jsme přišli docela ušlapaní a večeře nám opravdu chutnala.

^ Přehled článků ^

24. července 2008 ‐ Domažlická věž (na výletě)

Domažlická věž (na výletě) Domažlická věž je 56 metrů vysoká. Odchyluje se o 59 cm od své osy. V malé světnici pod střechou věže bydlel kdysi pověžní (ponocný) se svojí rodinou. Jeho hlavní náplní bylo střežit město před požárem i nepřáteli.
Ponocného jsme tu už neviděli, ale výhled do širokého okolí/ i přes malou nepřízeň počasí/ je úchvatný. Jen lidičky dole jsou jako mravenečci...

^ Přehled článků ^

24. července 2008 ‐ Už jsme u tábora!

Už jsme u tábora! Při návratu z celodenního výletu se už každý těší, až bude vidět tuto cestu do tábora (od tábora toto místo vzdáleno asi 300m)
Každého a nejen děti bolely nožky.

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ Dřevařské muzeum

Dřevařské muzeum Celý PILAWOOD dnes vyrazil na návštěvu dřevařského muzea. Pan průvodce nám v 16hodin muzeum otevřel a hned nás zaujaly precizně zpracované výrobky ze dřeva.
Jak se vrtalo potrubí před 100 lety přímo ze stromů? Jak se dělaly šindele na místní střechy? To vše je možné zde zhlédnout.

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ Motorové pily - muzeum

Motorové pily - muzeum Tak takovéto kousky už dnes u Mountfieldu nikdo neuvidí ... motorové pily skoro 100 let staré byly tzv. dvoumužné tj. vždy bylo třeba dvou lesníků, aby tuto pilu udrželi a řezali s ní dřevo.

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ TURNAJ - FLOORBALL

TURNAJ - FLOORBALL I letos jsme do programu PILAWOOD - pokaždé při přerušení natáčení, zařadili FLOORBALLOVÝ turnaj. Máme vše, co k takovému klání potřebujete:
Nové hokejky, míčky a upravené hriště s mantinely. A co hlavně ... zapálenou partu kluků, které hra baví a přemlouvají nás, abychom už byli v táboře a jen hráli :-).

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ Průběžné výsledky - stolní tenis

Průběžné výsledky - stolní tenis Uvádíme zde průběžné výsledky ve stolním tenise. Hovorově Ping-pong byl jeden z nejoblíbenějších sportů na táboře.
Každý čeln štábu si mohl zapůjčit na celou dobu tábora novou pálku a nebo využít nabídky již použitých trochu více opotřebených, avšak dostačujících. K dizpozici byly tři stoly a byly takřka stále plné.

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ TURNAJ - Přehazovaná

TURNAJ - Přehazovaná Přehazovaná má podobná pravidla jako volejbal, ale je jednodušší pro děti. Na každé straně sítě je 6 dětí - dnes modří a oranžoví. Zahajují podáním a potom je úkolem hodit míč tak, aby soupeř na druhé straně sítě míč nechytil.

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ Znak studia - BLUE

Znak studia - BLUE Každé studio si dnes složilo svůj znak. Jak jinak než ze šišek!

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ Znak studia - KVP

Znak studia - KVP Nevíte co je to KVP ... zkratka studia Kašpárek v Pekle!

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ Znak studia - ORANGE

Znak studia - ORANGE Nové studio, nový znak, tak toto jsou oranžoví.

^ Přehled článků ^

25. července 2008 ‐ Znak studia - ZELENÍ

Znak studia - ZELENÍ Zelení zvolili lísteček. Jak příhodné bude na PILAWOODu.

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ Olympiáda - slavnostní zahájení

Olympiáda - slavnostní zahájení O tomto víkendu probíhá jubilejní 10. táborová olympiáda. Děti jsme znovu vylosovali do týmů: Kanada, Německo, ČR, Japonsko, Čína a Itálie.
Mezi sebou potom soutěží v různých soutěžích, které vám dále představíme.
Průběžné výsledky se dozvíte dnes večer a slavnostní zakončení olympiády je zítra večer.

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ Štafetový běh

Štafetový běh Štafetový běh probíhá v délce cca 100m, kdy každý závodník musí s kolíkem uběhnout tuto vzdálenost a v cíli předat štafetový kolík dalšímu účastníkovi závodu ze svého družstva.

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ Překážková dráha

Překážková dráha Zručnost všech účastníků Olympiády Rudolfova Pila prověří vždy překážková dráha. Není náročná, ale ohnout se, přeskočit vodní příkop a ještě prokličkovat slalom není zas tak jednoduché.

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ Střelba

Střelba Olympijská střelba je vždy výjimečná. Nervozita, odpovědnost za svůj stát, to vše může mít vliv na výkon střelců.
Malý panáček za dva body a velký jen za jeden. Na každý stát 10 střel a maximálně 20 bodů. Ti nejlepší si vystříleli 16 bodů.
Gratulujeme!

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ Orientační běh

Orientační běh Letos jsme udělali co se týče Orientačního běhu malou změnu. Již nesoutěží každý za sebe či dle věkových kategorií.
Jednotlivé státy táborové olympiády vytvořily dvou až tříčlenné týmy a ty potom proběhly celou tratí. Nebylo to jen o rychlosti, ale děti musely najít i obrázky v lese či plnit různé dovedností úkoly.

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ Průběžné výsledky OLYMPIÁDY

Průběžné výsledky OLYMPIÁDY Na výsledkové tabuli můžete vidět výsledky za první olympijský den.

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ Pečeme buřty

Pečeme buřty V polovině tábora se sluší mít pořádný oheň s buřty, nějakou tou písničkou a dobrým opečeným chlebem na závěr. Všem buřty moc chutnaly a někteří si dali i dva!

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ Opečený buřt

Opečený buřt Tak takto nám chutnalo. Na výběr byla ještě kremžská nebo plnotučná hořčice.

^ Přehled článků ^

26. července 2008 ‐ K táboráku patří kytara

K táboráku patří kytara I díky šikovným dětem si letos můžeme u ohně poslechnout spoustu známých písniček.

^ Přehled článků ^

27. července 2008 ‐ Olympiáda pokračuje - Trojnožci

Olympiáda pokračuje - Trojnožci Není to tak jednoduché přeběhnout hřiště pokud jste dva a ještě máte bližší nohy svázané švihadlem. To je olympijská disciplína zvaná TROJNOŽCI.

^ Přehled článků ^

27. července 2008 ‐ Lyžování

Lyžování Lyžování v létě na Rudolfově Pile - nevěříte? Tak to tedy věřte. Lyže už jsou postarší, neurčitelné značky, ale celých 50m jsou tříčlenná družstva schopná zvládnout do 20s.

^ Přehled článků ^

27. července 2008 ‐ Přetah lanem

Přetah lanem Parádní disciplína táborové olympiády - to je přetah lanem. Nejdříve jsme vylosovali týmy do dvou tabulek po třech, kde se přetahovali každý s každým a potom dva vítězové a dva poražení z každé tabulky již play-off způsobem o 3.-4. místo a nakonec o místo 1.-2.

^ Přehled článků ^

27. července 2008 ‐ Celkové výsledky Olympiády

Celkové výsledky Olympiády Už jsme na konci! Jsou tu finální výsledky olympiády. Úplně suverénně vyhrála Itálie, druhá byla Kanada a třetí Německo.

^ Přehled článků ^

27. července 2008 ‐ Slavnostní zakončení Olympiády

Slavnostní zakončení Olympiády Předání diplomů a cen vrcholí jubilejní 10.Táborová olympiáda. Pro mnoho dětí to byla ta prává, i když ta celosvětová začíná za necelých 10 dnů v číském Pekingu.

^ Přehled článků ^

27. července 2008 ‐ Rýžování zlata

Rýžování zlata Ve zlatonosném potoce protékajícím táborem PILAWOOD dnes štáby rýžovaly zlato. Podařilo se nasbírat až 30 Zlatěnek.

^ Přehled článků ^

27. července 2008 ‐ Slepecký provázek v lese

Slepecký provázek v lese Na jednom provázku a pěkně jako husy za sebou. Tak si to vyzkoušeli členové štábu PILAWOOD. Vzájemná pomoc a respekt bylo to, co vítěznému štábu nechybělo.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Na výletě - Výhledy

Na výletě - Výhledy Je krásné slunné počasí, a tak i na Výhledech je krásný výhled. Na Trhanov, Klenčí a v pozadí i Domažlice.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Cvičíme s Overballem

Cvičíme s Overballem Letošní rehabilitační cvičení je pestřejší o cvičení s Overballem. Děti na něm sedí, leží na břiše a provádí různé cviky. Dokonce jde zvednout i nad hlavu. Všichni si nové míče chválí.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Plakát - Baba ze mlejna!

Plakát - Baba ze mlejna! Pozvánky na filmová představení se jen množí. První představení je již zítra večer.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Poznali jste Rákosníčka

Poznali jste Rákosníčka Tak to jste uhodli, že bude představení o Rákosníčkovi. Ale co ta princezna? To se budeme muset podívat ve středu na představení.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Kašpárek v pekle

Kašpárek v pekle to je další název místního filmu, který děti právě připravují.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Skoky z čapu

Skoky z čapu Nastala tropická vedra , a tak se chodíme koupat. Nejbližším místem je rybník Mlýneček. Čistá voda, která přitéká z lesního potoka, je příjemně osvěžující.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Jako na pláži na Jadranu

Jako na pláži na Jadranu je u rybníka Mlýneček. Shon a dovádění dětí je slyšet široko daleko. Nechybí ani plážové vybavení jako jsou deky, slunečníky ,pomůcky do vody a míče.
Z hráze - čapu se dá i skákat. Šipky a salta od starších zde nejsou výjimkou.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ TURNAJ - Floorball

TURNAJ - Floorball Díky krásnému hřišti a hlavně nadšení dětí můžeme letos hrát floorball. Vzniklo několik týmů, které teď hrají každý proti každému a čekáme každým dnem vítěze.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Floorball podruhé

Floorball podruhé Ještě jednu momentku ze zápasu jsem si neodpustil. Byl to zážitek pro všechny.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Golf, 10 jamek, par 237

Golf, 10 jamek, par 237 Na Pilawoodu vzniklo během odpoledne 10-ti jamkové golfové hřiště. Jak? Podívejte se sami.
Každá jamka měla své číslo a i své body. Pokud tým dorazil k jamce první ,mohl si vzít 40 bodů, pokud až poslední, tak jen 10 bodů. A proč tolik úderů? Celý tým se nepřetržitě dokola střídal ,dokud nedosáhl jamky a míček se netrefil do kolíku. Teprve potom si do své kartičky mohly děti nalepit počet bodů.
Nejlepší tým dosáhl 290 bodů.

^ Přehled článků ^

28. července 2008 ‐ Golf - odpal

Golf - odpal Zastihl jsem právě tým "Výlet" při odpalu na 8.jamku. Nebyla vůbec jednoduchá a někteří přitom míček i vykoupali!

^ Přehled článků ^

29. července 2008 ‐ Filmová studia

Filmová studia Jak se v Pilawoodu filmuje? To ukazují následující dva obrázky. Příprava rekvizit zabere opravdu dost času a tento filmový týden se finišuje.

^ Přehled článků ^

29. července 2008 ‐ Dekorace filmových studií

Dekorace filmových studií Tak takto vypadá zkouška filmového štábu. Spousta rekvizit v pohybu a po place a zároveň velký zmatek. Doufejme, že jednotlivé štáby ještě svoji produkci zlepší.

^ Přehled článků ^

29. července 2008 ‐ Klouzačka

Klouzačka Na PILAWOODU jsme si udělali v parném poledni klouzačku. Kousek igelitu a voda a už to jde klouzat. Někteří skluzkou jezdili popředu, jiní pozadu a ti nejodvážnější i po břiše. Srandy bylo kopec.

^ Přehled článků ^

29. července 2008 ‐ Opět skoky do vody

Opět skoky do vody Na Mlýnečku je pro všechny velké kluky oblíbené místo u čapu. Jistě už víte proč! Jsou nejblíže místu, kde se dá velmi dobře skákat do vody - šipky, placáky, po nohou, ...

^ Přehled článků ^

29. července 2008 ‐ Přepalování provázků

Přepalování provázků Úkolem štábů dnes večer bylo přepálit provázek cca ve 2m výšce. Vůbec to nebylo jednoduché a někteří ani napodruhé neuspěli. Mysleli si, že provázek přepálí první plamínek, ale opak byl pravdou.
Až velké plameny dokázaly provázek přepálit - vyhrál Kašpárek v pekle a hned za nimi Výlet.

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ Skáčeme na trampolíně

Skáčeme na trampolíně Pro zpestření rehabilitačního cvičení skáčeme na trampolíně. Není to až tak jednoduché jak to vypadá. Koordinace pohybů je základ všeho - natažená kolena a skoky vycházení pouze z chodidel.

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ Konečně plakát - film Výlet

Konečně plakát - film Výlet Podařilo se nám po dlouhém utajování nafotit plakát filmu výlet. Hrajeme zítra, tak už se moc těšíme.
Dle losu dnes hrajeme (hned po večeři): HLEDÁ SE a Kašpárek v pekle.

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ Táborák

Táborák Nejstarší oddíl kluků postavil krásný táborák. Musíme se tedy pochlubit i zde a ukázat ho rodičům. Táborák zapálíme zítra večer. Bude bez buřtů, ale užijeme si dosyta kytary.

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ Pohádkový les

Pohádkový les Oddíl děvčat připravil pro všechny ostatní pohádkový les. Na jednotlivých zastávkách byly čarodějnice s havranem, Zlatovláska a její dvě sestry (zbytek- 9- zůstaly raději doma) a Duch.
Každý si zopakoval znalosti z oboru pohádek.

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ Další plakáty

Další plakáty se objevují jako upoutávky na filmové příběhy ... Snad to není přímo náš tábor - PILAWOOD?

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ HLEDÁ SE - Karkulka

HLEDÁ SE - Karkulka První film byl vlastně konkurzem na herce pro celovečerní film O červené Karkulce. Rejža měl vše pod kontrolou a i kamera i světla byla OK.
Jen ten myslivec byl trochu popletený a jeho scéna se snad 4x opakovala. Nakonec film dotočili načas a rozpočet nebyl překročen.
Uvádíme několik záběrů.

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ HLEDÁ SE - Kamera a Klapka

HLEDÁ SE - Kamera a Klapka Kameraman se činil o 106 a klapka snad byla na place celý film. Úžasné!

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ HLEDÁ SE - Myslivec

HLEDÁ SE - Myslivec Myslivec to opravdu neměl jednoduché. Tato scéna se opakovala 6x, protože jednou zapomněl slova, podruhé se smál a tak to šlo stále dál ...

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ Kašpárek v pekle - čerti

Kašpárek v pekle - čerti Čerti se opravdu ženili, ale na Honzu s Kašpárkem si vůbec nepřišli. Nakonec Honza z pekla utekl a vzal si Majdalenku. Svatba byla veliká.
Je jen velká škoda, že produkce již neměla na svatební dort. Ten byl jen umělý.

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ Kašpárek v pekle - kamera

Kašpárek v pekle - kamera Kameraman měl opravdu nelehkou práci. V lese už byla velká tma, a tak museli svítit i diváci. Baterky někdy nestačily.

^ Přehled článků ^

30. července 2008 ‐ Kašpárek v pekle - svatba

Kašpárek v pekle - svatba Svatba byla, dort byl sněden a Kašpárek se s námi loučí...

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Vaříme malinový čaj

Vaříme malinový čaj Uvařit čaj doma na elektrickém sporáku snad zvládne prvňák, ale uvařit čaj jen z toho, co v lese roste, to už může být umění.
Děti připravily nejdříve ohniště, potom kameny na podložení kotlíku. Potom začaly nosit dřevo. Do horké vody v kotlíku se potom sneslo vše, co nabídl les - maliny, borůvky listí i plody, jahůdky a trochu větviček jehličí.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Vaříme borůvkový čaj

Vaříme borůvkový čaj Více borůvek a hned je čaj jiný. Protože najednou vařily hned dva oddíly, dohodli jsme se, že uvaříme různé druhy čajů.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ HRA - Poznej film pouze podle zvuku

HRA - Poznej film pouze podle zvuku Soutěž "Poznej film pouze podle zvuku" byla velmi úspěšná. Z 22 filmových (pouze zvukových) ukázek ti nejlepší uhádli všech 22 a na třetím místě se umístilo filmové studio "Baba ze mlejna" s počtem 20-ti uhodnutých filmů.
Poznáte podle obrázku, o kterou pohádku jedná?

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ HRA - zachraň scénář

HRA - zachraň scénář Úkolem filmových štábů bylo zachránit scénář filmu při přechodu rozbouřené řeky. Neměli s sebou vůbec nic, a proto nezbylo nic jiného než scénář složit do papírových šipek a řeku jednoduše přehodit.
Někteří přehodili scénář celý, ti druzí utopili více než polovinu stránek. Ještěže ne těch moc důležitých.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Baba ze mlejna - Mlejn

Baba ze mlejna - Mlejn Baba ze mlejna byla natočena jako parodie na známou pohádku Princezna ze mlejna. Nejzajímavější byl odchod Honzy do války, kdy mu jeho milá darovala ptáka SMSáka a prosila ho, aby co nejdříve poslal zprávu.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Baba ze mlejna - Kameraman

Baba ze mlejna - Kameraman Určitě jsme si všimli velmi snaživého kameramana z filmu Baba ze mlejna. Nic mu opravdu neušlo.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Baba ze mlejna - SMS pták

Baba ze mlejna - SMS pták To byl opravdu dobrý nápad. SMS pták při odchodu na vojnu - je rychlý, nic nestojí a vždy dorazí se zprávou do cíle.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Výlet - postavičky

Výlet - postavičky Film Výlet byl vlastně výletem pohádkových postaviček - Pata a Mata, Červené Karkulky a Pyšné princezny. Nejdříve se museli všichni připravit - Pat a Mat se hádali o čepice, princezna si vyčesala všechny lokny a Karkulku museli budit spíše jako Šípkovou Růženku. Potom už se vydali společně autobusem na výlet.
Po cestě píchli kolo a museli tedy jít dále pěšky.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Výlet - pěvecký sbor

Výlet - pěvecký sbor Film Výlet měl opravdu originální hudební doprovod - pěvecký sbor. Schovaný byl proto, aby měl větší klid na písničky a také proto, protože část sboru trpěla trémou před zvědavými diváky.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Výlet - postavičky unavené u ohně

Výlet - postavičky unavené u ohně Jako by pohádkové postavičky věděly, že máme dnes na PILAWOODu táborák, tak i oni se sešly v lese u ohně. Porouchaný autobus už dnes neopraví a na hrad, kam měly namířeno, je to ještě hodně daleko.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Na kytaru u táboráku

Na kytaru u táboráku Hrajeme různé písničky na kytaru a všichni se připojili zpěvem. Písničky jako Dajána, Okoř, Jaro či další zněly pěkně do tmy.
A na děti čekalo překvapení, o kterém nevěděli i mnozí vedoucí!

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Nočním PILAWOODem

Nočním PILAWOODem Průvodcem nočním studiem PILAWOODu byly svíčky v tmavém lese a hádanky v podobě ukázek textů z filmů. To bylo to překvapení. Všechny děti měly oči až navrchu hlavy. 10 otázek či úkolů z filmového prostředí čekalo na štáby v okolním lese.

^ Přehled článků ^

31. července 2008 ‐ Od svíčky ke svíčce

Od svíčky ke svíčce postupovali členové filmových štábů a setkali se s SHREKEM, Fionou nebo například se SEXANOU. Asi nejtěžší otázka byla ... film o Hromnicích ... no přece "Bota jménem Melichar". Nikdo se ani potmě nebál. Nakonec jsme se všichni sešli u táboráku.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Uklízíme chatky - už balíme

Uklízíme chatky - už balíme Pátek před odjezdem se provádí generální úklid tábora tak, aby ti, co přijedou po nás, byli spokojeni a hned se mohli zabydlet v čistém.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Uklízíme stany

Uklízíme stany A i stany si zaslouží po 14 dnech pořádný úklid. Odpoledne čeká všechny zasloužená odměna - Karneval, předávání Oskarů a večerní DISCO.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Karneval  - SHREK

Karneval  - SHREK Odpoledne v pátek se na PILAWOOD přijely podívat filmové hvězdy. Karneval uváděl Leoš Pařez. Shrek bohužel bez princezny Fiony!

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Karneval - i české hvězdy jsou tu!

Karneval - i české hvězdy jsou tu! Poznáváte ho? Známé české filmové hvězdy byly součástí karnevalového reje.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Karneval - Trempíci

Karneval - Trempíci Trempíci nám přijeli zahrát a zazpívat, a tak příjemně zpestřili Karnevalový rej. Další masky také překvapily.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Připraveno na předání Oskarů

Připraveno na předání Oskarů Celý PILAWOOD se připravuje na závěrečný slavnostní večer - předávání OSKARŮ. Co vše nás čeká? Červený koberec, palmy, příjezd hvězd. A hlavně na co všechny děti čekají? To jsou ocenění za nejlepší filmové a herecké výkony - Oskaři.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ A co Oskaři?

A co Oskaři? Čekají na své budoucí majitele. Během 1 hodiny již budou rozděleny a rozzáří dětské tvářičky v úsměv, který je tou nejlepší odměnou pro nás vedoucí.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Moderátor a jeho taháky

Moderátor a jeho taháky Moderátor Vokoun potřeboval při tak velké koncentraci hvězd samozřejmě svůj tahák. Vyhlašování pak probíhalo hlavně podle něj (tedy podle taháků ... no stejně si ho vymyslel Vokoun :-) )

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ OSKAR - nejlepší herci

OSKAR - nejlepší herci V kategorii "Nejlepší herec" byli vyhlášeni hned dva: Kašpárek a Honza z filmu Kašpárek v pekle.
Radost byla už opravdu nehraná!

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ OSKAR - Objev roku

OSKAR - Objev roku V kategorii "Objev roku" byl  nejvíce oceněn  film Baba ze mlejna a zakončil pole štábů na 4.místě.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ OSKAR - Nejlepší film

OSKAR - Nejlepší film Nejlepším  zahraným  filmem na letošním PILAWOODu byl vyhlášen film "Výlet"!

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ OSKAR - Nejúspěšnější filmový štáb

OSKAR - Nejúspěšnější filmový štáb Vůbec nejlepších výsledků ze všech PILAWOODových soutěží a soutěží filmových štábů dosáhl film / štáb: "Hledá se".
V pozadí můžete vidět originální výzdobu - palmy z PILAWOODu.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Oskaři - taneční představení

Oskaři - taneční představení Předávání Oskarů obohatilo vystoupení taneční skupiny s názvem "Hrošíci". Určitě lepší zážitek z tohoto představení budete mít  po kompletním zpracování filmového záznamu někdy v polovině září zde na www.rudolfovapila.cz

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Večer samozřejmě vrcholil - DISCO

Večer samozřejmě vrcholil - DISCO Tanečním večerem provázel známí DJ Fíša.

^ Přehled článků ^

1. srpena 2008 ‐ Výsledky HRY - PILAWOOD

Výsledky HRY - PILAWOOD 14 dní ve filmovém  studiu PILAWOOD, více jak 16 společných soutěží, kdy šlo o čas, šikovnost, hravost dětí či umělecký dojem.
Jsou tu výsledky celotáborové hry. Jak už z předávání Oskarů víte, celkovým vítězem byl štáb - HLEDÁ SE!

^ Přehled článků ^

2. srpena 2008 ‐ Balíme kufry

Balíme kufry Poslední den je tu. Balíme kufry, ještě navrch dáme získané Oskary a už se všichni těšíme na rodiče.
Snídaně byla posledním jídlem na Rudolfově Pile a na oběd dostaly všechny děti balíček a limonádu pro dostatek tekutin.

^ Přehled článků ^

2. srpena 2008 ‐ Odjezd z PILAWOODu

Odjezd z PILAWOODu Letos některé děti využily k příjezdu a odjezdu z tábora autobus. Vyjížděl z Plzně a Domažlic.
Loučení s PILAWOODem bylo opět slzavé. Vzpomínky na prožité dny byly velmi silné a někteří si slíbili se znovu sejít příští rok opět na Rudolfově Pile.

^ Přehled článků ^

2. srpena 2008 ‐ Co nás čeká příští rok?

Co nás čeká příští rok? Už teď víme, co nás čeká příští rok. Pokud všem bude přát dobré zdraví a Rudolfova Pila bude stát, tak pojedeme na dobrodružnou cestu Orient Expressem.
Tímto bych chtěl také poděkovat všem letošním účastníkům za bezvadnou spolupráci při tvorbě programu a všem dětem za nadšení, s kterým se pouštěly do plnění náročných úkolů.
Těším se už teď na bezva cestu Králem vlaků či Vlakem králů.
Jízdenky si zakupte včas!
Váš Vokoun

^ Přehled článků ^