18.5.2020  Zrušení tábora 2020

Vážení rodiče,
na základě "Hygienicko-protiepidemická opatření stanovená pro zajištění sezóny letní dětské rekreace 2020" vydaná dne 15.5.2020 ...pokračování...

Táborová kronika - Yetti 2007

Přehled článků


10. července 2007 ‐ Příprava Expedice Yetti

Příprava Expedice Yetti Jeden den předtím než přijely všechny děti proběhl na táboře generální úklid a příprava všech aktivit spojených s táborovým děním. Nově byly vymalovány dva sruby, vyklestěny starší nálety dřevin a připraveny všechny stany a chatky pro děti.
Počásí v úterý bylo střídavé, tedy i sluníčko a i déšť.
Hlásíme vše připraveno a těšíme se na děti.

^ Přehled článků ^

11. července 2007 ‐ Příjezd dětí

Příjezd dětí Dnes během celeho dopoledne přijížděly děti. Celkem jich letos máme 41. Není to moc, ale o to příjemnější prázdniny si na Rodulfově Pile prožijí. První přijely kolem půl děváté ráno a posledního člena expedice Yetti jsme registrovali kolem dvanácté.
K obědu byl oblíbený guláš a vzhledem k příznivému počasí všichni vyrazili na menší výlet poznat okolí základního tábora.

^ Přehled článků ^

11. července 2007 ‐ Floorballové hřiště

Floorballové hřiště Nevěříte tomu! Tak letos v základním táboře Expedice Yetti vzniklo za přispění všech klůků z nejstaršího oddílu uplně nové floorbalové hřiště. Není sice profesionální, ale profesionálové tu budou hrát. Výsledky klání přineseme v nejbližších dnech!

^ Přehled článků ^

11. července 2007 ‐ EXPEDICE  YETTI  STARTUJE

EXPEDICE  YETTI  STARTUJE Dnes 11.7.2007 Startuje EXPEDICE YETTI. Všech 41 členů expedice a jejich vedoucích čeká vybudování základního tábora na Rudolfově Pile, ubytování, vyzkoušení zdejší vyhlášené kuchyně a hlavně nalezení YETIIHO.
Děti se vydaly daleko od svých domovů a rodičů, aby dokázaly skoro nemožné. Mnohem slavnější expedice si na tomto fenoménu vylámalo zuby. My však víme, že svého cíle dosáhneme.
Již první hra napověděla hodně. Odlitky Yettiho stop byly nalezeny a ihned zdokumentovány v jednotlivých expedičních družstvech.
Budeme vám přinášet další důležité zprávy a informace.
Vokoun

^ Přehled článků ^

12. července 2007 ‐ Stavíme táborák

Stavíme táborák Již tuto sobotu nás čeká táborák! Nejdříve na malých ohních opečeme buřty a potom zapálíme velký. Zazpíváme si pár písniček a budeme se dívat do plamenů.
Jako každý rok první velký táborák připravují kluci z nejstaršího oddílu. Za to jim děkujeme!

^ Přehled článků ^

12. července 2007 ‐ Soutěž - Papírové věže

Soutěž - Papírové věže První soutěží expoedičních družstev byla stavba papírových věží. Úkolem bylo postavit věž z novin a lepenky tak, aby ve svém nejvyšším patře udržela fotbalový míč. Věž musela stát sama bez cizí lidské pomoci.
Celou půlhodinu všechni členové expedice stavěli a na fotografii se můžete prohlédnout výsledek. Jednotlivé věže dosáhly výšky 224cm, 212cm, 186cm a 136cm.
Výsledky soutěží budou k dispozici vždy na konci dne.

^ Přehled článků ^

12. července 2007 ‐ Soutež - Věci

Soutež - Věci Abychom si mohli být jisti, že najdeme Yettiho musíme si pamatovat hodně věcí z okolí základního tábora. Dnes večer jsme si proto procvičili paměť a hráli tzv. Kimovu hru. Na stůl jsme postupně naskládali přes 40 různých jednoduchých předmětů. Potom je na 1 minutu ukázali členům expedice.
Jejich úkolem bylo po opětovném zakrytí napsat co nejvíce předmětů na papír. Dosáhli jsme rekordních počtů 35ks.

^ Přehled článků ^

12. července 2007 ‐ Výsledky

Výsledky Výsledky soutěží po druhém dnu Expedice!

^ Přehled článků ^

13. července 2007 ‐ Sport na EXPEDICI

Sport na EXPEDICI Když zrovna nehledáme Yettiho máme nepřeberné množství možností sportovního vyžití v základním táboře. Hrajeme ping-pong, přehazovanou, voleyball, kroužkový hokej, floorball, tenis. Máme zde i hrazdu, kruhy a šplhací tyč s lanem! Fotbalový turnaj snad ani nemusím připomínat.

^ Přehled článků ^

13. července 2007 ‐ Hrajeme HRY - městečko Palermo

Hrajeme HRY - městečko Palermo V posledních dvou dnech hodně pršelo. I do tohoto počasí máme oblíbené hry. Asi ta NEJ - Městečko Palermo bystří mysl a je to vlastně takové malé dobrodružství.

^ Přehled článků ^

13. července 2007 ‐ Soutěž - Kolíkovka

Soutěž - Kolíkovka Běh, paměť to lze zkloubit v jediné hře - Kolíkovka. V lese zapícháte kolíky s čísly. Děti necháte zapamatovat si jejich polohu a potom je vyzvete, aby v pořadí, které určíte tyto kolíky sbíraly. Je to o to těžší, protože soutěžíte s dalšími družstvy.

^ Přehled článků ^

14. července 2007 ‐ Kroužkový hokej

Kroužkový hokej Na novém floorbalovém hřišti se dá hrát i jiná hra a to kroužkový hokej. Šest hráčů, tyčka a obyčejný gumový kroužek a spousta legrace je na světě. Kroužkový hokej se tak stal oblíbenu hrou v základním táboře Expedice Yetti.

^ Přehled článků ^

14. července 2007 ‐ Houby rostou a velké!

Houby rostou a velké! Roste zde i hodně hub.

^ Přehled článků ^

14. července 2007 ‐ Táborák

Táborák Po třech chladných dnech přišel přímo tropický večer. Proč ho nevyužít, tak jsme si udělali táborák. Nejdříve opekli buřty a potom poseděli u ohně s písničkou a kytarou.
Všem se moc líbil a mnozí vydrželi až do 10 večer, kdy byla večerka.

^ Přehled článků ^

15. července 2007 ‐ Turnaj  Ping-Pong

Turnaj  Ping-Pong Ve volných chvilkách hrajeme na expedici Yetti turnaj v Ping-Pongu (nebo česky ve stolním tenise). Z celkových 40 členů expedice se do turnaje přihlásilo celkem 15 dětí. Výsledky přineseme i on-line v druhé polovině expedice.

^ Přehled článků ^

15. července 2007 ‐ Jak Yetti bydlí?

Jak Yetti bydlí? Tak to byl pro naši expedici nelehký úkol. Návrhy obydlí nebrali konce, ale nakonec jsme se shodli, že musí používat jen materiál dostupný v lese a v jeho okolí. Vznikly stavby opravdu krásné.

^ Přehled článků ^

16. července 2007 ‐ Do Himaláje přijela pouť

Do Himaláje přijela pouť Všude na světě se lidé baví a proto i do základního tábora Expedice Yetti přijela pouť. Spousta soutěží a zajímavé ceny. Několik obrázků přinášíme v naší reportáži.

^ Přehled článků ^

16. července 2007 ‐ Pouť podruhé

Pouť podruhé Sestavit věž z kostek je velice obtížné

^ Přehled článků ^

16. července 2007 ‐ Tropická vedra v táboře Expedice Yetti

Tropická vedra v táboře Expedice Yetti Do základního tábora Expedice Yetti dorazila tropická vedra. Jak jinak by je účastníci expedice přižili než u vody. Nedaleký rybník Mlýneček poskytuje příjemné osvěžení.

^ Přehled článků ^

17. července 2007 ‐ Celodenní výlet - les

Celodenní výlet - les Úterý bylo ve znamení celodenního výletu. Členové expedice Yetti vyrazili na návštěvu domorodců v okolí základního tábora. Vzhledem k tomu, že tropické vedra dotazila i do vzdáleného Himaláje, nejlepší zakončení výletu bylo koupání na Babylonu (viz. další foto).

^ Přehled článků ^

17. července 2007 ‐ Celodenní výlet - pláž

Celodenní výlet - pláž Takovéto ležení jsme rozložili na březích Babylonu.

^ Přehled článků ^

17. července 2007 ‐ Celodenní výlet - rybník Babylon

Celodenní výlet - rybník Babylon Koupání - jediná zachrana před tropickým vedrem na výletě. Už se moc těšíme na dobrou večeři v táboře.

^ Přehled článků ^

18. července 2007 ‐ Výlet - Hrádek

Výlet - Hrádek Pomník Koziny na Hrádku je jen kousek od základního tábora Expedice Yetti. Asi 5km daleko ale skoro 300m převýšení. To dělá z poměrně krátkého výletu přímo horolezecký výstup.

^ Přehled článků ^

18. července 2007 ‐ Výlet - rybník Šnajberg

Výlet - rybník Šnajberg Rybník Šnajberg slouží spíše k rybolovu než ke koupání. I tak na hrázi při výletu byl krátký odpočinek osvěžující.

^ Přehled článků ^

19. července 2007 ‐ Výsledky Yetti Expedice

Výsledky Yetti Expedice Přinášíme vám nejnovější výsledky Yetti Expedice!

^ Přehled článků ^

19. července 2007 ‐ Kotlík

Kotlík Během expedice Yetti jsme se učili vařit. Připravili jsme výborný čaj a bramboračku. Všem móóc chutnalo.

^ Přehled článků ^

19. července 2007 ‐ Hry Yetti - Himalájská příroda

Hry Yetti - Himalájská příroda Spousta zvířátek a nástroje na obranu. Lovci a zvěř - utíkej a nebo chyť. Hra plná legrace a zvratů.

^ Přehled článků ^

20. července 2007 ‐ Tisková konference Yetti

Tisková konference Yetti Dnes proběhla druhá tisková konference na Expedici Yetti. Dva již známí odborníci na téma Yetti Vokoun a  Zajda si pozvali světoznámého odborníka na Yettiho pane Františka. Trochu zarostlý, v domorodém obleku, ale plný zážitků a s obrazem Yettiho hluboce uloženého ve své paměti.
Vyprávěl všem členům expedice jak Yetti žije. Dokonce přinesl na ukázku pár ocásků a lebku Yettiho - dítěte.

^ Přehled článků ^

20. července 2007 ‐ Hry Yetti - pantomima

Hry Yetti - pantomima Co děláme na expedici? To měli členové předvést beze slov.

^ Přehled článků ^

21. července 2007 ‐ Zahájení Olympiády

Zahájení Olympiády Dnes jsme zahájili jubilejní 10. táborovou Olympiádu. Na chvíli jsme si odskočili z Expedice Yetti a šest států: Francie, Německo, Japonsko, ČR, Kanada a Itálie se utkají během dvou dnů ve spoustě olympijských soutěžích. I během parného léta nechybí lyžování.
Sledujte následující články!

^ Přehled článků ^

21. července 2007 ‐ Olympiáda - Štafetový běh

Olympiáda - Štafetový běh Štafetový kolík a rychlé nohy, to udělalo z jednoho státu vítěze.

^ Přehled článků ^

21. července 2007 ‐ Olympiáda - Překážková dráha

Olympiáda - Překážková dráha Další disciplína byla překážková dráha. Pod heslem podlez, přeskoš, podlez a nic neshodit se opět ukázalo, kdo je obratný a zároveň rychlý.

^ Přehled článků ^

21. července 2007 ‐ Olympiáda - Střelba

Olympiáda - Střelba Střílíme ze vzduchovky. Po předchozím tréninku měl každý dvě rány. Mylý panáček za dva body a velký za jeden. Nejlepší stát měl i 16 bodů.

^ Přehled článků ^

21. července 2007 ‐ Olympiáda - výsledky 1.den

Olympiáda - výsledky 1.den Po uporném zápolení přinášíme výsledky táborové olympiády po prvním dnu. Večer nás čeká zasloužený táborák a buřty.

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Dešťové hry Yetti - Víčka

Dešťové hry Yetti - Víčka Po velké noční bouřce a během nedělního deštivého dopoledne jsme zahájili Dešťové Yetti hry. První z nich byla na první pohled jednoduchá. Už ten druhý ukázal, že i největší chlapi ještě nemusí hodit největší počet bodů.
Každý měl celkem 10 víček od limonád a úkolem bylo je dostat do připravených kbelíků a nádob. Samozřejmě ty nejcenější kbelíky byly nejdále a nejhůře dostupné.

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Dešťové hry Yetti - Mlha

Dešťové hry Yetti - Mlha Při hledání Yettiho jsme narazili na velkou mlhu. Bylo nutné překonat různé překážky jen dle nápovědy vodiče. Na cestě na nás číhalz různé propasti, nástrahy a překážky.

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Dešťové hry Yetti - Cvrnkaná

Dešťové hry Yetti - Cvrnkaná Trefit se do terče pouhým cvrnknutím to není vůbec jednoduché. Někteří byli tak úspěšní, že ze dvou pokusů oba trefili do středu.

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Dešťové hry Yetti - Kuželky

Dešťové hry Yetti - Kuželky Že nelze hrát na expedici Yetti kuželky. ANO vše je zde možné.
Výsledky všech čtyřech Dešťových her přineseme v pondělí.

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Olympiáda - Mnohonožci

Olympiáda - Mnohonožci Odpoledne ještě v jídelně se konala soutěž táborové Olympiády - Mnohonožci.

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Olympiáda - Lyžování

Olympiáda - Lyžování Lyžování

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Olympiáda - Přetah Lanem

Olympiáda - Přetah Lanem Přetah Lanem

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Výsledky OLYMPIÁDY

Výsledky OLYMPIÁDY Výsledky

^ Přehled článků ^

22. července 2007 ‐ Olympiáda - Slavnostní zakončení

Olympiáda - Slavnostní zakončení Slavnostní zakončení. Táborová olympiáda se opravdu letos povedla. I přes nepřízeň počasí při druhém dnu (neděle) se všechno stihlo a od zítřka se opět vracíme do základního tábora Expedice Yetti!

^ Přehled článků ^

23. července 2007 ‐ Yetti - průběžné výsledky

Yetti - průběžné výsledky Přinášíme vám dle slibu průběžné výsledky hry Yetti.

^ Přehled článků ^

23. července 2007 ‐ Rehabilitace

Rehabilitace Náplní našeho LRT Rudolfova Pila je převážně aktivní rehabilitace. Dnešní cvičení díky pěknému počasí mohlo být v přírodě venku.

^ Přehled článků ^

23. července 2007 ‐ Yettiho umění - Motýlek

Yettiho umění - Motýlek Obrázek Motýlek

^ Přehled článků ^

23. července 2007 ‐ Yettiho umění - Kubismus

Yettiho umění - Kubismus Kubismus

^ Přehled článků ^

23. července 2007 ‐ Dřevorubecké muzeum - Pec

Dřevorubecké muzeum - Pec Dnes odpoledne jsme mezi koupáním a večeří navštívili Dřevorubecké muzeum v Peci. Viděli jsme jak se po Čerchovem sváželo dřevo a co se s něj vše vyrábělo.
Muzeum je umístěné v bývalé škole v obci Pec. Otevřeno jen v sobotu (tábor měl vyjímku) od 8-15 hodin.

^ Přehled článků ^

23. července 2007 ‐ Pozdrav Yettimu

Pozdrav Yettimu Jak se blíží konec Expedice Yetti chtěli jsme i my členové jednotlivých týmů zanechat Yettimu pozdrav. Prstovými barvami každý člen expedice zanechal Yettimu svůj vlastní vzkaz.

^ Přehled článků ^

23. července 2007 ‐ Yetti HRA se blíží do finále

Yetti HRA se blíží do finále Finále celotáborové hry Yetti bude strhující. Dva tými na prvním místě a o třetí stále není jasno. To tu ještě nebylo. Čekejte zítra večer na finále!

^ Přehled článků ^

24. července 2007 ‐ Yetti - Karneval

Yetti - Karneval V závěru Expedice Yetti se členové jednotlivých expedic dohodli na Karnevalu. Byl to opravdu rej jednotlivých masek - turisté, indiáni, skupina Nitro a mnoho dalších.

^ Přehled článků ^

24. července 2007 ‐ Yetti večere

Yetti večere Konec Expedice se blíží! Jsme již hodně blízko Yettiho doupěte. A v tom přišlo neobvyklé pozvání ... přímo od Yettiho rodiny na velkou slavnostní večeři. Podával se řízek s bramborovou kaší a zeleninový salát.
Součástí večeře bylo i slavnostní vyhodnocení Expedice YETTI. Dvě první místa byla opravdu překvapením.

^ Přehled článků ^

24. července 2007 ‐ Výsledky Expedice Yetti

Výsledky Expedice Yetti Finále!

^ Přehled článků ^

24. července 2007 ‐ Yetti DISCO

Yetti DISCO Tanec nakonec!

^ Přehled článků ^

25. července 2007 ‐ Expedice končí - stopa

Expedice končí - stopa Stopu jako důkaz si odváží členové expedice Yetti!

^ Přehled článků ^

25. července 2007 ‐ EXPEDICE Yetti končí!

EXPEDICE Yetti končí! Už je tu balení báglů, kufrů i dalších zavazadel členů Expedice Yetti. Kromě toho si každý odváží mnoho nových zážitků, spoustu čistého horského vzduchu.
Už se všichni těšíme na rok 2008!
AHOJ!
Váš Vokoun

^ Přehled článků ^